prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski

chirurg ogólny, chirurg onkolog, proktolog

  • Wizyta domowa chirurga500 zł
  • Konsultacja chirurgiczna300 zł
  • Konsultacja chirurgiczna profesorska300 zł
  • Konsultacja onkologiczna300 zł
  • Konsultacja onkologiczna profesorska300 zł
  • Pokaż więcej (44)
Opinie pacjentów:

"Otwarty, miły, a przede wszystkim kompetentny i empatyczny człowiek na właściwym miejscu! Z ogromną cierpliwością wyjaśnił wszystko z czym przyjdzie mi się zmierzyć, dając ogromną nadzieję na normalność." - Adriana

Placówki, w których przyjmuje:

Dobry proktolog we Wrocławiu

Autor:

Terapeutyczny zakres pracy proktologa obejmuje schorzenia o podłożu zapalnym i nowotworowym związane z jelitem grubym i odbytnicą, co dotyczy profilaktyki oraz diagnostyki w ramach wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego.

Wstydliwe problemy

Hemoroidy i szczeliny odbytu to najczęstsze dolegliwości ze strony końcowego odcinka przewodu pokarmowego, na jakie zwracają uwagę proktolodzy EMC Instytut Medyczny SA przede wszystkim ze względu na krępujące objawy, które opóźniają decyzję pacjenta o wizycie w gabinecie i podjęciu odpowiedniego leczenia. W obrębie placówki, na terenie Wrocławia w zakresie Poradni proktologicznej leczenie dolnego odcinka przewodu pokarmowego świadczy kilka jednostek, m. in. EMC Health Care Limited, EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią oraz Zespół Przychodni Formica.

Klinika Melita Medical to miejsce, które profil swojej działalności dedykuje osobom z chorobami jelita grubego i cienkiego, z podejrzeniem nowotworu, w celu uzyskania szybkiego rozpoznania choroby i podjęcia właściwego leczenia. Kolonoskopia, endoskopia kapsułkowa, USG przezodbytnicza 3D czy cinedefekografia to tylko niektóre metody diagnostyczne wykonywane w zakresie proktologii, a wczesną diagnostyką raka odbytu zajmuje się proktolog, gastrolog, chirurg – dr hab. med. Jarosław Leszczyszyn, konsultant gastroenterologii, chirurgii i proktologii w Klinice EMC w Dublinie.

Centrum Diagnostyki Medycznej Medix działa we Wrocławiu od 1995 r., oferując pacjentom badania profilaktyczne, diagnostykę oraz wielospecjalistyczny plan leczenia. Na liście lekarzy specjalistów, swoje usługi świadczy także chirurg proktolog, lek med. Leszek Spytkowski, realizując diagnostykę (m.in. rektoskopia) i leczenie chorób jelita grubego, odbytnicy i odbytu, m. in. hemoroidy, przetoki okołodbytnicze czy nowotwory. Wszystkie procedury poprzedza szczegółowa konsultacja chirurga proktologa, co pozwala na podjęcie skutecznej metody leczenia.

Zabiegi proktologiczne po uprzedniej konsultacji lekarskiej przeprowadzają także proktolodzy Dolnośląskiego Centrum Medycznego Dolmed wraz z badaniem per rectum i badaniem endoskopowym (rektoskopia) w celu rozpoznania przyczyny dolegliwość. W razie potrzeby zleca także dalszą diagnostykę lub zabiegi, które z zakresu tzw. małej proktologii, świadczone w trybie ambulatoryjnym obejmują m. in. usuwanie polipów, leczenie hemoroidów metodą Barrona oraz zabiegi kriochirurgiczne. Procedury i badania wykonuje lekarz proktolog – dr n. med. Leszek Spytkowski.

Dr n. med. Tomasz Wesołowski, specjalista chirurgii ogólnej, od 1993 r. w swojej pracy zawodowej zajmuje się leczeniem chorób proktologicznych oraz przewlekłej niewydolności żylnej, praktykując w szpitalach i poradniach. Zapalenie odbytu, świąd oraz przetoki odbytu i hemoroidy to podstawowy zakres świadczeń w praktyce proktologicznej, jaką realizuje w ramach CM Lux Med przy Placu Dominikańskim. Diagnostyka, którą wykonuje obejmuje USG odbytu, badania proktologiczne, anoskopię oraz rektoskopię.

Wziernikowanie kanału odbytu i końcowego odcinka odbytnicy wraz z jej badaniem endoskopowym należy także do świadczeń Poradni Proktologicznej będącej jednostką medyczną Przychodni Specjalistycznej NZOZ Medical-Complex. Profilaktyka, diagnostyka i program leczenia schorzeń dolnego odcinka przewodu pokarmowego, również w zakresie nowotworów, to zakres działalności Poradni, gdzie swoje usługi świadczy zespół proktologów, m. in. dr n. med. Maciej Sebastian, specjalista chirurg, proktolog, Starszy asystent w Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej UM we Wrocławiu.

 

Kolonoskopia w Irving (USA) – porównanie cen

ColonoscopyAssist™ to program, który oferuje zabiegi kolonoskopii pacjentom nieubezpieczonym w wysokości 1,075 $ (3,977 zł), a cena obejmuje: opłaty lekarzy, w tym koszty pielęgniarki, znieczulenie oraz usuwanie ewentualnych polipów. Kwota nie uwzględnia natomiast konsultacji proktologicznej, która wynosi 100 $ (370 zł). Standardowa cena zabiegu w USA dla porównania wynosi 2,500-3,000 $ (9,250-11,100 zł). W każdym przypadku są to nieporównywalnie wysokie koszty w porównaniu nawet z prywatnie wykonywanym zabiegiem w kraju.

Pacjenci szukali proktologa w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława oraz Brzeg.