Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Łódź

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Brzezinyul. Marii Curie-Skłodowskiej 6

Szpital Specjalistyczny Brzeziny

ocena 4.8 / 5 (11 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Przede wszystkim w szpitalu byłem pierwszy raz. I dobrze że wybrałem tą placówkę. Jestem zadowolony z podejscia do pacjenta, przestałem bać się zastrzyków!" 

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w SILVER Clinic Gabinet zabiegowy w SILVER Clinic

W szpitalnych oddziałach chirurgicznych operacje przepukliny pachwinowej są najczęściej przeprowadzanymi zabiegami chirurgicznymi. Już lekarze antyczni opisywali przypadki zachorowań na przepukliny pachwinowe oraz ich uwięźnięcie. Pierwszą udokumentowaną (zapisaną) operacją przepukliny pachwinowej była operacja wykonana przez włoskiego chirurga dr. Pierre Franco w 1561 roku - była to herniotomia, czyli nacięcie przepukliny. Kolejnym lekarzem, który opisał swój zabieg operacyjny przepukliny pachwinowej, również  herniotomię, był francuski lekarz dr Ambroise Pare - jest to dokument z 1585 roku.

Skuteczny sposób operacyjny na przepuklinę pachwinową

Operację przepukliny pachwinowej jednostronnej za pomocą metody beznapięciwej i bezszwowej z użyciem siatki - tzw. metodą Trabucco - wykonuje w Łodzi lek. med. Paweł Mrozowski, chirurg ogólny, który specjalizację I stopnia z tej dziedziny zrobił w 1993 roku, natomiast specjalistą chirurgii ogólnej II stopnia został w roku 1998. Doświadczenie w zakresie leczenia przepuklin zdobywał w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi na oddziale chirurgicznym. W swojej praktyce lekarskiej za pomocą metody Trabucco przeprowadza operacje nie tylko przepukliny pachwinowej jednostronnej, ale także dwustronnej oraz przepukliny udowej. Ponadto leczy przepukliny również metodą Lichtensteina. 

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki  to jeden z zabiegów z chirurgii ogólnej, dostępny w Szpitalu Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego. W placówce do wzmocnienia tkanek kanału pachwinowego używa w trakcie operacji odpowiednio przyciętych siatek Ultra Pro. Z innych zabiegów chirurgii ogólnej, którym można poddać się w Szpitalu Bonifratrów, warto wymienić operację przepukliny pachwinowej obustronnej, laparoskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego, operację żylaków kończyn dolnych oraz operację guzków krwawniczych odbytu.

Szpital Salve także ma w swojej ofercie zabieg operacyjny leczący przepuklinę pachwinową jednostronną (lub dwustronną) TAPP z wykorzystaniem siatki syntetycznej, umieszczanej od strony jamy brzusznej. Zabieg wykonywany jest tutaj techniką laparoskopową lub sposobem Lichtensteina (metodą otwartą, klasyczną). Ponadto leczone są tutaj także inne przepukliny, w tym udowa oraz przepukliny brzuszne - pępkowa, kresy białej czy pooperacyjne, metodą laparoskopową IPOM.

Ile kosztuje zabieg operacyjny przepukliny pachwinowej jednostronnej z siatką w Łodzi a ile w Liverpoolu?

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Pacjent udający się na leczenie przepukliny pachwinowej jednostronnej za pomocą operacji w łódzkich szpitalach za zabieg musi zapłacić około 3 900 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to wydatek rzędu 2 600funtów (15 600 zł) w Spire Liverpool Hospital.

 

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
 • Wrocław od 300 zł do 6 500 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 4 700 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł
 • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
 • Bydgoszcz od 3 200 zł do 4 200 zł
 • Warszawa od 4 200 zł do 4 400 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska