Gastroskopie Katowice i okolice

badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą gastroskopie, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 8 innych klinik z okolicy Katowic. Gastroskopie można przeprowadzić m.in. w Klinika Galena w Bielsku-Białej (49 km od Katowic) w cenie 350 zł lub w Centrum medycyny, estetyki i stomatologii Lift Med w Rybniku (39 km od Katowic) gdzie cena za gastroskopie wynosi 250 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Gastroskopie Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w INTER-MED Gabinet zabiegowy w INTER-MED

Gastroskopia to badanie endoskopowe, które pozwala na ocenę przełyku, żołądka i dwunastnicy w zakresie błony śluzowej oraz motoryki i elastyczności ścian górnego odcinka przewodu pokarmowego. Oprócz diagnostyki, badanie umożliwia przeprowadzenie małoinwazyjnych zabiegów, takich jak usunięcie polipów czy zatamowanie krwawienia np. z wrzodów żołądka bądź dwunastnicy. W zależności od zaopatrzenia gastroskopu, można za jego pośrednictwem również ocenić rozległość nacieku nowotworowego, ustalając dalszą diagnostykę i terapię. Badanie wymaga przygotowania zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Diagnostyka endoskopowa w Katowicach – gastroskopie

Diagnostykę układu pokarmowego przeprowadzają specjaliści Oddziału Gastroenterologicznego Szpitala Tommed, a badanie gastroskopowe wykonywane jest jako procedura diagnostyczna (profilaktyka) oraz zabiegowa z użyciem fiberoskopu marki Olympus. Po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym gardła, instrument o średnicy 1 cm wprowadza się przez odpowiedni ustnik, a całe badanie trwa kilka minut. Oferowane przez placówkę procedury zabiegowe w trakcie gastroskopii obejmują m.in. tamowanie krwawienia z żylaków przełyku, wrzodów, zakładania protez do przewodów żółciowych, czy polipektomię. 

Gastroskopie w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym oferuje również NZOZ Specjalistyczny Ośrodek Diagnostyki Gastrologicznej Gastro-Med, a wziernikowanie przełyku, żołądka oraz dwunastnicy obejmuje ponadto wykonanie testu na obecność bakterii Helicobacter pylori oraz – w zależności od wskazań – pobranie materiału do badania histopatologicznego. Każdy nowy pacjent zobowiązany jest do wcześniejszej wizyty konsultacyjnej w Poradni Gastrologicznej. W ramach Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego wykonywana jest także kolonoskopia oraz badania jamy brzusznej USG.

Diagnostyką i leczeniem chorób przewodu pokarmowego górnego i dolnego odcinka, w zakresie stanów zapalnych, owrzodzeń, nieżytów oraz zmian nowotworowych zajmuje się lek. med. Sebastian Kulski, specjalista chorób wewnętrznych II stopnia i specjalista gastroenterologii. Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej posiada kwalifikacje w zakresie badań endoskopowych: panendoskopii oraz kolonoskopii, a ponadto Dyplom Polsko­-Amerykańskiej Szkoły Ultrasonografii Śląskiej AM. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Cena gastroskopii w Katowicach i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

W Oaks Hospital – Ramsay Health Care UK, jak podaje Private Healthcare UK, endoskopowe badanie przełyku i żołądka kosztuje 750 £ (4 200 zł). Dla porównania, cena gastroskopii w Katowicach, w zależności od rodzaju znieczulenia, wynosi 200 - 380 zł.

Gastroskopie - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Warszawa od 180 zł do 424 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 300 zł
 • Kraków od 220 zł do 424 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Sosnowiec od 260 zł do 350 zł
 • Wrocław od 300 zł
 • Szczecin od 250 zł do 350 zł
 • Tychy od 250 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 300 zł
 • Białystok od 200 zł
Gastroskopie cena »
Autor: