Plastyka chirurgiczna powiek górnych Kraków

operacja plastyczna powiek górnych, blepharoplastyka, operacyjna poprawa wyglądu powiek górnych więcej »

Plastyka chirurgiczna powiek górnych Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

Cienka, obwisła skóra na powiekach górnych to nie tylko ograniczone pole widzenia, a w konsekwencji zmęczony wzrok, ale także dodatkowe lata i gorszy wizerunek, jaki twarzy dodaje utrata elastyczności skóry okolic oczu. Usunięcie tego defektu jest zabiegiem estetycznym, odmładzającym i przywracającym naturalny kształt powiek. Procedura może być samodzielnym zabiegiem lub połączona z korekcją „kurzych łapek” i opadających brwi.

Korekcja opadających powiek

Nadmiar tłuszczu i pomarszczonej, opadającej skóry górnych powiek usuniemy dzięki chirurgicznej korekcji specjalisty chirurgii plastycznej, lek. med. Marka Ciesińskiego, który nacięcie skóry przeprowadza około 4-5 mm nad brzegiem rzęs w załamku powieki górnej. Dzięki temu, późniejsza blizna jest całkowicie schowana w naturalnym fałdzie powieki. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, lek. med. Ciesiński, swoją praktykę na terenie Krakowa prowadzi w Ars-Medica oraz w Klinice Chirurgii Plastycznej Estetika-Nova.  

Wynikiem zmian wstecznych włókien kolagenowych i elastycznych skóry – jak tłumaczy chirurg, lek. med. Artur Zawisz – jest zwiotczenie powiek. Plastyka okolic oczu, którą przeprowadza w nowoczesnej, nowo otwartej Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej, to zabieg, podczas którego cięcia skórne, standardowo, wykonuje się w naturalnych fałdach powiek, a szwy są usuwane po 5-6 dniach. Lek. med. Zawisz  posiada Certyfikat “Blepharoplasty and Midi-Face-lift and the IV International Symposium on Aesthetic Plastic Surgery” Boon, 2002 i swoje usługi świadczy na ul. Merkuriusza Polskiego 23 a.

Pacjenci z widocznym nadmiarem skóry na powiekach górnych mogą je zoperować również w Instytucie Medycyny Estetycznej Dermedik zarówno ze wskazań estetycznych, jak i funkcjonalnych. Konsultacje oraz zabieg przeprowadza specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, lek. med. Zbigniew Plewa. Odrębnym cennikiem objęta jest plastyka powiek górnych z przepukliną tłuszczu zagałkowego. Ponieważ procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie wymagana hospitalizacji. Instytut umożliwia finansowanie zabiegów w systemie ratalnym MediRaty.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i terapii laserowej wykonuje w swoim Gabinecie Chirurgii Plastycznej specjalista I stopnia z chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej, lek. med. Marta Raczkowska-Muraszko, która ponadto jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Chirurgiczny zabieg wycięcia nadmiaru skóry powieki górnej, niekiedy też tkanki tłuszczowej, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a szwy zdejmowane są po 4-5 dniach. Ostateczna cena ustalana jest podczas konsultacji.

Młodość oczom w Centrum Zdrowia i Urody Artclinique przywraca specjalista chirurg plastyczny, specjalista chirurg ogólny, lek. med. Robert Mołek. Chirurgiczna korekcja powiek górnych poprzez wycięcie nadmiaru tkanek optycznie powiększa oko, napina skórę i odświeża jego kontur. Alternatywą dla tej procedury jest nieinwazyjny zabieg fraktora. Placówka za pośrednictwem wykwalifikowanej kadry realizuje profesjonalne świadczenia w zakresie kompleksowej opieki zdrowotnej oraz z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej.

Zwiotczenie mięśnia okrężnego oka oraz dźwigacza powieki górnej to pierwsze oznaki starzenia, którym może towarzyszyć obecność przepuklin tłuszczowych. Chirurgicznie pozbędziemy się tych objawów w Estetyce i Chirurgii Jednego Dnia Ujastek, gdzie w plastyce powiek, także przezspojówko, specjalizuje się chirurg plastyczny, lek. med. Halina Berońska-Kulicka. Nowoczesna placówka łączy specjalistów oraz  innowacyjne metody leczenia i wysokiej klasy wyposażenie medyczne na Oddziale, gdzie realizowane są procedury w trybie operacyjnym i ambulatoryjnym.  

Plastyka powiek w Krakowie i w Austrii – jaka cena zabiegu?   

Gabinet zabiegowy w Dermedik Gabinet zabiegowy w Dermedik

W Wiedniu, w prywatnym gabinecie chirurga plastyka, dr Paula Pointingera, który oferuje jedną z tańszych procedur, za korekcję powiek górnych zapłacimy więcej niż w Krakowie – 1800 € (7560 zł). Maksymalny koszt tego zabiegu oferuje Schwarzl Klinik – Steiermark w Laßnitzhöhe i wynosi on 2500–4000 € (10500–16800 zł).

Plastyka chirurgiczna powiek górnych - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 1 250 zł do 6 000 zł
 • Józefosław od 3 500 zł
 • Warszawa od 1 500 zł do 8 000 zł
 • Wrocław od 2 900 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 2 800 zł do 8 000 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 4 750 zł
 • Rzeszów od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 600 zł do 3 690 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
Plastyka chirurgiczna powiek górnych cena »

Usługa plastyka chirurgiczna powiek górnych w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka chirurgiczna powiek górnych w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.