Klinika Flebologii

4,7 / 5  - 70 opinii
Recepcja, poczekalnia Klinika Flebologii Gabinet zabiegowy Klinika Flebologii Recepcja, poczekalnia Klinika Flebologii Gabinet konsultacyjny Klinika Flebologii Zabieg, operacja Klinika Flebologii Zabieg, operacja Klinika Flebologii Zabieg, operacja Klinika Flebologii Oferta, ćwiczenia, zabiegi Klinika Flebologii Oferta, ćwiczenia, zabiegi Klinika Flebologii Oferta, ćwiczenia, zabiegi Klinika Flebologii Wnętrza, wystrój Klinika Flebologii Wygląd zewnętrzny Klinika Flebologii Klinika Flebologii - logo

Opis placówki

Klinika Flebologii to nowoczesna placówka medyczna znajdująca się w samym centrum Warszawy stosująca innowacyjne i sprawdzone metody leczenia. Nasz zespół tworzą najlepsi specjaliści w kraju, od lat zajmujący diagnostyką i leczeniem wszystkich chorób układu żylnego, w tym tak rzadkich patologii jak żylaki miednicy, żylaki atypowe czy malformacje żylne.

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w Polsce oferujących kompleksowe leczenie niewydolności żylnej miednicy i wtórnych do niej żylaków okolic intymnych i żylaków atypowych na nogach.

Nasi lekarze: Cezary Szary i Tomasz Grzela jako pierwsi w Polsce wykonywali zabiegi klejenia systemem VenaSeal. Nasz zespół zaczął stosować tę metodę po odbyciu certyfikowanego szkolenia pod okiem doktora Jensa Alma z Hamburga.

W naszej klinice jako jedynie w Polsce zaczęliśmy stosować wszystkiej dostępne na rynku systemy klejenia: VenaSeal, VariClose oraz VenaSeal. Klinika Flebologii w Warszawie jest pierwszą placówką w Polsce szkolącą lekarzy w zakresie stosowania klejów wewnątrzżylnych.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Podstawą skutecznego leczenia jest odpowiednia diagnostyka, dlatego korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych w celu przeprowadzania zaawansowanych badań naczyniowych. Współpracujemy z pracownią rezonansu magnetycznego Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie oraz Szpitalem Medicover w Warszawie, gdzie nasi specjaliści przeprowadzają szereg badań naczyniowych, między innymi badanie ultrasonograficzne drogą wewnątrznaczyniową (IVUS) oraz badania wenograficzne w rezonansie magnetycznym i tomografii komputerowej. Nasza klinika posiada najwyższej jakości sprzęt do badań ultrasonograficznych z funkcją USG Dopplera.

Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem medycznym do laserowego zamykania żylaków. W Klinice Flebologii używamy włókien dwupierścieniowych najskuteczniejszych na rynku pracujących z laserem ELVeS 1470 nm – pierwszy tego typu system do laserowego zamykania żylaków. To obecnie najpopularniejsza i najczęściej wybierana przez pacjentów małoinwazyjna metoda leczenia żylaków. Przeprowadzamy ją w tumescencyjnym znieczuleniu miejscowym, zawsze pod kontrolą sondy USG. Wysoka precyzja lasera pozwala na wyłączenie z krążenia tylko niewydolnego naczynia oraz wykonanie zabiegu bez ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych.

Laserowe leczenie żylaków chętnie łączymy z innymi technikami, wykonując tzw. zabiegi hybrydowe (łączone). Zastosowanie kilku metod jednocześnie pozwala na osiągnięcie wysoce pożądanego efektu zdrowotnego i estetycznego oraz całkowite wyleczenie niewydolności żylnej. Podczas zabiegu najczęściej stosujemy 2-3 połączone ze sobą metody wewnątrzżylne o niskim stopniu inwazyjności. Laseroterapię łączymy m.in. ze skleroterapią kompresyjną. Skleroterapia jest najpopularniejszą ze stosowanych współcześnie małoinwazyjnych metod leczenia niewydolności żylnej. W naszej klinice stosujemy wszystkie warianty skleroterapii, także z użyciem systemów wewnątrzżylnych.

Skleroterapia zyskała nowe oblicze dzięki stosowanemu w naszej klinice systemowi Flebogrif. Metoda mechano-chemicznej obliteracji różni się od tradycyjnej skleroterapii jednoczesnym zastosowaniem dwóch mechanizmów, które doprowadzają do wyłączenia niedrożnej żyły z krwiobiegu oraz jej zamknięcia. System wykorzystuje metodę przezskórnego cewnikowania żyły oraz działanie sklerozantów. Takie zastosowanie pozwala na mechaniczne uszkodzenie śródbłonka naczyniowego żył oraz obkurczenie i zrośnięcie naczynia pod wpływem podanego sklerozantu.

