Gastroskopia diagnostyczna Katowice i okolice

Synonimy: badanie gastroskopowe diagnostyczne, badanie sondą żołądka, sondowanie żołądka

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą gastroskopia diagnostyczna, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 7 innych klinik z okolicy Katowic. Gastroskopia diagnostyczna można przeprowadzić m.in. w Klinika Galena w Bielsku-Białej (49 km od Katowic) w cenie 350 zł lub w Centrum medycyny, estetyki i stomatologii Lift Med w Rybniku (39 km od Katowic) gdzie cena za gastroskopia diagnostyczna wynosi 250 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Gastroskopia diagnostyczna Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w INTER-MED Gabinet zabiegowy w INTER-MED

Gastroskopia diagnostyczna jest badaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego. Polega na wprowadzeniu przez przełyk do żołądka i dwunastnicy specjalnego giętkiego aparatu (gastroskopu) wyposażonego w bardzo dokładną mikrokamerę, która przesyła obraz do komputera. Wyniki można zapisać na płycie bądź zdjęciu. Zabieg pozwala wykryć nawet najmniejsze zmiany chorobowe, jest bezpieczny i może być wykonywany w trybie ambulatoryjnym. Dzięki niemu można zdiagnozować takie schorzenia jak choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy, łagodne i złośliwe zmiany nowotworowe oraz refluks. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest ból w górnej część brzucha oraz niedokrwistość. Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym lidokainą, sedacją albo w znieczuleniu ogólnym.

Gastroskopia w Katowicach - gdzie można przeprowadzić badanie

Przy ul. Grabowej znajduje się klinika Inter Med, w której można wykonać gastroskopię diagnostyczną oraz terapeutyczną. Badanie wykonuje lekarz z udziałem pielęgniarki, wcześniej przeprowadzając wywiad. Zabieg jest przeprowadzany za pomocą atestowanego gastroskopu Olympus. W klinice wykonuje się także kolonoskopię oraz usuwa takie schorzenia jak choroba wrzodowa lub zapalenie błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy.

Diagnostykę gastrologiczną w Katowicach przeprowadza również przyjmująca przy ul. Mickiewicza spe­cja­li­sta chorób wewnętrz­nych i gastroenterologii­ dr n. med. Agnieszka Kochel-Jankowska, absolwentka Ślaskiej Akademii Medycznej w Ka­to­wi­cach. Pani doktor posiada przeszkolenie w zakresie gastroskopii oraz USG jamy brzusznej, co potwierdza certyfikat Polskiego To­wa­rzy­stwa Ul­tra­so­no­gra­ficz­ne­go. Wiedzę i umiejętności poszerzała pracując m.in. w Klinice Ga­stro­en­te­ro­lo­gii Cen­tral­ne­go Szpitala Kli­nicz­ne­go Śląskiego Uni­wer­sy­te­tu Me­dycz­ne­go w Ka­to­wi­cach. Doktor Kochel-Jankowska przeprowadza również kolonoskopię i sig­mo­ido­sko­pię (endoskopowe badanie jelita grubego).

Usługi z zakresu gastroskopii diagnostycznej oferuje centrum medyczne Gastro-Med. Zabieg wykonuje się tu za pomocą aparatu Olympus w systemie Videoendoskopia z zastosowaniem znieczulenia lidokainą w aerozolu. Badanie trwa kilka minut i nie powoduje skutków ubocznych. Za pomocą endoskopu wykonuje się tu także kolonoskopię oraz polipektomię, czyli wycięcie polipa. W klinice można przeprowadzić USG jamy brzusznej i pobrać wycinki do badań histopatologicznych.

W Katowicach gastroskopia taniej niż w Moskwie

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Cena zabiegu z zakresu gastroskopii diagnostycznej w katowickich klinikach i wynosi ok. 200 zł. To zdecydowanie mniej niż np. w European Medical Center w Moskwie, gdzie za badanie trzeba zapłacić 367 euro (ok. 1 570 zł). Natomiast w hiszpańskim szpitalu San Roque Maspalomas jest jeszcze drożej, bo za gastroskopię diagnostyczną trzeba zapłacić aż 513 euro (ok. 2 200 zł).

Gastroskopia diagnostyczna - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Warszawa od 180 zł do 250 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 300 zł
 • Kraków od 220 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Lubin od 200 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Szczecin od 250 zł
 • Sosnowiec od 260 zł
 • Lublin od 160 zł do 230 zł
 • Radom od 290 zł
 • Wrocław od 250 zł
 • Tychy od 250 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska