Konsultacja laryngologiczna Wrocław

konsultacja specjalisty laryngologa, laryngolog wizyta prywatna, konsultacja otolaryngologiczna więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Konsultacja laryngologiczna Wrocław - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska

Laryngologia, znana także jako otolaryngologia, to dziedzina medycyny, która skupia się przede wszystkim na schorzeniach nosa, ucha, gardła oraz krtani. Podczas konsultacji laryngolog przeprowadza szczegółowy wywiad, dotyczący konkretnej dolegliwości, którą zauważył u siebie chory. W następnej kolejności lekarz przechodzi do badań wnętrza nosa, jamy ustnej oraz gardła. Dopiero po ich przeprowadzeniu może dokonać pełnej diagnozy i zalecić pacjentowi odpowiednie leczenie bądź czynności profilaktyczne.

Konsultacje laryngologiczne we Wrocławiu

Konsultacja laryngologiczna może być przeprowadzona przez lek. med. Olimpię Sułkowską-Janicką. Posiada ona specjalizację z zakresu otolaryngologii, a w swoim gabinecie przyjmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. W 2008 roku ukończyła Universidad de Valencia. „Przegląd Lekarski” opublikował jej pracę, zatytułowaną „Wczesna diagnostyka raka płuc”. W swojej praktyce lekarskiej dr Sułkowska-Janicka wykonuje podstawowe badania laryngologiczne, w tym ocenę krtani wraz ze strunami głosowymi oraz ocenę przewodu słuchowego i błony bębenkowej. U najmłodszych pacjentów sprawdza również stan wrażliwego na zmiany migdałka gardłowego, by zdecydować, czy nie kwalifikuje się on do usuniecia.

Po poradę laryngologiczną chory może się wybrać do Centrum Diagnostyki Medycznej MEDIX. Ośrodek ten udostępnia pacjentom przychodnie specjalistyczne, wśród których znajduje się także gabinet otolaryngologiczny. Poza konsultacjami, oferuje on kompleksową diagnostykę oraz leczenie schorzeń uszu, nosa i gardła. Specjaliści przeprowadzają tam pędzlowanie jamy ustnej, przedmuchiwanie trąbki słuchowej czy usuwanie ciał obcych z obrębu nosa, ucha lub gardła. Ponadto, w poradni leczy się chrapanie, by umożliwić choremu swobodne oddychanie podczas snu.

Konsultacja laryngologiczna znajduje się także w ofercie otolaryngologa, lek. med. Krzysztofa Zuba. Jego zainteresowania zawodowe obejmują przede wszystkim diagnostykę oraz leczenie wszelkich przewlekłych stanów zapalnych jamy nosowej i zatok. W 2010 roku brał udział w kursie „Rehabilitacja głosu i oddychania u chorych po całkowitej laryngektomii” w Kielcach, natomiast trzy lata później odbył „Kurs Nowotworów Krtani i Szyi” w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów. Podczas wizyty lekarskiej zajmuje się kwalifikacją pacjenta do operacji małżowin nosowych, usunięcia trzeciego migdałka gardłowego lub operacji zatok przynosowych metodą endoskopową (także z likwidacją polipów).

Porównanie cen konsultacji laryngologicznych w Nowej Zelandii i Polsce

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne EZ – medica Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne EZ – medica
Ceny konsultacji laryngologicznych we Wrocławiu rozpoczynają się od 120 zł. Tymczasem w Gilles Hospital w Auckland za wizytę w poradni laryngologicznej trzeba zapłacić co najmniej 200 $ NZD (ponad 500 zł).

Konsultacja laryngologiczna - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 130 zł do 210 zł
 • Warszawa od 130 zł do 300 zł
 • Kraków od 140 zł do 210 zł
 • Łódź od 100 zł do 210 zł
 • Poznań od 130 zł do 210 zł
 • Bydgoszcz od 120 zł do 180 zł
 • Białystok od 80 zł do 210 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 180 zł
 • Gdańsk od 180 zł do 210 zł
 • Katowice od 160 zł do 300 zł
 • Szczecin od 170 zł do 300 zł
 • Tychy od 150 zł
Konsultacja laryngologiczna cena »

Usługa konsultacja laryngologiczna we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez laryngologa i otolaryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja laryngologiczna w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława oraz Brzeg.