Lifting operacyjny czoła

chirurgiczny lifting czoła, face lift czoła, podniesienie czoła chirurgiczne

Lifting operacyjny czoła - informacje

Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic

Celem plastyki czoła jest przede wszystkim odmłodzenie wyglądu twarzy poprzez usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry (m. in. poprzeczne bruzdy czy fałdy skóry u nasady nosa), wygładzenie jej i uniesienie brwi tak, aby poprawić wizerunek pacjenta, ponieważ czoło to obszar, który komunikuje emocje najbardziej. Zabieg redukuje smutny i zmęczony wyraz twarzy oraz niekorzystne zmiany, jakie zaszły w tym obszarze w ciągu upływu lat.

Zabieg liftingujący na brwi i czoło

Zmarszczki na czole, które nadają wygląd zmartwionego wyrazu twarzy wraz z korekcją opadających brwi i powieki to oferta warszawskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Grzesiak. Zabieg w znieczuleniu ogólnym polega na delikatnym podciągnięciu skóry czoła do góry i usunięciu jej nadmiaru. Blizny są ukryte we włosach lub przed linią włosów. Po liftingu operacyjnym łuki brwiowe będą uniesione, skóra czoła wygładzona, a twarz odzyska młodszy i świeży wygląd. Kierownikiem Kliniki jest lek. med. Monika Jachna-Grzesiak, chirurg plastyczny II stopnia, która swoją praktykę rozpoczęła w 1990 r.  

Odmłodzenie wyglądu twarzy, usunięcie zwiotczałej skóry wraz z korekcją zmarszczek to korzyści, jakie oferuje lifting czoła i brwi. AGKlinik Adam Gumkowski to kolejna zlokalizowana w Warszawie placówka, gdzie  oferta przewiduje kilka specjalnie opracowanych zabiegów korygujących okolice czoła, brwi i górnej części twarzy, a oprócz tradycyjnego liftingu chirurgicznego w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, są też metody alternatywne, m. in. bezbliznowy lifting nitkowy za pomocą nici Aptos lub Happy Lift.

Podniesienie opadających brwi i lifting czoła poprawiający napięcie jego skóry przy użyciu endoskopu wykonuje w swojej praktyce w ramach Gabinetu Chirurgii Plastycznej lek. med. Piotr Knast. Procedura wymaga wykonania trzech cięć w obrębie skóry owłosionej na szczycie czoła, przez które wykonuje się cały zabieg z wykorzystaniem Endotine Coapt System. Skórę czoła napina się ku górze, a następnie mocuje się za pomocą specjalnych płytek z haczykami, jakie z czasem ulegają rozpuszczeniu. Dr n. med. Piotr Knast, specjalista chirurgii plastycznej, swój Gabinet prowadzi we Wrocławiu.

Jak twierdzą specjaliści chirurgii plastycznej Mandala Beauty Clinic w Poznaniu, ideą zabiegów kosmetycznych nie jest dążenie do stworzenia „nowej” twarzy, lecz takiej, która odzyskuje naturalny stan świeżej i wypoczętej. Konwencjonalny lifting czoła polega na dokonaniu chirurgicznych zmian w obrębie górnej części twarzy, a ostateczny wynik uzyskiwany jest po upływie około trzech miesięcy od operacji. W celu poprawienia wyglądu, lekarze Kliniki stosują dodatkowo metody bezoperacyjne w postaci wypełniaczy dermatologicznych lub przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej.

W chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej oraz medycynie estetycznej specjalizuje się także Klinika Artplastica w Szczecinie, gdzie długotrwały efekt odmłodzenia czoła z usunięciem nawet najbardziej uporczywych zmarszczek zarówno poziomych, jak i pionowych uzyskamy dzięki zabiegowi plastyki czoła. Po wykonaniu nacięcia powyżej czoła w zakresie skóry owłosionej, odpreparowuje się ją podokostnowo lub podczepcowo. Likwiduje się również zmarszczki mimiczne, nacinając mięśnie kilku z nich i naciągając skórę ku górze ze skróceniem wskazanej ilości nadmiaru.

Brow-lift, czyli lift czoła to zabieg podniesienia tkanek górnej części twarzy, jaki w ramach face liftingu wykonuje w Gdańsku dr hab. n. med. Alicja Renkielska, specjalista chirurgii plastycznej. Operacja, najczęściej w pełnym znieczuleniu wykonywana jest w warunkach sali operacyjnej, jednej z partnerskich placówek tj. Clinica Medica w Gdyni lub w Sopocie – NZOZ Clinica Sopot ze wskazaniem do pozostania w szpitalu ok. 1 doby. Dr Renkielska jest Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Ile zapłacimy za lifting operacyjny czoła w USA?

Kadra w EMC Piaseczno (Szpital św. Anny w Piasecznie) Kadra w EMC Piaseczno (Szpital św. Anny w Piasecznie)

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej (ASAPS), średni koszt liftingu czoła w USA wynosi 3,173 $ (11,740 zł). Cena uwzględnia opłaty chirurga lecz nie obejmuje opłat za salę operacyjną, znieczulenie i anestezjologa. Nie uwzględnia również kosztów recept. Jak podaje serwis CosmeticSurgery.com, większość chirurgów oferuje różne możliwości finansowania zabiegu.

Lifting operacyjny czoła - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 5 500 zł do 25 000 zł
  • Wrocław od 6 350 zł
  • Łódź od 5 300 zł do 8 000 zł
  • Częstochowa od 5 000 zł do 7 000 zł
  • Bydgoszcz od 5 412 zł
  • Szczecin od 7 000 zł
  • Katowice od 6 150 zł
  • Bielsko-Biała od 10 000 zł
  • Kamień Pomorski od 7 000 zł
  • Jelenia Góra od 6 000 zł
Lifting operacyjny czoła cena »

Usługa lifting operacyjny czoła jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.