Specjalizujemy się w diagnostyce oraz leczeniu niewydolności żylnej miednicy i żylaków miejsc intymnych. Żylaki miejsc intymnych są problemem, który dotyka nawet 10% kobiet rodzących. Ich występowanie w dużym stopniu uzależnione jest od przebytych ciąż oraz porodów. Z naszego doświadczenia wynika, iż ze schorzeniem borykają się przede wszystkim kobiety po drugim, trzecim oraz każdym następnym porodzie. Żylaki występujące w okolicach krocza, sromu i pośladków najczęściej wynikają z przewlekłej niewydolności żylnej miednicy. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką żylaków miejsc intymnych, wykonujemy badanie USG Doppler, w części przypadków zlecamy także wykonanie dopochwowego badania USG. Po postawieniu dokładnej diagnozy przystępujemy do małoinwazyjnego leczenia, które przeprowadza się bez konieczności wykonywania cięć. Żylaki okolic intymnych leczymy za pomocą embolizacji żylnej, czyli zabiegów polegających na zamykaniu rozszerzonych żył przy użyciu związków chemicznych (np. sklerozantów bądź klejów) lub innych materiałów takich jak spirala, gąbka czy balonik. Embolizacja żylna to skuteczna metoda leczenia także żylaków powrózka nasiennego u mężczyzn.

Jako nieliczni w Polsce zajmujemy się leczeniem patologii żylnych w ciąży. Oprócz embolizacji żylnej oferujemy pacjentkom odpowiedni dobór kompresjoterapii z wyrobów najlepszych producentów takich jak Juzo, Medi czy Sigvaris. Przeprowadzamy pełną diagnostykę układu żylnego w ciąży, w tym ocenę wydolności żylnej miednicy, kończyn dolnych oraz jamy brzusznej.

Przeprowadzamy małoinwazyjne ambulatoryjne zabiegi usuwania żylaków, czyli miniflebektomię, zwaną też szydełkowaniem żył. Istotą zabiegu jest usunięcie żylaków za pomocą specjalistycznych szydeł lub haczyków chirurgicznych. Miniflebektomię wykonuje się przez niewielkie, 2-milimetrowe nacięcia lub nakłucia skóry, a po zabiegu nie jest wymagane zakładanie szwów.

W przypadku wystąpienia zakrzepic żylnych stosujemy metodę stentowania żył. Implantacja stentów żylnych jest skuteczną techniką leczenia takich schorzeń jak zakrzepica żył głębokich w odcinku biodrowo-udowym czy zespół pozakrzepowy. Terapia wpływa na natychmiastową poprawę jakości i komfortu życia pacjenta.

W naszej ofercie znajdują się także chirurgiczne metody usuwania dużych żylaków: safenektomia, polegająca na usunięciu żyły odpiszczelowej oraz parwektomia, podczas której usuwa się żyłę odstrzałkową. Wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie lekarzy przeprowadzających leczenie jest gwarancją skuteczności zabiegu.

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką obrazową. Nasi lekarze spotykają się z pacjentami w ramach organizowanych w klinice specjalistycznych konsultacji. 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej kliniki.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nasza klinika dysponuje zaawansowanym sprzętem medycznym. Jesteśmy placówką flebologiczną o najszerszym profilu leczonych chorób układu żylnego: od pajączków naczyniowych, po żylaki atypowe, niewydolność żylną miednicy i zakrzepice żylne. W leczeniu wykorzystujemy:

 • Laser ELVeS 1470 nm – laser diodowy najnowszej generacji, wykorzystujący włókna dwupierścieniowe, których zastosowanie pozwoliło na zwiększenie skuteczności oraz bezpieczeństwa przeprowadzanych procedur. Oryginalny laser niemieckiej firmy Biolitec jest gwarancją niezawodności i precyzji.

 • Systemy VenaSeal, VariClose i VenaBlock (VeinOff) – wszystkie dostępne na rynku systemy do klejenia żył. Zaletą tego typu zabiegów jest ich krótki czas trwania, brak konieczności znieczulania, znikome ryzyko powikłań oraz możliwość natychmiastowego powrotu do normalnej aktywności.

 • Ultrasonograf – nasza klinika została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny firmy Toshiba. Dzięki aparaturze do przeprowadzania badań ultrasonograficznych z funkcją Dopplera jesteśmy w stanie dokonać dokładnej oceny wydolności żył, nie tylko kończyn dolnych, ale także miednicy czy jamy brzusznej. Wykonujemy pełen zakres badań naczyniowych, czyli zajmujemy się diagnozą układu żylnego oraz tętniczego.

Udogodnienia dla pacjentów

Podczas długoletniej pracy z chorymi poznaliśmy nie tylko szeroki wachlarz technik zabiegowych, ale również zgłębiliśmy potrzeby leczących się u nas osób. Udało nam się zbudować miejsce, w którym najważniejszy jest pacjent i jego wymagania.

 • Pionierskie metody leczenia – nasza klinika jest miejscem, w którym stosujemy najnowsze, a przy tym najbezpieczniejsze i najmniej inwazyjne techniki leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Wykorzystujemy autorskie metody zabiegowe.

 • Współpraca z Centrum Diagnostyki Obrazowej Szpitala Medicover oraz Centrum Medycyny Sportowej – współpraca z naszymi partnerami zapewnia nam możliwość wykonywania zaawansowanej diagnostyki obrazowej oraz przeprowadzania zabiegów w warunkach szpitalnych.

 • Miła atmosfera – zapewniamy powrót do zdrowia w przyjemnej i serdecznej atmosferze.

 • Dogodna lokalizacja – nasza klinika znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, w pobliżu punktów turystycznych (Pole Mokotowskie). Taksówką z lotniska dojedziecie Państwo do nas w ciągu 10-15 minut.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Klinika Flebologii w Warszawie.

Konsultacje

Chirurgia ogólna

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Klinika Flebologii jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Więcej o usługach w Klinika Flebologii

Wyróżnia nas to, iż zajmujemy się leczeniem nie tylko niewydolności żylnej kończyn dolnych, ale także wszystkimi innymi chorobami układu żylnego.

Stosujemy innowacyjne metody leczenia, między innymi klejenie żylaków oraz laserowe ich usuwanie. Zajmujemy się wykonywaniem zabiegów hybrydowych, czyli procedur łączonych składających się z 2-3 metod zabiegowych. W razie konieczności stosujemy także metody chirurgiczne. Oferujemy badania metodą tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Pełną ofertę naszej kliniki znajdą Państwo poniżej, w zakładce Cennik. 

Opinie z internetu

Placówka Klinika Flebologii została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.7 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 70 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

4,7

70 ocen
(z 3 źródeł)
4,8 / 5  (16 ocen placówki na Tourmedica.pl)
4,6 / 5  (22 ocen placówki na Google.pl)
4,8 / 5  (32 ocen placówki na Facebook.pl)

Ocena Tourmedica.pl

"Klinika Flebologii w Warszawie to placówka, która oferuje szereg zabiegów z zakresu leczenia żylaków nowoczesnymi metodami - laserem, klejem wewnątrznaczyniowym czy metodą Flebogriff. Wykwalifikowani lekarze chirurgii naczyniowej, konsultują codziennie, a wizyty można umawiać nawet z jednodniowym wyprzedzeniem. Dogodnym rozwiązaniem szczególnie dla pacjentów zagranicznych jest możliwość wcześniejszej rezerwacji terminu zabiegu i przyjazdu na leczenie w procedurze dwudniowej. Klienci podkreślają, ze jak na warunki warszawskie, klinika ma całkiem przystępne ceny, bardzo dobre warunki lokalowe. Leczenie przebiega bezboleśnie, szybko i fachowo. Przed zabiegiem klient otrzymuje pakiet informacji,dzięki czemu jest dobrze przygotowany do zabiegu i spokojny. Efekty są rewelacyjne, a pacjenci często je chwalą." - Agata W. (Doradca Pacjenta w Tourmedica.pl)

Opinie pacjentów

Ewa
(Warszawa)
26 stycznia 2018
5,0

Profesjonalizm i miła atmosfera

5,0 - Ewa
Mega profesjonalne i miłe podejście Pani doktor, miła obsługa na recepcji
Dotyczy:  
Konsultacja flebologiczna (styczeń 2018)
Lekarz:  
lek. Dominika Plucińska
 
Szczegóły
Jolanta
14 lipca 2017
5,0
5,0 - Jolanta
Jestem zadowolona z wizyty.....choć nie spodziewałam się. ...ze będę musiała bywać tak często....
Dotyczy:  
Konsultacja flebologiczna (lipiec 2017)
Lekarz:  
lek. Justyna Wilczko
 
Szczegóły
Agata
24 czerwca 2019
5,0

Godna polecenia

5,0 - Agata
Dojazd
Wiedza i podejście do pacjenta Pana doktora
Dotyczy:  
Konsultacja flebologiczna (czerwiec 2019)
Lekarz:  
dr Krzysztof Celejewski
 
Szczegóły
BM
28 czerwca 2018
5,0

Leczenie żylaków

5,0 - BM
Bardzo przyjemnie, czyściutko.
Zabieg:  
Skleroterapia piankowa (czerwiec 2018)
Lekarz:  
lek. Cezary Szary
 
Szczegóły
Elżbieta G.
30 listopada 2018
4,0

Polecam.

4,0 - Elżbieta G.
Zainteresowanie pacjentem. Rzetelna informacja.
Zabieg:  
Leczenie żylaków nóg metodą mieszaną SVS + EVLT (listopad 2018)
Lekarz:  
lek. Cezary Szary
 
Szczegóły
Joanna
(Warszawa)
27 sierpnia 2018
4,0

Duża sprawność obsługi, profesjonalizm

4,0 - Joanna
Obsługa lekarska i uprzejmość w recepcji
Dotyczy:  
Konsultacja flebologiczna (sierpień 2018)
Lekarz:  
lek. Dominika Plucińska
 
Szczegóły
Aleksandra
17 lipca 2018
4,0

Opinia i placówce i obsłudze klienta

4,0 - Aleksandra
Niektóre panie na recepcji sa mało sympatyczne i sprawiają wrażenie zniecierpliwionych na udzielanie informacji pacjentom. Zdażyło mi sie rowniez ze nie zostałam do końca poinformowana jak prawidłowo przygotować sie do zabiegu.
Palcówka przyjemna i zadbana. Dobrze sie w niej czułam.
Lekarz:  
lek. Cezary Szary
 
Szczegóły
Katarzyna
24 kwietnia 2018
4,0

Wizyta

4,0 - Katarzyna
Bardzo miła i konkretną obsługa zarówno lekarze jak i personel medyczny
Zabieg:  
Skleroterapia pod kontrolą USG (kwiecień 2018)
Lekarz:  
lek. Cezary Szary
 
Szczegóły
Sylwia
19 lipca 2017
5,0
5,0 - Sylwia
Zabieg:  
Laserowe leczenie żylaków nóg (lipiec 2017)
 
Szczegóły
Klaudia
11 lipca 2017
5,0
5,0 - Klaudia
Zabieg:  
Mikroskleroterapia pajączków nóg (lipiec 2017)
Lekarz:  
lek. Justyna Wilczko
 
Szczegóły

Zespół

Nasz zespół składa się z lekarzy specjalizujących się w leczeniu niewydolności żylnej. Ich doświadczenie kliniczne i szeroka wiedza były podstawą do stworzenia kliniki działającej na międzynarodowym poziomie. Nasza kadra zajmuje się nie tylko leczeniem pacjentów, lecz również podyplomową edukacją lekarzy wiążących swoją przyszłość z flebologią. W placówce organizowane są wysokospecjalistyczne kursy. Lekarze Kliniki Flebologii odbyli wiele szkoleń, zdobywając wiedzę pod czujnym okiem najlepszych specjalistów na świecie.

Pracują u nas nie tylko flebolodzy, ale także specjaliści z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, urologii oraz medycyny estetycznej. Zatrudniamy również doskonałych radiologów wykonujących badania rezonansu magnetycznego w Warszawie i tomografii komputerowej. Zespół lekarzy wspierają wysoko wykwalifikowane, zawsze chętne do pomocy pielęgniarki oraz nasza kadra administracyjna.

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Klinika Flebologii.

Certyfikaty

Nasza klinika zmienia oblicze polskiej flebologii. Spełniamy najwyższe normy bezpieczeństwa i wyznaczamy najlepszy poziom specjalistycznych usług medycznych. Jesteśmy pionierami w zakresie wprowadzania na polski rynek wielu nowoczesnych, małoinwazyjnych metod leczenia. Nasi specjaliści jako pierwsi lekarze w Polsce zaczęli stosować metodę klejenia żylaków kończyn dolnych systemami VenaSeal, VenaBlock i VariClose. Doświadczenie, którym obecnie dzielimy się z innymi, zdobyliśmy na prestiżowych zagranicznych kursach. 

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

22 626pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 20:00)

Adres placówki

Klinika Flebologii
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa (wjazd do Kliniki Flebologii od ul. Rokitnickiej)

Godziny otwarcia

 • poniedziałek20:00-8:00
 • wtorek20:00-8:00
 • środa20:00-8:00
 • czwartek20:00-8:00
 • piątek20:00-8:00
 • sobota16:00-8:00
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Znajdujemy się w centrum Warszawy, w idealnej lokalizacji dla pacjentów z innych miast oraz zza granicy. Nasza klinika zlokalizowana jest na drugim piętrze budynku Centrum Medycyny Sportowej. Odległość od Dworca PKP Warszawa Centralna wynosi ok. 2 km, natomiast od Lotniska im. Chopina dzieli nas dystans 6,5 km.