Badanie USG Doppler Kraków

Synonimy: badania USG Doppler naczyń krwionośnych, badania ultrasonograficzne naczyń krwionośnych, USG Doppler naczyń obwodowych więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj wyniki:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Badanie Dopplerowskie w Krakowie - informacje

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Badanie USG Doppler polega na nieinwazyjnej analizie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Poprzedza terapię osób z chorobami układu żylnego i tętniczego, stanowiąc podstawową metodę diagnostyki tętniaków aorty brzusznej oraz zwężeń tętnic szyjnych i kończyn dolnych.

Badanie jest bezpieczne i bezbolesne, nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. Opiera się na obserwacji długości fali ultradźwiękowej odbijającej się od naczyń krwionośnych. W jego trakcie lekarz analizuje kierunek krwi oraz obserwuje jej przepływ przez naczynia krwionośne. USG Doppler umożliwia wykrycie żylaków, zakrzepów i uszkodzenia naczyń.

USG Doppler w Krakowie

USG Doppler naczyń krwionośnych pełni dzisiaj funkcję standardowego badania u osób cierpiących na niewydolność żylną. Bez problemów można poddać mu się w każdym dużym mieście, w tym w Krakowie. Jedną z uznanych tutejszych placówek jest Scanmed Multimedis S.A. Ośrodek posiada pracownię ultrasonograficzną wyposażoną w wysokiej klasy aparat USG Logiq P5. Nowoczesne urządzenie pozwala zespołowi medycznemu placówki na wykonywanie badań w technice 3D i 4D. Prócz badań naczyniowych specjaliści wykorzystują go również w urologii oraz w badaniach ginekologicznych. USG Doppler naczyń krwionośnych przeprowadza lek. med. Magdalena Dąbrowska oraz lek. med. Tadeusz Diaków.

Badania tego typu oferuje również Centrum Medyczne APAMEA. Diagnostyka ultrasonograficzna w ośrodku wykonywana jest przy wykorzystaniu aparatu cyfrowego Logiq 7 firmy General Electric. USG Doppler przeprowadza zespół lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, w tym dr n. med. Irena Ciećko-Michalska, dr n. med. Danuta Owczarek oraz dr n. med. Andrzej Cieśla.

Kolejna placówka to Centrum Medyczne INTERMED, mieszczące się w krakowskiej dzielnicy Ruczaj. Pracownia ośrodka jest wyposażona w nowoczesny aparat USG, a badania diagnostyczne przeprowadzają doświadczeni lekarze, wśród których można wymienić lek. med. Tadeusza Wilkosza, specjalistę II stopnia z dziedziny chorób wewnętrznych. Jest posiadaczem certyfikatu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, prócz tego należy do Towarzystwa Internistów Polskich. Doktor sukcesywnie podwyższa swoje kwalifikacje poprzez udział w zjazdach i kursach w kraju i za granicą. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie kliniczne oraz szpitalne.

W Krakowie mieści się także ośrodek Ludwin & Ludwin GINEKOLOGIA, w którym pacjenci mogą skorzystać z bogatej gamy badań diagnostycznych wykonywanych w pracowni ultrasonograficznej. USG Doppler żył kończyn górnych jest przeprowadzane przy pomocy aparatu VOLUSON E8 Expert, wyposażonego w rozbudowane aplikacje kliniczne oraz czułe i dokładne głowice ultrasonograficzne. Badania przeprowadza dr n. med. Joanna Jędrys, zajmująca się diagnostyką od ponad 10 lat. To doświadczony chirurg ogólny, który przeszedł szereg szkoleń chirurgicznych oraz ultrasonograficznych.

USG Doppler tętnic przeprowadza również lekarz med. spec. neurolog Roman Pułyk, pracujący w ośrodku MedicBUD. To nowoczesna poradnia kardiologiczna, w której pacjenci mogą sprawdzić stan całego układu krążenia (ciśnienie, żyły oraz tętnice). W ramach precyzyjnej diagnostyki chorzy mogą poddać się również badaniu EKG oraz uzyskać poradę kardiologiczną.

Nowoczesna aparatura do ultrasonografii

Ośrodek Angiomedic dysponuje jednym z najnowocześniejszych aparatów ultrasonograficznych – GE LOGIQ S7 Pro. Zespół medyczny placówki wykonuje diagnostykę ultrasonograficzną układu krążenia, a także USG węzłów chłonnych, tarczycy oraz piersi. Ośrodek oferuje chorym możliwość wizyt domowych, podczas których badania przeprowadzane są przy użyciu przenośnego sprzętu GE LogiqBook XP z głowicą liniową i convex. Angiomedic jest jedyną placówką w Krakowie, która posiada aparat EVRF do niechirurgicznej likwidacji pajączków naczyniowych, drobnych żylaków i poszerzeń żylakowych żył siatkowatych.

Kolejna krakowska placówka oferująca pacjentom badania USG Doppler to Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności Macierzyństwo. Posiada pracownię USG 4D wyposażoną w nowoczesny aparat ultrasonograficzny Accuvix XQ. Wykorzystujący go lekarze określają urządzenie mianem laboratorium diagnostycznego. Wśród wykonywanych przez nich badań znajduje się obrazowanie USG 3D i USG 4D, Doppler tkankowy oraz kierunkowy Doppler mocy. System Accuvix XQ umożliwia specjalistom precyzyjną analizę statyczną i dynamiczną przepływów krwi.

Nowoczesnym wyposażeniem może się poszczycić także krakowski ośrodek Gabinety Lekarskie i Dentystyczne Alfamedix. Placówka zapewnia pacjentom pełen zakres badań USG, obejmujących różne organy ciała. W diagnostyce chorób układu krążenia lekarze ośrodka wykonują również echokardiogram (echo serca), przy którym stosują zaawansowany technologicznie ultrasonograf.  Wykorzystywanym aparatem jest Aloka Prosound Alpha 6 CV.

Na leczenie do Krakowa

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

Kraków nie od dziś słynie ze znakomitej kadry medycznej. Zarówno podczas diagnostyki, jak i leczenia tutejsi specjaliści wykorzystują nowoczesne urządzenia. Do dawnej stolicy Polski przyjeżdżają pacjenci z całego kraju, a także z zagranicy. Kusi ich nie tylko wysoka jakość usług, ale i uroda miasta oraz ceny. Przykładowo, krakowski Gabinet Endoskopii Przewodu Pokarmowego oferuje badanie USG Doppler żył dolnych bądź górnych w cenie 100 zł, podczas gdy w Glasgow koszt tego typu diagnostyki wynosi 95 £ (ok. 475 zł) – takie stawki podaje klinika Medical Ultrasound. Krakowskie ośrodki odwiedzają głównie Brytyjczycy, Niemcy, a także mieszkańcy państw skandynawskich. Po wizycie w gabinecie lekarza ruszają na poznanie turystycznych atrakcji miasta, takich jak Wawel czy Sukiennice.

Badania USG Doppler - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 100 zł do 600 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 110 zł do 450 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Łódź od 100 zł do 220 zł
 • Poznań od 100 zł do 200 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 300 zł
 • Szczecin od 100 zł do 250 zł
 • Gliwice od 80 zł do 210 zł
 • Radom od 100 zł do 290 zł
 • Bydgoszcz od 130 zł do 400 zł
 • Katowice od 150 zł do 250 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska