Gabinet zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Recepcja, poczekalnia Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Gabinet zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Gabinet zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Gabinet zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Gabinet zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Aparatura, sprzęt zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Aparatura, sprzęt zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Aparatura, sprzęt zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Aparatura, sprzęt zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Gabinet zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Aparatura, sprzęt zabiegowy Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Dormio Clinique - logo

Informacje ogólne o Dormio Clinique

DORMIO-Clinique dr Doroty Kowalczyk (wcześniej Lipińska) świadczy kompleksowe usługi z zakresu medycyny estetycznej, kosmetyki lekarskiej i ogólnej, a od października 2015r. także kontroli żywienia i aktywności fizycznej w odniesieniu do dorosłych i dzieci z uwzględnieniem obciążeń zdrowotnych. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie oraz wiedzę, którą stale poszerzamy. Stworzyliśmy miejsce, w którym wykorzystujemy najnowsze zdobycze medycyny i kosmetyki. Dzięki połączeniu uzupełniających się dziedzin w jednym miejscu, jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom najwyższą jakość i skuteczność usług.

Wykonujemy zabiegi odmładzająco-rewitalizujące od kosmetyki po zaawansowane techniki medyczne. Korzystamy zarówno z dobrodziejstw natury, jak i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Zmarszczki mimiczne eliminujemy przy pomocy toksyny botulinowej (Botox, Azzalure, Xeomin). Wykonujemy zaawansowane zabiegi liftingujące, wykorzystując przy tym nici, wypełniacze oraz najnowsze urządzenia do liftingu skóry na całym ciele.

Nici stymulują produkcję nowego kolagenu, poprawiają wygląd i jędrność skóry. W zależności od wskazań stosujemy nici PDO lub bardziej zaawansowane, liftingujące nici APTOS. W obrębie twarzy nici są skuteczne w takich wskazaniach jak: zmarszczki czoła, opadanie brwi, „kurze łapki”, zmarszczki wokół ust, opadający owal twarzy czy policzki, bruzdy mimiczne (nosowo-wargowe, bruzdy marionetki, zmarszczki śmiechu na policzkach), zmarszczki statyczne itp. Zabieg z nićmi to jedna z najskuteczniejszych metod liftingujących szyję i podbródek oraz wygładzających i ujędrniających dekolt. Poza tymi okolicami nici sprawdzają się w okolicy kolan, łokci oraz wiotkiej skóry ramion.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego wykorzystujemy do wypełniania zmarszczek, plastyki nosa i wypełnienia zapadłych policzków. Wykonujemy zabiegi wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, bruzd „marionetki” oraz powiększenia bądź modelowania ust. Ponadto kwas hialuronowy jest stosowany przez dr Kowalczyk w ujędrnianiu żeńskich okolic intymnych.

Urządzenia wykorzystywane u nas do liftingu skóry to CARISMED Contur MD (przezskórne fale radiowe), Rheology 2 – karboksyterapia stacjonarna z podgrzewanym gazem, i urządzenie ATTIVA, do termoliftingu skóry, z najnowszą technologią endodermalną (śródskórna), która prowadzi do odbudowy rusztowania kolagenowego skóry, eliminuje skutki cellulitis oraz redukuje miejscowo tkankę tłuszczową. ATTIVA działa już po jednym zabiegu, ale czasami trzeba wykonać ich więcej, by uzyskać pełny lifting. Wszystkie wymienione wyżej metody liftingu można stosować na całym ciele, w tym także w okolicach intymnych. Możliwe jest uzyskanie efektów zbliżone do tych po zabiegach chirurgicznych, a łączenie różnych technik np. ATTIVA i nici liftingujące może zastąpić lifting chirurgiczny.

Oferujemy zabiegi redukujące tkankę tłuszczową i cellulit, w tym zabieg wyszczuplający z preparatem Aqualyx oraz mezoterapię opartą na sprawdzonych, silnie działających składnikach, praktycznie na wszystkich okolicach ciała, także w obrębie twarzy.

Leczymy nadmierną potliwość różnych okolic ciała, bóle migrenowe oraz tiki w obrębie twarzy przy pomocy toksyny botulinowej.

Dr Kowalczyk zajmuje się zamykaniem naczyń. Na twarzy oraz w przypadku drobnych naczyń skóry reszty ciała, wykorzystujemy najnowszą technologię zastosowaną w urządzeniu Veiwave. W przypadku naczyń kończyn dolnych dr Kowalczyk wykonuje skleroterapię.

Specjalizujemy się w leczeniu wypadania włosów. Obok terapii hormonalnej i suplementów, dr Kowalczyk stosuje osocze bogatopłytkowe, mezoterapię, mezoterapię peptydową dr Cyj, karboksyterapię, światło LED, a do pielęgnacji w domu zaleca sprawdzone wcześniej preparaty. Jako pierwsza w Polsce zaczęła stosować implanty włosów BIOFIBRE i ma już ponad 4-letnie doświadczenie w tej metodzie.

Od października 2015r. do zespołu dr Kowalczyk dołączyła nowa osoba – fizjolog żywienia z wieloletnim doświadczeniem, p. Izabella Czajka. W oparciu o analizę składu ciała prowadzi ona żywienie zarówno osób prowadzących aktywny tryb życia, w tym sportowców wyczynowych, jak i osób z różnymi problemami zdrowotnymi takimi jak cukrzyca, otyłość, anoreksja, pragnących uzyskać lub zachować optymalną wagę oraz wydolność organizmu. Leczenie oraz kontrola żywienia odbywa się w ścisłej kooperacji z dr Kowalczyk.

Oferujemy specjalistyczne zabiegi kompleksowo-rewitalizujące z zakresu kosmetyki lekarskiej i ogólnej. Specjalizujemy się w oczyszczaniu skóry kwasami w połączeniu z mikrodermabrazją oraz terapii ultradźwiękami. Dysponujemy najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym urządzeniem do mikrodermabrazji SILKPEEL MD Platinium, które łączy abrazję skóry z masażem próżniowym oraz infuzją substancji aktywnych. Posiada ono również głowicę, która zawiera roler z igłami do technik mikroigłowych, co istotnie zwiększa skuteczność zabiegów.

Stosujemy preparaty najbardziej uznanych producentów takich jak: Exuviance, Neostrata, Filorga, Mesoesthetic i Mediderma. Zastosowali oni unikalne połączenia hydroksykwasów oraz innych kwasów stosowanych w kosmetyce lekarskiej, retinoidów, witaminy C, pierwiastków śladowych i wielu innych substancji. Wśród naszych zabiegów znajdą Państwo również skuteczne procedury dla pacjentów z problemami skórnymi takimi jak: widoczne, poszerzone naczynia skóry, tzw. pajączki, łojotok, rumień, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, skóra atopowa, skóra wiotka i odwodniona, cellulit itp.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi ujędrniające skórę z użyciem preparatów na bazie monojonowych form złota, srebra i krzemu polskiej marki Invex Remedis. Zabieg GOLDEN TOUCH przynosi widoczną poprawę napięcia skóry już po 2-3 dniach po pierwszym zabiegu, a przy tym jest przyjemny i relaksujący w wykonaniu naszej doświadczonej kosmetyczki Małgorzaty Ubraniak.

W Dormio Clinique wykonujemy również usługi z zakresu kosmetyki ogólnej. Masaże twarzy to ulubiony przez naszych pacjentów zabieg. Depilacja woskiem wszystkich partii ciała (w tym bikini, nogi czy pachy) jest nadal uznawaną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Nasi klienci mają możliwość skorzystania z peelingu kawitacyjnego, złuszczającego zrogowaciałe komórki naskórka przy pomocy ultradźwięków.

Do naszego wyposażenia dołączyły zabiegi endermologii urządzeniem Alliance Endermology LPG. W porównaniu z poprzednim modelem, najnowszy cechuje się dwukrotnie wyższą efektywnością. Zabiegi z jego użyciem są krótsze, skuteczność redukcji tkanki tłuszczowej jest większa, a działania niepożądane – zmniejszone. Endermologia przeprowadzana przy pomocy urządzenia jest lepiej tolerowana przez organizm, również przy zastosowaniu wyższych parametrów. Sprawdza się także przy zaawansowanych zmianach cellulitowych. Poza modelowaniem sylwetki może być wykorzystywana w przywracaniu wiotkiej skórze twarzy, szyi i dekoltu napięcia i jędrności oraz w zabiegach u osób z obrzękami limfatycznymi kończyn dolnych czy chorych po mastektomii. Jest skuteczna w terapii niewydolności żył kończyn dolnych, dolegliwości bólowych kręgosłupa, nadmiernym napięciu mięśni pleców czy barków oraz w leczeniu blizn pooperacyjnych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Stale obserwujemy zmieniające się trendy, mając świadomość, iż bez najnowszych zdobyczy medycyny estetycznej nie moglibyśmy w pełni zadowolić naszych wymagających klientów. Wybór każdego urządzenia był długotrwałym procesem, w czasie którego dr Kowalczyk analizowała wszelkie możliwości terapeutyczne oraz potencjalne ryzyka. W Dormio Clinique pacjenci mogą skorzystać między innymi z:

  • Veinwave – urządzenie wykorzystujące zjawisko termokoagulacji wywoływane przez skupioną wiązkę fali radiowej. Aparat stosujemy w leczeniu drobnych naczyń powierzchownych skóry oraz naczyniaków rubinowych na całym ciele. Zabieg jest małoinwazyjny, może być wykonywany o dowolnej porze roku z uwagi na brak potrzeby unikania promieni UV.

  • ATTIVA® – urządzenie do liftingu skóry. Jedna z najnowszych technologii pozwalających wprowadzać fale radiowe pod powierzchnię skóry w celu redukcji zwiotczenia, poprawy elastyczności i odbudowy bazy kolagenowej skóry.

  • Duografter-II – certyfikowane urządzenie medyczne służące do pozyskiwania autologicznego osocza bogatopłytkowego bądź komórek tkanki tłuszczowej do jej przeszczepu. W naszym gabinecie aparat wykorzystywany jest głównie w odmładzaniu wyglądu skóry oraz wypadaniu włosów. Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę osocza bogatopłytkowego w celu pobudzenia czynników wzrostowych, istotnych w procesie odnowy skóry i wzrostu włosów.

  • SilkPeel™ MD Platinum™ – aparat do wykonywania zabiegu mikrodermabrazji, wykorzystywany jest również do leczenia chorób skóry (np. przebarwienia, trądzik, łojotok, zmarszczki). Oparte na najnowszej technologii DermalInfusion™ urządzenie umożliwia wprowadzenie w skórę więcej niż jednej substancji, dzięki czemu zwiększa się skuteczność zabiegu.

  • CARISMED KONTUR MD – urządzenie medyczne nowej generacji, wytwarzające fale radiowe (RF – radio frequency), które aplikuje się w skórę i tkankę podskórną 5 wielobiegunowymi (multipolarnymi) głowicami dostosowanymi wielkością i parametrami do leczonej okolicy. Pod wpływem działania fal radiowych powstaje efekt termiczny, który prowadzi do przyspieszenia metabolizmu, wzrostu syntezy kolagenu oraz korzystnej przebudowy jego struktury. Główne wskazania to zwiotczenie skóry, drobne zmarszczki, zmiany naczyniowe, cellulit, zmiany zanikowe, blizny, rozstępy. Urządzenie wykorzystujemy również z sukcesem do ujędrniania skóry okolic intymnych.

  • Automatyczny system implantacji włosów BIOFIBRE – urządzenie, które przyspiesza zabieg oraz pozwala precyzyjnie wprowadzać implanty na pożądaną głębokość, co wpływa na ich dłuższe utrzymywanie się efektów zabiegu.

  • Luminoterapia światłem LED – bezinwazyjna metoda stosowana w celu leczenia różnego rodzaju problemów skórnych, w tym cellulitu, wypadania włosów, przebarwień, stanów zapalnych (trądzik, łuszczyca) oraz oznak starzenia (utrata jędrności, elastyczności, zmarszczki). Pojedyncze zabiegi są krótkotrwałe, a czas ich trwania wynosi od 10 do 20 minut.

  • Criolift – aparat do krioplastyki. Rozwiązuje problem zwiotczałej i pozbawionej jędrności skóry. Podnosi owal twarzy oraz opadające policzki, wprowadza do skóry składniki odżywcze. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi na wybrane partie ciała i twarzy, takie jak okolice oczu, szyja, dekolt czy grzbiety rąk.

Planujemy wprowadzenie jeszcze 2 nowoczesnych urządzeń, więc zachęcamy do zaglądania do naszych aktualności.

Udogodnienia dla pacjentów

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dlatego tak ważne dla nas jest poznanie Państwa problemu od podstaw. Kadra medyczna Dormio Clinique zapewnia klientom najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Dla każdej osoby, która decyduje się na skorzystanie z naszej oferty, dobieramy terapię w zależności od potrzeb.

W codziennej pracy wykorzystujemy bezpieczne, przebadane klinicznie kosmetyki oraz niezawodne, nowoczesne urządzenia spełniające określone wymagania prawne (posiadające odpowiednie certyfikaty). W naszym salonie zabiegi przeprowadza lekarz z wieloletnim doświadczeniem – także w anestezjologii.

W Dormio Clinique panuje kameralna, intymna atmosfera. Przy pomocy indywidualnie dobranych zabiegów nasi specjaliści przywrócą Państwu zdrowy, młody i atrakcyjny wygląd oraz zapewnią możliwość zrelaksowania i odprężenia się.

Do DORMIO-Clinique można wygodnie dojechać kilkoma tramwajami lub autobusami, ponieważ klinika mieści się przy przystankach Dworkowa i Madalińskiego.   W budynku jest winda, z której wychodzi się bezpośrednio do naszej recepcji.

Osiągnięcia i certyfikaty Dormio Clinique

 W naszym gabinecie pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie i stale doskonalący swoją wiedzę oraz umiejętności. Założycielka kliniki, doktor Dorota Kowalczyk, na przestrzeni lat zdobyła wiele certyfikatów i dyplomów. Ukończyła szereg specjalistycznych szkoleń i warsztatów, między innymi takich jak: "Stosowanie wypełniacza hydrofilowego do korekcji tkanek miękkich twarzy", "Techniki dla zaawansowanych: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym", "Zastosowanie preparatu toksyny botulinowej BOTOX w korekcji zmarszczek twarzy" oraz "Mezoterapia a cellulit" i "Mezoterapia w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa" i wiele innych. Dziś sama dzieli się swoją wiedzą, prowadząc szkolenia dla lekarzy. Jest również wykładowcą na studiach podyplomowych.

Doktor Dorota Kowalczyk uczestniczy jako wykładowca i trener w kongresach organizowanych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Klinika Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk