Odmładzanie osoczem bogatopłytkowym Angel PRP System

Bogate w płytki osocze znane jest od dawna i jest jedną z ciekawszych metod początkowo wykorzystywaną w ortopedii, w celach biostymulacji procesów regeneracyjnych i naprawczych stawów, ścięgien, wzrostu kości czy zmniejszenia bólu. Wykorzystując najbogatsze, naturalne źródło czynników wzrostu jakimi są płytki krwi, szereg naukowych dowodów potwierdziło kliniczną skuteczność PRP również w medycynie estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza, które otrzymuje się poprzez odwirowanie krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta.W procesie krzepnięcia krwi płytki krwi odgrywają bardzo ważną rolę, uwalniając przez aktywowane trombocyty szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu: trzy izomery PDGF (αα,ββ,αβ), TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. To z kolei stymuluje komórki macierzyste do naprawy i produkcji nowych, zdrowych tkanek. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Bogate w płytki osocze znane jest od dawna i jest jedną z ciekawszych metod początkowo wykorzystywaną w ortopedii, w celach biostymulacji procesów regeneracyjnych i naprawczych stawów, ścięgien, wzrostu kości czy zmniejszenia bólu. Wykorzystując najbogatsze, naturalne źródło czynników wzrostu jakimi są płytki krwi, szereg naukowych dowodów potwierdziło kliniczną skuteczność PRP również w medycynie estetycznej. Najistotniejszą cechą tego zabiegu jest jego biozgodność. Ze względu na autologiczną naturę, terapia osoczem bogatopłytkowym  jest całkowicie bezpieczna  dla naszego ciała i nie stwarza ryzyka transmisji chorób wirusowych lub innych reakcji uczuleniowych. Naturalna regeneracja dzięki własnej krwi pacjenta, daje nie tylko długotrwały efekt, ale również stanowi podstawową różnicę w porównaniu z innymi terapiami, które korzystając z preparatów syntetycznych, albo czasowo paraliżują mięśnie twarzy, albo wypełniają skórę, pozwalając osiągnąć wyłącznie przejściowe rezultaty.

Bezpieczeństwo płynące z własnej krwi czyli jak to działa?  

Głównymi składnikami krwi są elementy morfotyczne (erytrocyty, zwane czerwonymi krwinkami, leukocyty - białe krwinki i trombocyty - płytki krwi) oraz płynne osocze w jakim te komórki są zawieszone. By wyodrębnić plazmę bogatopłytkową wystarczy mała próbka krwi pacjenta, zwykle ok. 40-60 ml, którą następnie umieszcza się w probówce i odwirowuje za pośrednictwem Komputerowego Separatora Komórkowego Angel System. W efekcie dochodzi do rozdzielenia krwi na krwinki czerwone, osocze bogato płytkowe i osocze ubogopłytkowe. Separacja poszczególnych  frakcji pozwala pobrać koncentrat do strzykawki, który następnie w technice mezoterapii aplikuje się podskórnie w te obszary skóry, jakie wymagają rewitalizacji. Wysokie stężenie płytek krwi w osoczu, w trakcie iniekcji uwalnia działający stymulująco na skórę czynnik wzrostu i to jest istotą zabiegu.

Komputerowy Separator Komórkowy Angel PRP System to obecnie najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia dokładną separację cennego osocza i zagęszczenia materiału płytkowego 14 razy więcej niż wartość bazowa krwi pacjenta. Trzeba bowiem pamiętać, że im większe stężenie płytek w osoczu, tym lepsze rezultaty takiej terapii, a nie wszystkie systemy do pozyskiwania PRP są takie same. Minimalne stężenie płytek krwi w procesie skutecznego odmładzania skóry to ponad 1.000.000 plt/ul 1 milion płytek krwi na mikrolitr. Oznacza to, że w procesie przetwarzania krwi, system wyodrębniający PRP musi skoncentrować preparat płytkowy min. sześcio-, siedmiokrotnie ponieważ dopiero takie zagęszczenie materiału płytkowego działa stymulująco na kolagen.

Osocze bogatopłytkowe - czego można się spodziewać?

Terapia regeneracyjna PRP jest nowoczesną procedurą odmładzającą, która pobudza własny potencjał organizmu pacjenta do odbudowy tkanek. Wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe wspomaga proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), poprawia ukrwienie, uelastycznia skórę, nawilża, a poprzez  poprawę jej struktury regeneruje do naturalnej postaci. Są to kluczowe procesy w terapii anty-aging i główne cele tej metody.  Sam zabieg jest szybki, prosty i trwa zwykle ok. 30-40 minut. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach po iniekcji, zaś pierwsze efekty można zobaczyć po dwóch tygodniach. W celu podtrzymania efektu zaleca się wykonanie kolejnego zabiegu po upływie 3 miesięcy, a następnie raz do roku. Ostrzykiwanie osoczem okazuje się niezwykle skuteczne w przypadku terapii łysienia, na co zwraca uwagę prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), dermatolog dr Barbara Walkiewicz Cyrańska.  Terapię osoczem poleca ponadto pacjentkom palącym, z oznakami fotostarzenia jak również z zaniedbaną skórą. Jej zdaniem pozyskiwane z krwi pacjenta osocze, w zakresie regeneracji skóry sprawdza się szczególnie w okolicach trudnych, będących bolączką wielu pań, takich jak dłonie, szyja, czy oprawa oczu.


Źródło: Rynek Estetyczny

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

 

Autor:

Dodaj komentarz

Co to jest wampirzy lifting?

Co to jest wampirzy lifting?

Bezpieczne i skuteczne usunięcie zmarszczek, przywrócenie skórze młodego, zdrowego wyglądu, zredukowanie poziomu rozstępów oraz blizn, znaczna poprawa napięcia, koloru oraz gęstości skóry - wszystkie te efekty otrzymuje się dzięki zabiegowi...

Terapia czynnikami wzrostu w ortopedii

Terapia czynnikami wzrostu w ortopedii

Urazy ortopedyczne, takie jak kontuzje, uszkodzenia mięśni czy zwichnięcia, przytrafić się mogą praktycznie każdemu, niezależnie od wieku. Ich leczenie w większości przypadków nie jest skomplikowane, zdarza się jednak, że terapia wymaga...