Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP

Synonimy: leczenie bezdechu sennego przy pomocy protezy powietrznej, leczenie bezdechów sennych metodą CPAP, leczenie chrapania CPAP więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP - informacje

Obturacyjny bezdech senny jest schorzeniem, w trakcie którego podczas snu dochodzi do wielokrotnego wstrzymania wentylacji płuc przez co najmniej 10 sekund. Jedną z najskuteczniejszych metod jego leczenia jest stosowanie aparatu CPAP, który pod ciśnieniem wtłacza do dróg oddechowych chorego powietrze (przez nos lub przez usta i nos). Protezę powietrzną CPAP należy stosować regularnie (po jej odstawieniu problemy powracają).

Terapia bezdechu sennego aparatem CPAP w Polsce

W Poznaniu leczenie bezdechu sennego przy pomocy protezy powietrznej CPAP w swojej ofercie posiada Prywatna Lecznica Certus, w której osobom cierpiącym na bezdech senny świadczone są zarówno usługi diagnostyczne, jak i lecznicze. Do ośrodka udać się można na dopasowanie aparatu powietrznego (odbywa się to w trakcie jednodniowego pobytu-pacjent całą noc śpi w specjalnej masce). Po pobycie w szpitalu pacjent zgłasza się do Poradni Leczenia Bezdechu, w której otrzymuje dokładne parametry ustawienia protezy powietrznej oraz informacje o miejscu, gdzie takie urządzenie można nabyć. W placówce w leczeniu bezdechu sennego i chrapania wykorzystuje się także implanty podniebienia miękkiego, oferta Lecznicy obejmuje również poligrafię, czyli badanie śródsenne, które składa się z zapisu podstawowych elementów do oceny snu i oddychania.

W Warszawie na leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP udać się można do Centrum Medycznego ENEL-MED, w którym świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki i leczenia OBS. W placówce istnieje możliwość wypożyczenia nowoczesnych protez powietrznych CPAP na kilkudobową próbę leczenia w domu. W ośrodku w leczeniu bezdechu sennego stosuje się także aparaty wewnątzustne, wysuwające żuchwę do przodu (typ MAD). Oferta Szpitala obejmuje ponadto leczenie behawioralne (zmiana stylu życia pod kontrolą lekarzy dietetyków) oraz kompleksowe leczenie laryngologiczne (np. plastyka podniebienia miękkiego metodą Celon, operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosa i plastyką podniebienia miękkiego wraz z założeniem implantów Pillar).

Protezy powietrzne CPAP w leczeniu OBS w Gdańsku wykorzystuje się także w Pomorskim Centrum Leczenia Bezdechu Sennego i Chrapania. Do placówki udać się można na dopasowanie aparatu CPAP lub BiPAP oraz kontrolę leczenie za pomocy protezy powietrznej CPAP, auto-CPAP, BiPAP oraz auto-BiPAP. W ośrodku poddać się można również badaniu polisomnograficznemu, oferta Centrum obejmuje ponadto dopasowanie aparatów nazębnych, polisomnograficzną kontrolę skuteczności aparatów nazębnych, pomoc przy indywidualnym doborze protezy powietrznej oraz kwalifikacje do leczenia operacyjnego bezdechu sennego.

Cena leczenia bezdechu sennego za pomocą protezy powietrznej CPAP w Polsce i za granicą

W Polsce za zakup aparatu CPAP zapłacić trzeba około 4 000 złotych. Za granicą jego cena jest znacznie wyższa: w Madrycie wynosi ona około 1 400 euro, czyli ponad 6 300 złotych.

Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 200 zł do 250 zł
  • Chorzów od 90 zł do 150 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie bezdechu sennego aparatem cpap jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska