Lubin, ul. Leśna 8

CDT MEDICUS

3,8 / 5  (1667 opinii)  rozwiń
 • Operacja przepukliny udowej jednostronnejzadzwoń
 • Operacja przepukliny udowej jednostronnej z użyciem siatkizadzwoń
 • Operacja przepukliny udowej jednostronnej laparoskopowo 3 600 zł
 • Operacja przepukliny udowej obustronnej laparoskopowo 6 100 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  155 zł
Wczytaj więcej wyników

Operacje przepukliny udowej - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Przepuklina udowa to schorzenie, które powstaje na skutek zmniejszenia wytrzymałości powłok brzusznych, przez co narządy wewnętrzne (lub ich część) podlegają nieprawidłowemu przemieszczeniu poza obrąb jamy brzusznej. Ten rodzaj przepukliny powstaje w kanale udowym, znacznie częściej u kobiet, niż u mężczyzn (np. w wyniku poszerzenia kanału po porodzie). Pierwszymi objawami przepukliny udowej jest ból lub nieokreślony dyskomfort w okolicach pachwiny, występujący po wysiłku fizycznym. Raz powstała przepuklina nie znika sama, wręcz przeciwnie – z czasem systematycznie się powiększa, prowadząc nawet do zatrzymania pasażu jelitowego w wyniku ucisku jelit we wrotach, a w konsekwencji do śmierci.

Operacja usunięcia przepukliny udowej polega na nacięciu skóry w okolicy więzadła pachwinowego, wypreparowaniu worka przepuklinowego, odprowadzeniu jego zawartości do jamy brzusznej oraz ponownym zaszyciu wrót przepukliny. Operacyjne leczenie przepukliny udowej przeprowadza się zazwyczaj z zastosowaniem metody Coopera (połączenie więzadła pachwinowego z więzadłem łonowym górnym przy pomocy kilku szwów) lub metody Payera (zamknięcie wrót przepukliny poprzez założenie pojedynczych, niewchłanialnych szwów). W wielu placówkach wykonuje się także nowoczesne zabiegi beznapięciowe z wykorzystaniem sztucznej siatki.

Gdzie można usunąć przepuklinę udową?

Operacyjne leczenie przepukliny udowej wykonać można w wielu renomowanych polskich placówkach, które swoim pacjentom zapewniają wysoki komfort leczenia. Wśród z nich znajduje się słupski NZOZ Centrum Zdrowia Salus, który w swojej strukturze posiada interdyscyplinarny oddział szpitalny, zajmujący się leczeniem operacyjnym z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ginekologii, okulistyki i ortopedii. Leczeniem chirurgicznym w szpitalu zajmują się m.in. dr Dariusz Skocki, dr Karol Wesołowski oraz dr Henryk Sztykowski – specjaliści II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej. Warto zaznaczyć, że szpital posiada Certyfikat Akredytacyjny z zakresu lecznictwa szpitalnego, przyznawany przez Ministra Zdrowia, a także certyfikat PN EN ISO 9000:2009.

Zabieg usuwania przepukliny udowej znajduje się także w ofercie Centrum Chirurgicznego Fragmat-Med w w Łodzi, gdzie tego typu zabiegi wykonuje dr Paweł Mrozowski. Przeprowadzany jest on nowoczesną, beznapięciową i bezszwową metodą Trabucco z użyciem siatek, co gwarantuje optymalne warunki do gojenia. W Fragmat-Med można się również poddać zabiegom z zakresu flebologii, chirurgii laserowej (usuwanie brodawek, włókniaków, zmian barwnikowych i wrastających paznokci) i chirurgii estetycznej (liposukcja Body Jet, lipoliza laserowa SmartLipo, leczenie nadpotliwości).

Operacje przepukliny udowej

Również w innych miastach znajdują się kliniki, w których pacjentki mogą poddać się zabiegom usunięcia przepukliny udowej. W Bydgoszczy tego typu operacje wykonywane są w Centrum Medycznym Gizińscy, gdzie zabiegami z zakresu chirurgii zajmują się dr Piotr Sokala, dr Jacek Pypkowski oraz dr Krzysztof Aniukiewicz. Placówka funkcjonuje na rynku już od 1988 roku, oferując swoim pacjentom kompleksowe leczenie w przyjaznych warunkach i z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu.

Usuwaniem przepukliny udowej zajmuje się także dr Krzysztof Lubecki (Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Krzysztof Lubecki, Racula k. Zielonej Góry), absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu i członek Polskiego Klubu Przepuklinowego oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Ten doświadczony lekarz prowadzi prywatną praktykę już od 1993 roku, a swoim pacjentom oferuje nie tylko zabiegi usuwania przepuklin, ale także operacje żylaków i naczyniaków, usuwanie blizn, leczenie choroby hemoroidalnej oraz operacje z zakresu chirurgii ręki.

Także w Szpitalu LUX MED w Warszawie można poddać się zabiegowi chirurgicznego usunięcia przepukliny udowej. Ta doskonale wyposażona placówka, działająca od sierpnia 2010 roku, oferuje swoim pacjentom leczenie odpłatne oraz w ramach kontraktu NFZ. Pracujący w szpitalu lekarze za cel stawiają sobie profesjonalizm oraz indywidualne podejście do pacjenta, któremu zapewniają najwyższe bezpieczeństwo podczas leczenia i zabiegów chirurgicznych.

Kolejną placówką, która w swojej ofercie ma zabiegi operacyjnego usuwania przepukliny udowej, jest Szpital Centermed w Krakowie, gdzie tego typu zabiegami zajmuje się dr Marek Górniak – absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W placówce działa również Centrum Diabetologii Klinicznej i Centrum Badań Klinicznych, a pacjenci mogą się poddawać zabiegom z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej, plastycznej i naczyniowej, a także neurochirurgii, proktologii i otolaryngologii.

Pacjenci z problemami przepuklin chętnie odwiedzają także Klinikę Chirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy – doskonale wyposażony, wielospecjalistyczny szpital, który posiada możliwości diagnostyki i kompleksowego leczenia wielu schorzeń, w tym właśnie różnego rodzaju przepuklin. Leczeniem chirurgicznym pacjentów placówki zajmuje się m.in. dr n. med. Leszek Wolański.

Na operację do Polski

Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda

Operacyjne leczenie przepukliny udowej w Polsce jest znacznie tańsze niż w innych krajach europejskich czy Ameryce. Z tego powodu zagraniczni pacjenci coraz częściej wybierają polskie kliniki, doceniając ich nowoczesne wyposażenie oraz wysokie kwalifikacje lekarzy. Na zabiegi usuwania przepukliny udowej przyjeżdżają kobiety z Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także Niemiec, gdzie tego typu zabiegi są znacznie droższe niż u nas. Zagraniczne pacjentki chętnie też łączą zabiegi chirurgiczne z przyjemnościami natury turystycznej, zwiedzając zabytki polskich miast i zachwycając się polskimi krajobrazami.

Operacje przepukliny udowej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 4 400 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Katowice od 3 450 zł do 10 100 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 3 000 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 6 500 zł
 • Białystok od 4 300 zł do 6 800 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 5 150 zł do 6 200 zł
 • Gorzów Wlkp. od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
Operacje przepukliny udowej cena »

Usługa operacje przepukliny udowej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.