Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą Celon

Synonimy: chrapanie leczenie aparatem Celon, zabieg likwidujący chrapanie i bezdechy senne metodą Celon, leczenie chrapania metodą koblacji więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą celon? Dołącz do nas! »

Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą Celon - informacje

Rehabilitanci Rehabilitanci

Zatrzymanie oddychania w czasie snu na okres nawet kilkudziesięciu sekund (obturacyjny bezdech senny – OBS)  jest skutkiem zwężenia ścian gardła, które - odcinając przepływ powietrza - doprowadzają do nieświadomego wybudzenia pacjenta. Poczyniony zwykle w tej sytuacji gwałtowny wdech objawia się chrapnięciem wskutek wzrostu napięcia mięśni. Nowoczesną metodą leczenia chrapania jest małoinwazyjna technika termoablacji bipolarnej aparatem Celon, która wykorzystuje fale o wysokiej częstotliwości, koagulując (usztywniając) tkanki w obrębie gardła tak, aby nie drgały podczas oddychania. Zabieg trwa 20-40 minut a wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym.

Metoda Celon w leczeniu chrapania i bezdechu sennego – zabiegi w Polsce

Termoterapia bipolarna Celon w leczeniu chrapania to oferta Oddziału Diagnostyczno-Zabiegowego Centrum Damiana w Warszawie. Zabieg wykonywany jest w ramach laryngologii i stosowany także w leczeniu przerostu małżowin nosowych dolnych. Efektem jest usztywnienie podniebienia i spadek drgań podczas snu. Oprócz termoterapii bipolarnej Celon, w leczeniu chrapania stosuje się tu farmakoterapię oraz chirurgiczną poprawę drożności nosa, z usunięciem przerośniętych migdałków podniebiennych włącznie.

Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą Celon stosuje w swojej Indywidualnej Praktyce Lekarskiej także lek. med. Aleksander Żmudziński, specjalista laryngologii II stopnia, przyjmujący pacjentów na terenie Szczecina. Radiochirurgię z użyciem bipolarnej elektrody wykorzystuje ponadto w leczeniu przerostu małżowin nosowych, migdałków podniebiennych i nasady języka. Nowoczesne metody terapii, jakie znajdują się w ofercie, uzupełnia m.in. endoskopowe leczenie chorób nosa i zatok przynosowych (operacje FESS), a kwalifikacje lekarza w tym zakresie potwierdza certyfikat z endoskopowej chirurgii laryngologicznej i plastycznej nosa.   

Zabiegi laryngologiczne, w tym leczenie chrapania, należą do usług wrocławskiej Kliniki Coramed, gdzie cennikiem objęty jest również zabieg redukujacy chrapanie i bezdech na podniebienu miękkim Celon. Minimalnie inwazyjna i bezkrwawa procedura, dzięki bipolarnej stymulacji tkanek falami radiowymi w temperaturze ok. 90-100 stopni C. doprowadza do zmniejszenie objętości, skrócenie i usztywnienie podniebienia miękkiego. Metoda radiochirurgii Celon ma tu także zastosowanie w korekcji przegrody nosowej połączonej z korekcją małżowin nosowych lub operacją gardła.

Leczenie chrapania radiofrekwencją RF – cena zabiegu w Polsce i w Bala Cynwyd (USA)

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

W Bala Institute of Oral Surgery cena procedury leczenia chrapania, wykonywanej laserem i falami RF, wynosi 3 500 $ (13 300 zł). Ten sam zabieg w Polsce można przeprowadzić już za 800 - 2 300 zł, w zależności od placówki i zakresu procedury.  

Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą Celon - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 950 zł do 2 300 zł
  • Szczecin od 1 250 zł do 4 600 zł
  • Lubin od 1 000 zł do 1 600 zł
  • Bielsko-Biała od 1 800 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.