Gastroskopie Katowice i okolice

Synonimy: badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą gastroskopie, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 4 innych klinik z okolicy Katowic. Gastroskopie można przeprowadzić m.in. w Poliklinika Doktora Bessera w Sosnowcu (6 km od Katowic) w cenie 260 zł lub w Centrum Medycyny Sportowej w Zabrzu (18 km od Katowic) gdzie cena za gastroskopie wynosi 180 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Gastroskopie Katowice - informacje

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Gastroskopia to badanie endoskopowe, które pozwala na ocenę przełyku, żołądka i dwunastnicy w zakresie błony śluzowej oraz motoryki i elastyczności ścian górnego odcinka przewodu pokarmowego. Oprócz diagnostyki, badanie umożliwia przeprowadzenie małoinwazyjnych zabiegów, takich jak usunięcie polipów czy zatamowanie krwawienia np. z wrzodów żołądka bądź dwunastnicy. W zależności od zaopatrzenia gastroskopu, można za jego pośrednictwem również ocenić rozległość nacieku nowotworowego, ustalając dalszą diagnostykę i terapię. Badanie wymaga przygotowania zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Diagnostyka endoskopowa w Katowicach – gastroskopie

Diagnostykę układu pokarmowego przeprowadzają specjaliści Oddziału Gastroenterologicznego Szpitala Tommed, a badanie gastroskopowe wykonywane jest jako procedura diagnostyczna (profilaktyka) oraz zabiegowa z użyciem fiberoskopu marki Olympus. Po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym gardła, instrument o średnicy 1 cm wprowadza się przez odpowiedni ustnik, a całe badanie trwa kilka minut. Oferowane przez placówkę procedury zabiegowe w trakcie gastroskopii obejmują m.in. tamowanie krwawienia z żylaków przełyku, wrzodów, zakładania protez do przewodów żółciowych, czy polipektomię. 

Gastroskopie w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym oferuje również NZOZ Specjalistyczny Ośrodek Diagnostyki Gastrologicznej Gastro-Med, a wziernikowanie przełyku, żołądka oraz dwunastnicy obejmuje ponadto wykonanie testu na obecność bakterii Helicobacter pylori oraz – w zależności od wskazań – pobranie materiału do badania histopatologicznego. Każdy nowy pacjent zobowiązany jest do wcześniejszej wizyty konsultacyjnej w Poradni Gastrologicznej. W ramach Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego wykonywana jest także kolonoskopia oraz badania jamy brzusznej USG.

Diagnostyką i leczeniem chorób przewodu pokarmowego górnego i dolnego odcinka, w zakresie stanów zapalnych, owrzodzeń, nieżytów oraz zmian nowotworowych zajmuje się lek. med. Sebastian Kulski, specjalista chorób wewnętrznych II stopnia i specjalista gastroenterologii. Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej posiada kwalifikacje w zakresie badań endoskopowych: panendoskopii oraz kolonoskopii, a ponadto Dyplom Polsko­-Amerykańskiej Szkoły Ultrasonografii Śląskiej AM. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Cena gastroskopii w Katowicach i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

W Oaks Hospital – Ramsay Health Care UK, jak podaje Private Healthcare UK, endoskopowe badanie przełyku i żołądka kosztuje 750 £ (4 200 zł). Dla porównania, cena gastroskopii w Katowicach, w zależności od rodzaju znieczulenia, wynosi 200 - 380 zł.

Gastroskopie - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Warszawa od 180 zł do 400 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 620 zł
 • Kraków od 200 zł do 300 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
 • Radom od 220 zł do 590 zł
 • Kielce od 220 zł do 250 zł
 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Bydgoszcz od 220 zł do 300 zł
 • Szczecin od 200 zł do 400 zł
 • Gdańsk od 655 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.