Gastroskopia diagnostyczna Katowice i okolice

badanie gastroskopowe diagnostyczne, badanie sondą żołądka, sondowanie żołądka

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą gastroskopia diagnostyczna, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 8 innych klinik z okolicy Katowic. Gastroskopia diagnostyczna można przeprowadzić m.in. w Klinika Galena w Bielsku-Białej (49 km od Katowic) w cenie 350 zł lub w Centrum medycyny, estetyki i stomatologii Lift Med w Rybniku (39 km od Katowic) gdzie cena za gastroskopia diagnostyczna wynosi 250 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Gastroskopia diagnostyczna Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

Gastroskopia diagnostyczna jest badaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego. Polega na wprowadzeniu przez przełyk do żołądka i dwunastnicy specjalnego giętkiego aparatu (gastroskopu) wyposażonego w bardzo dokładną mikrokamerę, która przesyła obraz do komputera. Wyniki można zapisać na płycie bądź zdjęciu. Zabieg pozwala wykryć nawet najmniejsze zmiany chorobowe, jest bezpieczny i może być wykonywany w trybie ambulatoryjnym. Dzięki niemu można zdiagnozować takie schorzenia jak choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy, łagodne i złośliwe zmiany nowotworowe oraz refluks. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest ból w górnej część brzucha oraz niedokrwistość. Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym lidokainą, sedacją albo w znieczuleniu ogólnym.

Gastroskopia w Katowicach - gdzie można przeprowadzić badanie

Przy ul. Grabowej znajduje się klinika Inter Med, w której można wykonać gastroskopię diagnostyczną oraz terapeutyczną. Badanie wykonuje lekarz z udziałem pielęgniarki, wcześniej przeprowadzając wywiad. Zabieg jest przeprowadzany za pomocą atestowanego gastroskopu Olympus. W klinice wykonuje się także kolonoskopię oraz usuwa takie schorzenia jak choroba wrzodowa lub zapalenie błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy.

Diagnostykę gastrologiczną w Katowicach przeprowadza również przyjmująca przy ul. Mickiewicza spe­cja­li­sta chorób wewnętrz­nych i gastroenterologii­ dr n. med. Agnieszka Kochel-Jankowska, absolwentka Ślaskiej Akademii Medycznej w Ka­to­wi­cach. Pani doktor posiada przeszkolenie w zakresie gastroskopii oraz USG jamy brzusznej, co potwierdza certyfikat Polskiego To­wa­rzy­stwa Ul­tra­so­no­gra­ficz­ne­go. Wiedzę i umiejętności poszerzała pracując m.in. w Klinice Ga­stro­en­te­ro­lo­gii Cen­tral­ne­go Szpitala Kli­nicz­ne­go Śląskiego Uni­wer­sy­te­tu Me­dycz­ne­go w Ka­to­wi­cach. Doktor Kochel-Jankowska przeprowadza również kolonoskopię i sig­mo­ido­sko­pię (endoskopowe badanie jelita grubego).

Usługi z zakresu gastroskopii diagnostycznej oferuje centrum medyczne Gastro-Med. Zabieg wykonuje się tu za pomocą aparatu Olympus w systemie Videoendoskopia z zastosowaniem znieczulenia lidokainą w aerozolu. Badanie trwa kilka minut i nie powoduje skutków ubocznych. Za pomocą endoskopu wykonuje się tu także kolonoskopię oraz polipektomię, czyli wycięcie polipa. W klinice można przeprowadzić USG jamy brzusznej i pobrać wycinki do badań histopatologicznych.

W Katowicach gastroskopia taniej niż w Moskwie

Kadra w Nefrolux Kadra w Nefrolux

Cena zabiegu z zakresu gastroskopii diagnostycznej w katowickich klinikach i wynosi ok. 200 zł. To zdecydowanie mniej niż np. w European Medical Center w Moskwie, gdzie za badanie trzeba zapłacić 367 euro (ok. 1 570 zł). Natomiast w hiszpańskim szpitalu San Roque Maspalomas jest jeszcze drożej, bo za gastroskopię diagnostyczną trzeba zapłacić aż 513 euro (ok. 2 200 zł).

Gastroskopia diagnostyczna - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Warszawa od 180 zł do 270 zł
 • Kraków od 270 zł do 300 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Częstochowa od 300 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł
 • Lubin od 200 zł
 • Białystok od 200 zł
 • Sosnowiec od 260 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Lublin od 160 zł do 230 zł
 • Wrocław od 300 zł
 • Tychy od 250 zł
Gastroskopia diagnostyczna cena »