Tomografia komputerowa Warszawa

Tomografia komputerowa to badanie wykonywane w przypadku podejrzenia wielu chorób, m.in. neurologicznych i onkologicznych. Jego dużą zaletą jest fakt, iż jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. Oto lista 9 klinik w Warszawie, w ofercie których znajduje się tomografia. Chcesz umówić się na wizytę? Nim to zrobisz, porównaj ceny i przeczytaj opinie o poszczególnych placówkach.

Filtruj wyniki:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Badanie tomografem w Warszawie - informacje

Tomografia komputerowa to jedno z badań, dzięki któremu możliwe jest dokładne zobrazowanie zmian zachodzących w ludzkim ciele. Działanie tomografu opiera się na promieniach rentgenowskich, jednak generowana przez urządzenia dawka jest w pełni bezpieczna i nieszkodliwa. Czy na badanie tomografem trzeba otrzymać skierowanie? Które warszawskie placówki dysponują urządzeniem, jakim jest tomograf komputerowy?

Gabinet zabiegowy w Optimum Klinika Głowy i Szyi Gabinet zabiegowy w Optimum Klinika Głowy i Szyi

Tomografia komputerowa. Warszawa i okolice

Jedną z warszawskich placówek, które posiadają tomograf jest zlokalizowana na Woli Radiologica Wola. Badania są tu przeprowadzane z użyciem 16-rzędowego tomografu komputerowego Emotion firmy Siemens. Oferta pracowni obejmuje m.in. tomografię komputerową głowy, szyi i kręgosłupa, a także tomografię jamy brzusznej.

Osoby, które poszukują ośrodka diagnostyki obrazowej na Mokotowie mogą wybrać się do Centrum Medycznego Krajmed. Pacjenci mogą tu poddać się tomografii ucha środkowego oraz tomografii zatok. W tomografii stawów (m.in. barkowego, łokciowego i biodrowego) specjalizuje się natomiast położone na Żoliborzu Centrum Medyczne Gamma. W ofercie placówki znajduje się także tomografia komputerowa nadgarstka.

Badanie TK w stolicy, wg dzielnic

Do grona warszawskich placówek, w których wykonywane jest badanie tomografem, należą także:

 • Carolina Medical Center (Warszawa Mokotów), w której można wykonać m.in. tomografię miednicy, tomografię komputerową stawów i kręgosłupa. Placówka ta dołączyła do Tourmedica.pl w 2018 roku.
 • Elektoralna Dental Clinic (Warszawa Wola), gdzie można poddać się tomografii stomatologicznej
 • Centrum Medyczne BEST-MED (Warszawa Ochota),  w którym dostępna jest m.in. tomografia komputerowa głowy, szyi i płuc
 • Optimum Klinika Głowy i Szyi (Warszawa Żoliborz), gdzie możliwe jest wykonanie tomografii kości skroniowych i uszu

Pozostałe placówki

Na badanie tomografii komputerowej w Warszawie można udać się także do Medycznego Centrum Diagnostycznego Voxel, w którym świadczone są wysokospecjalistyczne usługi w dziedzinie radiologii. Do Centrum udać się można m.in. na TK serca (calcium score, czyli ocena zwapnień w naczyniach wieńcowych) oraz ocenę stawu kolanowego z uwzględnieniem TT-TG.

W Warszawie badania metodą tomografii komputerowej przeprowadzane są także w jednej z pracowni LUX MED Diagnostica (na terenie Szpitala Bielańskiego). W trakcie badań TK wykorzystywany jest 64-rzędowy tomograf komputerowy Siemens Somatom Definition AS. Oferta pracowni obejmuje m.in. badanie tomografią komputerową głowy, szyi i kręgosłupa, a także serca, jamy brzusznej oraz stawów i tkanek miękkich w kończynach.

W swojej ofercie diagnostykę metodą tomografii komputerowej ma również Centrum Medyczne Alfa Lek. Badania TK w placówce przeprowadzane są 64-rzędowym aparatem SOMATOM Perspective. Za jego pomocą wykonuje się m.in. tomografię komputerową głowy, dowolnego odcinka kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy małej, a także klatki piersiowej oraz szczęki. Do Centrum udać się można również na tomografię całego ciała po urazach wielonarządowych (tzw. trauma-scan).

Tomografia w Warszawie na NFZ

Ze względu na to, iż podczas badania tomografem komputerowym generowane są promienie rentgenowskie, nie można wybrać się na nie bez skierowania. Uwaga: stosownego dokumentu nie wystawi nam lekarz pierwszego kontaktu, a jedynie lekarz specjalista (np. neurolog), który posiada kontrakt z NFZ. Podejmie on także decyzję co do tego, czy badanie powinno być przeprowadzone z zastosowaniem środka kontrastującego.

Cena tomografii komputerowej w stolicy

Sprzęt medyczny w Optimum Klinika Głowy i Szyi Sprzęt medyczny w Optimum Klinika Głowy i Szyi

Cena tomografii komputerowej jest uzależniona od wielu czynników. Na ostateczny koszt wpływ ma m.in. rodzaj badanego obszaru, ewentualne podanie kontrastu oraz renoma danej placówki i znajdujący się w niej sprzęt. I tak, w Warszawie za tomografię zatok zapłacimy średnio 250 zł. Tomografia kręgosłupa szyjnego to już wydatek rzędu 300 zł, a tomografia nadgarstka - 350 zł. Dodatkowo płatny jest kontrast, którego podanie kosztuje zwykle od 100 do 200 zł.

Tomografia komputerowa - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 200 zł do 1 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 1 000 zł
 • Katowice od 180 zł do 1 000 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 1 000 zł
 • Wrocław od 280 zł do 1 000 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 1 000 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Kraków od 179 zł do 1 000 zł
 • Gdynia od 280 zł do 1 000 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
 • Białystok od 280 zł do 1 000 zł
Tomografia komputerowa cena »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.