Leczenie zaćmy Olsztyn

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki

Leczenie zaćmy Olsztyn - informacje

Zaćma (katarakta) to bezbolesne schorzenie, w którym dochodzi do zmętnienia soczewki. Jest ona najczęstszą przyczyną odwracalnej utraty wzroku. Choroba zwykle dotyka osoby starsze, choć zdarzają się przypadki również zaćmy wrodzonej. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest wymiana zmętniałej soczewki na nową soczewkę wewnątrzgałkową. Obecnie wspomnianą procedurę najczęściej przeprowadza się metodą fakoemulsyfikacji (rozbicie soczewki za pomocą ultradźwięków). W przypadku zaćmy wtórnej, która dotyka pacjentów po przebytym zabiegu operacyjnym zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki , wykonuje się kapsulotomię laserową (za pomocą lasera YAG).

Leczenie zaćmy w Olsztynie – kto ma je w swojej ofercie

Osoby cierpiące na zaćmę szukać mogą pomocy w Prywatnym Gabinecie Okulistycznym VISUS, w którym wykonać można zabieg kapsulotomii laserem (w przypadku zaćmy wtórnej). Do placówki udać się można również na irydotomię i trabekuloplastykę laserową (zabiegi w jaskrze) oraz panfotokoagulację siatkówki i fotokoagulację ogniskową (w retinopatii cukrzycowej). Oferta Gabinetu obejmuje ponadto badania wzroku (np. optyczna koherentna tomografia, pachymetria, tonometria, perymetria) oraz iniekcje doszklistkowe.

W Olsztynie na leczenie zaćmy udać się również można do Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS. W placówce świadczona jest szeroka gama procedur zarówno diagnostycznych, jak i leczniczych z zakresu chorób oczu. Przeprowadzić w niej można operację usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki zwijalnej monofokalnej, torycznej (w leczeniu astygmatyzmu), multifokalnej oraz multifokalnej torycznej. Procedura usunięcia zaćmy może być również połączona z zabiegiem przeciwjaskrowym (trabekulektomia lub ex-press). Osoby, zmagające się z zaćmą wtórną, poddać się w ośrodku mogą kapsulotomii laserem YAG. Oferta Centrum obejmuje ponadto zabiegi laserowe (irydotomia laserowa, trabekuloplastyka laserowa).

Leczenie zaćmy w swojej ofercie posiada również lek. med. Beata Szarejko, okulista. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Specjalizuje się w zabiegach laserowych. Szukać u niej pomocy mogą osoby zmagające się z zaćmą wtórną - przeprowadza wówczas kapsulotomię laserową. Jej oferta obejmuje również leczenie jaskry (irydotomia i trabekuloplastyka laserowa) oraz leczenie retinopatii cukrzycowej (panfotokoagulacja siatkówki, fotokoagulacja ogniskowa).

Cena leczenia katarakty w Olsztynie i w Barcelonie

W Olsztynie za usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej zapłacić trzeba około 5 500 złotych, podczas gdy w Clínica Sagrada Familia w Barcelonie za taką samą usługę należy zapłacić 1 600 euro, czyli około 7 000 złotych.

Leczenie zaćmy - ceny w Olsztynie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Olsztyna, w miejscowościach: Dobre Miasto oraz Ostróda.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska