Plastyka przedsionka pochwy

Synonimy: zabieg plastyki przedsionka pochwy, introitoplastyka, poprawa wyglądu przedsionka pochwy więcej »

Filtruj wyniki

Plastyka przedsionka pochwy - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Celem vaginoperinoeplastyki – plastyki pochwy i krocza – jest poprawa zarówno wyglądu, jak i funkcji tego obszaru. Wykonywana najczęściej u kobiet z obniżeniem ścian pochwy oraz ze zbyt szerokim wejściem do pochwy, polega na zwężeniu tkanek waginy oraz jej przedsionka, jak również na przywróceniu anatomicznego kształtu krocza, korzystnie wpływając w ostatecznym efekcie na poprawę jakości życia seksualnego. 

Odnowa kobiecej intymności

Poprawę wyglądu oraz przywrócenie prawidłowej funkcji narządom kobiety oferują lekarze Centrum Medycznego Proclinic® we Wrocławiu. Zabieg z zakresu chirurgii estetycznej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na odtworzeniu prawidłowych warunków anatomicznych w obrębie pochwy i krocza oraz korekcji towarzyszącego im defektu kosmetycznego. Zakładane szwy są wchłaniane i nie wymagają usunięcia. Specjalistą II stopnia z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej jest dr n. med. Wojciech Wacławowicz.

W stanach obniżenia jednej lub obu ścian pochwy, zwłaszcza w obecności pęknięcia lub nadmiernego rozciągnięcia krocza, operacje plastyczną pochwy wykonamy w Śląskim Centrum Ginekologii Plastycznej i Estetycznej Siminplus w Chorzowie. Procedura obejmuje plastykę przedniej i tylnej ściany pochwy oraz plastykę krocza, wykonywane zależnie od rozległości zmian. Jak podkreślają specjaliści Centrum, u większości kobiet wystarczająca jest plastyka krocza z laseroterapią. Zabiegi wykonuje m.in. lek. med. Bogdan Czarnecki, specjalista ginekolog-położnik, certyfikowany w zakresie zastosowania laserów w ginekologii plastycznej.

Jak wymienia lek. med. Wojciech Mleczko, specjalista ginekolog-położnik, cytolog, 90% kobiet rodzących siłami natury doświadcza deformacji krocza. Uszkodzenia prowadzą do nieprawidłowego, a nawet bolesnego współżycia nazywanego dyspaurenią, a poporodowe obniżanie ścian pochwy może skutkować wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Swój Gabinet ginekologiczno-położniczy Ultrasonografia prowadzi w Zawierciu, gdzie realizuje wszystkie rodzaje operacji pochwy z plastyką krocza oraz leczeniem NTM z możliwością zastosowania siatek polipropylenowych.

Leczenie „sromu ziejącego” oraz wszystkich związanych z tym następstw to oferta Radomskiego Centrum Ginekologiczno-Położniczego w Radomiu. Zabieg operacyjny polega na zwężeniu przedsionka pochwy, zbliżeniu do siebie warg sromowych mniejszych i spoczynkowemu zamknięciu szpary oraz na podniesieniu krocza i oddaleniu jej od odbytu. Placówka świadczy kompleksowe usługi z zakresu ginekologii i położnictwa, a w jej skład wchodzą Specjalistyczne Gabinety Ginekologiczne - Gravmed oraz Oddział Ginekologii Gin-Med. Kadrę kierowniczą tworzą specjaliści ginekolodzy-położnicy: dr n. med. Grzegorz Penza oraz dr n. med. Leszek Czekański.

Uszkodzenie lub osłabienie wewnętrznych struktur podtrzymujących prawidłowe położenie macicy prowadzi do jej obniżenia, a w skrajnych przypadkach do wypadania narządu rodnego. Usunięciem tych zaburzeń oraz redukcją defektów estetycznych, w Klinice Linea Corporis w Warszawie zajmuje się specjalista ginekologii i położnictwa dr n. med. Świeściak, adiunkt Kliniki Położnictwa AM w Warszawie. Placówka specjalizuje się w zabiegach chirurgii plastycznej i naczyniowej oraz laseroterapii. Operacje intymne stanowią odrębny panel, a ich zakres obejmuje również zmniejszanie warg sromowych.

W Białymstoku korekcję zmian w strukturze mięśni okrężnych pochwy oraz mięśni dna miednicy, powstałych w wyniku m.in. przebytego porodu lub ciężkiej pracy fizycznej świadczy Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy pod kierunkiem dr n. med. Krzysztofa Arciszewskiego, specjalisty II stopnia z ginekologii i położnictwa. Operacja jest tu wskazaniem gdy domowa rehabilitacja okaże się niewystarczająca i polega na podszyciu mięśni krocza i usunięciu nadmiaru śluzówki pochwy. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług medycznych oferowanych w Poliklinice jest certyfikat jakości ISO 9001.

Vaginoperinoeplastyka w Polsce i na Kostaryce – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

The Medical Group of Costa Rica® oferuje zabieg łączony waginoplastyki i labioplastyki z remodelingiem warg sromowych większych w cenie 8,125 $ (29,250 zł), co czyni tę ofertę niemal o połowę droższą od krajowej.

Plastyka przedsionka pochwy - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 2 500 zł do 3 950 zł
  • Łódź od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł
  • Białystok od 3 000 zł
  • Katowice od 3 000 zł
  • Wrocław od 2 000 zł do 3 000 zł
  • Poznań od 2 000 zł
  • Lubliniec od 1 500 zł
  • Tomaszów Mazowiecki od 1 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka przedsionka pochwy jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska