Leczenie zaćmy Częstochowa

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie zaćmy Częstochowa - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Ważnym elementem układu optycznego jest soczewka, która znajduje się wewnątrz gałki ocznej, za tęczówką i odpowiada za tworzenie obrazów oraz za naszą zdolność do widzenia z bliska i z daleka. Częściowe lub całkowite jej zmętnienie (katarakta) utrudnia, a niekiedy uniemożliwia prawidłowe widzenie. Zaćmę leczy się wyłącznie operacyjnie, metodą fakoemulsyfikacji, która polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej.

Chirurgia zaćmy

Przymglenie soczewki znajdującej się wewnątrz gałki ocznej oraz wszystkie związane z tym następstwa, operacyjnie leczą specjaliści Kliniki Okulistycznej Euromedic. Po wykonaniu 3 mm nacięć, chirurg rozdziela zmętniałą soczewkę na mniejsze fragmenty, a następnie rozdrabnia je za pomocą ultradźwięków  i usuwa z oka, w którym umieszcza sztuczny implant. Placówka korzysta z soczewek sferycznych, asferycznych (w tym z filtrem światła niebieskiego) oraz wieloogniskowych asferycznych, dostępnych w kilku pakietach cenowych. 

Chirurgia zaćmy obok chirurgii jaskry oraz zabiegów laserowych stanowi główny profil oferty okulistycznej, jaką realizuje Komed. Przed operacją, pacjent przechodzi wnikliwą ocenę stanu oczu oraz wykonywany jest spersonalizowany i niezwykle dokładny dobór soczewki wewnątrzgałkowej z możliwością indywidualnego doboru implantu, robionego na zamówienie przez niemiecką firmę Oculentis – Lentis Mplus Custom. Standardem leczenia jest fakoemulsyfikacja za pomocą ultradźwięków – emulgowanie zmętniałej soczewki, a następnie usunięcie przez aspirację (odessanie). 

Na Oddziale Okulistyki WSS im. NMP w Częstochowie, mikrochirurgiczne usunięcie zaćmy statycznej, powikłanej, podwichniętej, cukrzycowej z wszczepem sztucznej soczewki to obok zabiegów p/jaskrowych czy chirurgicznego zaopatrywania urazów gałkowych główny zakres oferty. Poza metodą fakoemulsyfikacji wykonywany jest zabieg zewnątrztorebkowego usunięcie zaćmy z wszczepem soczewki wewnątrzgałkowej.  Ordynatorem Oddziału jest lek. med. Teresa M. Kotkowska, specjalista chorób oczu.

Zamglone widzenie, rozszczepianie się światła czy zaburzenia widzenia barw to podstawowe objawy zaćmy, której operację oraz operację łączoną zaćmy z jaskrą wykonamy w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit w Katowicach. Stosowana we wszystkich ośrodkach metoda fakoemulsyfikacji tu również jest standardem leczenia katarakty w każdym jej stadium. Placówka posiada w Częstochowie swoje punkty konsultacyjne w ramach prywatnych gabinetów okulistycznych, gdzie swoje usługi świadczy m. in. dr n. med. Jerzy Koperski, okulista.

Pozostając w Katowicach, na operację usunięcia zaćmy możemy zdecydować się również na Oddziale Okulistycznym Szpitala Euromedic, gdzie wykonamy pełną diagnostykę katarakty, a metody leczenia uwzględniają nie tylko wskazania medyczne, ale również przyszły komfort życia pacjenta. Oddział oferuje zabiegi operacji zaćmy ze wszczepem soczewek ponadstandardowych (torycznych, dwuogniskowych, multifokalnych), a leczenie odbywa się na warunkach komercyjnych oraz w ramach NFZ. Kierownikiem Oddziału jest dr n. med. Aneta Adamczyk–Ludyga

O jakość widzenia dbają również okuliści Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii SPSK Śląskiego UM w Katowicach. To kolejna placówka w sąsiedztwie Częstochowy, jaka poszerza możliwość operacyjnego leczenia zaćmy w województwie śląskim. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, metodą fakoemulsyfikacji, a technika nie wymaga zakładania szwów, ponieważ rana zamyka się szczelnie sama pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego, wyjaśniają specjaliści. Oferta przewiduje również zabieg łączony z chirurgią jaskry.

Cena operacji katarakty w Wielkiej Brytanii i w Częstochowie

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Połowa szpitali w Wielkiej Brytanii za zabieg leczenia zaćmy pobiera opłaty w wysokości nawet 2,700 £ (15,560 zł) za jedno oko, co spotkało się z ostrą krytyką ze strony m. in. Królewskiego Narodowego Instytutu Niewidomych, czytamy w Dailymail.co.uk. W Częstochowie usunięcie katarakty to koszt od 2,000 do 5,000 zł w zależności od rodzaju soczewki i jest zbliżony do operacji realizowanej na Wyspach w ramach NHS, a której cena zwykle wynosi 800-900 £ (4,640-5,220 zł) za oko.

Leczenie zaćmy - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 199 zł do 9 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 6 900 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska