Chirurg naczyniowy Warszawa - informacje

Patologie w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych, z wyłączeniem serca i ich zabiegowe leczenie to podstawowy zakres specjalizacji chirurga naczyniowego. Procedury, jakie wykonuje zwykle polegają na oczyszczeniu naczyń krwionośnych, poszerzeniu ich światła, usunięciu zrostów, a także wszelkich zmian chorobowych, z czym wiążą się nierzadko przeszczepy lub protezy naczyniowe.

Leczenie chirurgiczne - choroby tętnic i żył 

Przewlekłą niewydolność żylną, miażdżycę czy tętniaki leczy w swoim Prywatnym Gabinecie Chirurgicznym na Pradze Południe dr n. med. Tomasz Wołoszko, chirurg, chirurg naczyniowy. Zawodowo związany z Centralnym Szpitalem Klinicznym Warszawskiego UM w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej, specjalizuje się w chirurgii naczyniowej i ogólnej, świadcząc ponadto zabiegowe leczenie przepuklin, choroby dróg żółciowych oraz żylaków, stosując angioplastykę oraz skleroterapię.  

Na Oddziale Diagnostyczno-Zabiegowym Centrum Medycznego Damiana, w zakresie Chirurgii Naczyniowej swoje usługi świadczy dr n. med. Adam Zieliński, chirurg naczyniowy, który w ramach analizy zmian w przepływach wykonuje pełną diagnostykę m. in. USG z podwójnym obrazowaniem naczyń krwionośnych i oznaczaniem przepływu krwi (Duplex Doppler). Dzięki temu istnieje możliwość rozpoznania zwężenia lub niedrożności tętnic obwodowych i precyzyjnego zaplanowania leczenia. Konsultacje obejmują także kwalifikacje do zabiegów i operacji żylaków metodami klasycznymi, EVLT oraz SEPS.

Choroby naczyniowe tętnic i żył oraz zespół stopy cukrzycowej, naczyniaki i malformacje naczyniowe leczą lekarze Oddziału Chirurgii Naczyniowej oraz Poradni Chirurgii Naczyniowej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Kierownikiem Kliniki jest prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Szopiński, chirurg naczyniowy, chirurg, który wraz zespołem realizuje wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii naczyń, z zastosowaniem nowoczesnych metod wewnątrznaczyniowych. Oferta obejmuje m. in. operacje hybrydowe na aorcie brzusznej i piersiowej łączące techniki chirurgiczne z implantacją stentów i stent-graftów oraz wszczepianie stentów do układu żylnego.

Operacje tętnic szyjnych i gałęzi łuku aorty, operacje z powodu przewlekłego i ostrego niedokrwienia kończyn dolnych czy zachowawcze leczenie niedokrwienia kończyn dolnych to zakres świadczeń Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Centralnego Szpitala Klinicznego, którego Kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Piotr Andziak, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej. Do leczenia stacjonarnego wymagane jest skierowanie po odbyciu konsultacji w Poradni Naczyniowej kliniki, a swoje usługi placówka świadczy w ramach umowy z NFZ.

Z przychodnią Urodent związany jest dr n. med. Mirosław Dziekiewicz, specjalista chirurgii naczyniowej, gdzie zajmuje się diagnostyką i operacyjnym leczeniem m. in. naczyń krwionośnych i chłonnych, miażdżycy uogólnionej oraz nieoperacyjnym leczeniem żylaków kończyn dolnych. Ordynator Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, szczególnym zainteresowaniem darzy patologie naczyniowe aorty piersiowej i brzusznej oraz dużych pni tętniczych, a szeroki zakres procedur jakie świadczy stanowią m. in. embolektomie i trombektomie aorty i tętnic brzusznych.

Oprócz leczenia zachowawczego (leki, metody poprawiające ukrwienie), w wielu przypadkach specjaliści MD Clinic stosują również małoinwazyjne zabiegi, by wymienić skleroterapię lub laserowe usuwanie żylaków. To kolejna placówka w stolicy, gdzie skonsultujemy problemy naczyniowe w zakresie żylaków, zakrzepicy żylnej czy owrzodzeń podudzi. Kadrę lekarską tworzą specjaliści chirurgii naczyniowej – m. in. prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gałązka, specjalista angiologii, specjalista chirurgii ogólnej oraz transplantologii klinicznej.

Koszt leczenie żylaków w Wielkiej Brytanii

Jedną z najbardziej skutecznych metod  minimalnie inwazyjnego leczenia żylaków jest laserowy system EVLA. Konsultacje chirurga naczyniowego w tym zakresie, w jednej z klinik należących do sieci – The Private Clinic to koszt 150 £ (870 zł). Cena obejmuje badanie USG nóg, zwykle płatne osobno, jakie kosztuje 350-450 £ (2,030-2,610 zł).

Pacjenci szukali chirurg naczyniowy także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Warszawa, Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.