Leczenie zaćmy Olsztyn

operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Leczenie zaćmy Olsztyn - informacje

Zaćma (katarakta) to bezbolesne schorzenie, w którym dochodzi do zmętnienia soczewki. Jest ona najczęstszą przyczyną odwracalnej utraty wzroku. Choroba zwykle dotyka osoby starsze, choć zdarzają się przypadki również zaćmy wrodzonej. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest wymiana zmętniałej soczewki na nową soczewkę wewnątrzgałkową. Obecnie wspomnianą procedurę najczęściej przeprowadza się metodą fakoemulsyfikacji (rozbicie soczewki za pomocą ultradźwięków). W przypadku zaćmy wtórnej, która dotyka pacjentów po przebytym zabiegu operacyjnym zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki , wykonuje się kapsulotomię laserową (za pomocą lasera YAG).

Leczenie zaćmy w Olsztynie – kto ma je w swojej ofercie

Osoby cierpiące na zaćmę szukać mogą pomocy w Prywatnym Gabinecie Okulistycznym VISUS, w którym wykonać można zabieg kapsulotomii laserem (w przypadku zaćmy wtórnej). Do placówki udać się można również na irydotomię i trabekuloplastykę laserową (zabiegi w jaskrze) oraz panfotokoagulację siatkówki i fotokoagulację ogniskową (w retinopatii cukrzycowej). Oferta Gabinetu obejmuje ponadto badania wzroku (np. optyczna koherentna tomografia, pachymetria, tonometria, perymetria) oraz iniekcje doszklistkowe.

W Olsztynie na leczenie zaćmy udać się również można do Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS. W placówce świadczona jest szeroka gama procedur zarówno diagnostycznych, jak i leczniczych z zakresu chorób oczu. Przeprowadzić w niej można operację usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki zwijalnej monofokalnej, torycznej (w leczeniu astygmatyzmu), multifokalnej oraz multifokalnej torycznej. Procedura usunięcia zaćmy może być również połączona z zabiegiem przeciwjaskrowym (trabekulektomia lub ex-press). Osoby, zmagające się z zaćmą wtórną, poddać się w ośrodku mogą kapsulotomii laserem YAG. Oferta Centrum obejmuje ponadto zabiegi laserowe (irydotomia laserowa, trabekuloplastyka laserowa).

Leczenie zaćmy w swojej ofercie posiada również lek. med. Beata Szarejko, okulista. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Specjalizuje się w zabiegach laserowych. Szukać u niej pomocy mogą osoby zmagające się z zaćmą wtórną - przeprowadza wówczas kapsulotomię laserową. Jej oferta obejmuje również leczenie jaskry (irydotomia i trabekuloplastyka laserowa) oraz leczenie retinopatii cukrzycowej (panfotokoagulacja siatkówki, fotokoagulacja ogniskowa).

Cena leczenia katarakty w Olsztynie i w Barcelonie

W Olsztynie za usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej zapłacić trzeba około 5 500 złotych, podczas gdy w Clínica Sagrada Familia w Barcelonie za taką samą usługę należy zapłacić 1 600 euro, czyli około 7 000 złotych.

Leczenie zaćmy - ceny w Olsztynie na tle innych miast

 • Olsztyn od 3 300 zł do 5 500 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 2 350 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Gdynia od 3 500 zł do 8 000 zł
 • Lublin od 3 300 zł do 7 300 zł
 • Katowice od 3 100 zł do 6 800 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 6 900 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
Leczenie zaćmy cena »

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Olsztyna, w miejscowościach: Dobre Miasto oraz Ostróda.