Usunięcie zęba jednokorzeniowego

Synonimy: ekstrakcja zęba jednokorzeniowego, wyrwanie zęba jednokorzeniowego, usunięcie rozchwianego zęba jednokorzeniowego

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz usunięcie zęba jednokorzeniowego? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Usunięcie zęba jednokorzeniowego - informacje

Sprzęt medyczny w Damadent Sprzęt medyczny w Damadent

Do ekstrakcji kwalifikują się zęby jednokorzeniowe ze zmianami okołowierzchołkowymi, które podobnie jak wielkokorzeniowe, pozbawione są możliwości leczenia zachowawczego (zniszczenie uniemożliwiające odbudowę, pojedynczy ząb w szczęce) lub z powodu przeciwwskazań do resekcji wierzchołka. Zabieg chirurgicznego usunięcia zęba jednokorzeniowego wykonywany jest w znieczuleniu i wymaga właściwego postępowania bezpośrednio po zakończeniu procedury zgodnie z zaleceniami stomatologa - szczególnie ważne jest utrzymywanie okolicy usuniętego zęba w czystości, by uniknąć zakażenia.  W ciągu doby po zabiegu ekstrakcji zęba należy unikać czyszczenia zębów w pobliżu miejsca usunięcia zęba oraz intensywnego płukania jamy ustnej, a także nie palić w tym czasie tytoniu.

Gdzie w Polsce można usunąć ząb jednokorzeniowy?

Chirurgia stomatologiczna jest jednym z podstawowych obszarów działalności Gabinetu Stomatologicznego Dentisana, który w Poznaniu prowadzi lek. stom. Anna Przybylska. Jej oferta obejmuje usunięcie zęba jednokorzeniowego oraz zęba wielokorzeniowego, usunięcie zęba z dłutowaniem, a także uzupełnienie powstałych po usunięciu zęba braków zębowych przy pomocy implantów stomatologicznych. Postępowanie w zakresie ekstrakcji zęba w gabinecie poprzedza szczegółowa konsultacja i wywiad, niekiedy z koniecznością wykonania zdjęcia RTG. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu. 

Leczenie chirurgiczne realizuje w swojej praktyce także wrocławska Przychodnia Lekarska Za-Med, gdzie usunięcie zęba jednokorzeniowego bądź jego resekcja, uzupełnia ekstrakcja zębów trzonowych, zęba zatrzymanego bądź dłutowanie zęba. Specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii i protetyki stomatologicznej w placówce obejmują również kiretaż (zamknięty i otwarty) oraz pobranie wycinka do badania HP, a także zabieg podcięcia wędzidełka górnej wargi.

Leczeniem w zakresie protetyki stomatologicznej, w tym również implantologicznej, oraz estetycznej odbudowy zębów utraconych zajmuje się – certyfikowany w tym obszarze m. in. w Schaan w firmie Ivoclar-Vivadent – dr n. med. Krystian Mróz, specjalista protetyki stomatologicznej II stopnia i specjalista stomatologii zachowawczej II stopnia. Poza swoją specjalizacją, świadczy także zabiegi endodontyczne oraz ekstrakcje zębów, które obejmują zęby jednokorzeniowe, trzonowe i przedtrzonowe, oraz zabiegi wszczepienia implantu i mikroimplantu. Wizyty i zabiegi przeprowadza także w językiem angielskim.

Ceny ekstrakcji zęba jednokorzeniowego w Polsce i w Dublinie (Irlandia)

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

Ceny usunięcia zęba jednokorzeniowego w Polsce zaczynają się od 100 zł. Tymczasem w klinice Smiles Dental w Dublinie za ten sam zabieg zapłacić trzeba 80 €, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę niemal 350 zł.

Usunięcie zęba jednokorzeniowego - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 30 zł do 350 zł
 • Kraków od 100 zł do 350 zł
 • Łódź od 50 zł do 400 zł
 • Gdańsk od 80 zł do 200 zł
 • Wrocław od 50 zł do 450 zł
 • Poznań od 100 zł do 300 zł
 • Katowice od 150 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 300 zł
 • Szczecin od 100 zł do 200 zł
 • Gliwice od 150 zł do 400 zł
 • Lublin od 100 zł
 • Rzeszów od 150 zł do 250 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.