Operacja nosa chrzęstnego i krzywej przegrody

Synonimy: operacja skrzywionej przegrody nosowej wraz z plastyką części chrzęstnej, korekcja nosa wraz z operacją krzywej przegrody nosowej więcej »

Filtruj wyniki

Operacja nosa chrzęstnego i krzywej przegrody - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Jednoczasowa operacja krzywej przegrody nosa oraz plastyka części chrzęstnej to zabieg, który poprawia wygląd nosa na wielu płaszczyznach. Nie tylko skorygowana jest jego część kostna - przegroda i dzięki temu pacjent może normalnie oddychać, ale także zmienia się jego wygląd estetyczny - poprzez wyprostowanie przegrody a także nowy kształt czubka nosa lub jego małżowin.

Nos jak nowy

Do Kliniki Skupin znajdującej się w Poznaniu można udać się na operację zmiany kształtu nosa: jego części chrzęstnej oraz wyprostowania krzywej przegrody nosowej. Ponadto lekarz może tutaj także przeprowadzić tylko operację części chrzęstnej (jako osobny zabieg), np. czubka nosa czy małżowin nosa a także całkowitą korekcję nosa. Na takie inne zabiegi zaprasza dr Piotr Skupin, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej, który z tej drugiej dziedziny uczy się w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju oraz na zagranicznych kursach i stażach.

Jednoczasowa korekta nosa chrzęstnego i przegrody oferowana jest także we Wrocławiu w Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią EuroMediCare na Oddziale Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu. Z innych operacji korekcyjnych twarzy można poddać się tutaj także: plastyce czubka nosa, plastyce uszu, plastyce powiek górnych i dolnych oraz liftingowi twarzy i szyi. Do kadry specjalistów należy tutaj dr n. med. Wojciech Wacławowicz, specjalista chirurgii dziecięcej oraz chirurgii plastycznej (II stopnia od 2003 roku), który w latach 2002-2005 pracował w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.

W Gdańsku-Wrzeszczu mieści się Szpital Lux Med, w którym z zakresu chirurgii plastycznej wykonywane są m.in. operacje korekcyjne nosa, wśród których można wymienić operację korekcyjną kształtu nosa połączoną z operacją przegrody nosa a także korekcję samej części chrzęstnej (czubka nosa), korekcję samej części kostnej oraz korekcję części chrzęstnej i kosntej bez operacji przegrody nosa. Poprawić wygląd nosa pomaga tutaj dr hab. n. med. Alicja Renkielska, specjalista chirurgii plastycznej II stopnia od 1980 roku, która szkoliła się na stażach i kursach w Polsce i za granicą, np. w Stanach Zjednoczonych. Operacje nosa - poprawiające drożność - wykonuje wraz z dr Małgorzatą Łobodzińską, specjalistą otolaryngologii.

W Prywatnym Szpitalu Chirurgii Plastycznej dr Olender w Żarkach Letnisko z oferowanych zabiegów chirurgii plastycznej można wymienić korekty nosa. Pacjent może zostać tu poddany nie tylko zabiegowi plastycznemu jego części chrzęstnej z jednoczasowym wyprostowaniem przegrody, ale także pojedynczym zabiegom, w czasie których zostanie wymodelowany czubek nosa, zmniejszona wielkość nosa, usunięcie garbu czy skrócenie nosa. Lekarzem zajmującym się takimi operacjami jest tutaj dr Anna Olender, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1997 roku) oraz chirurgii plastycznej (II stopnia od 2004 roku). Posiada ona liczne certyfikaty potwierdzające jej wysokie kwalifikacje z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, np. zaświadczenie uczestnictwa w konferencji naukowej z zakresu chirurgii plastycznej piersi i twarzy z roku 2008.

Szpital Św. Rafała Scanmed mieszczący się w Krakowie proponuje swoim pacjentom operacje korekcyjne nosa połączone oraz pojedyncze zabiegi w zależności od oczekiwań indywidualnych każdej osoby. Można tutaj poddać się korekcji części chrzęstnej nosa z wyprostowaniem przegrody, a także: operacji samej przegrody, operacji czubka nosa, operacji garbu nosa czy poprawie innych niedoskonałości i asymetrii. Jednym ze specjalistów jest tutaj dr n. med. Zofia Tylkowska-Kaczor, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1983 i II stopnia od 1987 roku) oraz specjalista chirurgii plastycznej (II stopnia od 2002 roku).

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej znajdujący się we Wrocławiu posiada Oddział Chirurgii Plastycznej, na którym lekarze przeprowadzają nie tylko repozycje przegrody nosa wraz z korekcją chrząstek, ale także korekcje deformacji pourazowej nosa oraz chirurgiczne leczenie jego wad rozwojowych. Jednym z operatorów jest dr Marek Paul, specjalista chirurgii plastycznej od 2013 roku. Z zakresu tej dziedziny szkolił się w Polsce i za granicą, np. w Austrii.

Cena operacji nosa chrzęstnego i krzywej przegrody w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

W polskich klinikach za zabieg plastyki nosa części chrzęstnej oraz septoplastyki trzeba zapłacić od 2,5 tys. zł w górę, za granicą natomiast w LowCostmetic klinice mieszczącej się Madrycie (w Hiszpanii) jest to kwota od 5,9 tys. zł.

Operacja nosa chrzęstnego i krzywej przegrody - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 10 400 zł do 13 700 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Wrocław od 4 000 zł do 8 500 zł
 • Łódź od 6 000 zł
 • Kraków od 5 000 zł do 7 500 zł
 • Poznań od 7 000 zł
 • Sopot od 9 000 zł do 11 070 zł
 • Jelenia Góra od 8 900 zł
 • Nowy Targ od 12 000 zł do 16 000 zł
 • Bielsko-Biała od 8 300 zł
 • Będzin od 7 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja nosa chrzęstnego i krzywej przegrody jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska