Biopsja cienkoigłowa piersi

biopsja piersi cienkoigłowa bez USG, biopsja piersi aspiracyjna cienkoigłowa (BAC), biopsja cienkoigłowa (BAC) piersi więcej »

Biopsja cienkoigłowa piersi - informacje

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Z każdej zmiany w piersi uwidocznionej przy pomocy mammografii lub USG powinny zostać pobrane komórki w celu wykluczenia nowotworu. Do tego celu służy biopsja aspiracyjna cienkoigłowa, w skrócie BAC. Podczas badania zmiana jest nakłuwana, a otrzymane komórki są oglądane przez patomorfologa.

Masz guzek w piersi? Nie wiesz gdzie szukać pomocy?

W Warszawie znajduje się Klinika Korona, która specjalizuje się w chorobach piersi. Można tam skorzystać z porady lek. Marka Janisza. Posiada on specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, a doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób piersi zdobywał w przyklinicznej Poradni Chorób Piersi w Bytomiu. W Klinice wykonywana jest biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana pod kontrolą USG. Zaletą tego miejsca jest to, że w razie konieczności istnieje możliwość poszerzenia diagnostyki o wykonanie biopsji gruboigłowej.

Pomocy można szukać w ośrodku Medycyna Dąb w Katowicach. Biopsje wykonuje tam dr n. med. Piotr Bednarski. Specjalista chirurgii ogólnej, swoje zawodowe zainteresowania skierował w stronę diagnostyki i leczenia chorób piersi. Swoją wiedzę doskonali w zagranicznych ośrodkach, m. in. w Berlinie, Hamburgu, Nicei i Wiedniu. Jest członkiem Ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów, którego zadaniem jest ustalanie standardów biopsji mammotomicznej i diagnostyki chorób piersi. Bierze udział w licznych konferencjach, takich jak „Onkoplastyczne leczenie raka piersi” w Wałbrzychu czy „Innowacje w chirurgii onkologicznej”.

We Wrocławiu w Klinice Mediconcept można skorzystać z pomocy dr n. med. Zbigniewa Obuszko. Tytuł doktora nauk medycznych zdobył dzięki pracy pod tytułem „Biopsja mammotomiczna guzów piersi”. W latach 2006- 2010 był ordynatorem Oddziału Chirurgii Raka Piersi szpitala w Carlisle. Obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu pełni funkcję starszego asystenta.

Będąc w Łodzi można wybrać się do Kliniki Salvemedica. Biopsje zarówno cienko- jak i gruboigłowe wykonuje tam specjalista chirurg onkolog, dr n. med. Jacek Pytel. Pracował on i doskonalił swoje umiejętności w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada doświadczenie w diagnostyce i leczeniu nowotworów piersi. Nieustannie doskonali swoje kompetencje podczas międzynarodowych zjazdów i konferencji.

Wykonanie biopsji cienkoigłowej oferuje również Zespół Chirurgii Jednego Dnia „EZ” w Gorzowie Wielkopolskim. Zabieg jest wykonywany przez lek. med. Tomasza Eberta, specjalistę chirurgii ogólnej i onkologicznej. Lekarz kształcił się w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Gorzowie Wlkp. W 2001r w ramach programu „różowa i niebieska wstążka” który promował profilaktykę raka piersi, został uhonorowany symbolem walki z rakiem. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowo- szkoleniowych.

W centrum medycznym Humana Medica Omeda w Białymstoku biopsje cienkoigłowe są wykonywane przez prof. dr hab. Janusza Dzięcioła. Jest on specjalistą w zakresie patomorfologii. Od 2005r jest Prodziekanem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Opublikował prawie 200 prac naukowych, jest prelegentem na licznych konferencjach i zjazdach patomorfologów.

Diagnostykę chorób piersi można przeprowadzić w Prywatnym Szpitalu MedPolonia w Poznaniu. Biopsje, zarówno grubo- jak i cienkoigłowe przeprowadza tutaj dr hab. n. med. Dawid Murawa. Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, asystent w I Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Swoją wiedzę poszerzał w Berlinie i Bremen. Jego rozprawa habilitacyjna nosiła tytuł „Chirurgiczne leczenie oszczędzające w raku gruczołu piersiowego w połączeniu ze śródoperacyjną radioterapią – nowe wyzwanie dla chirurgii”.

Śląski Ośrodek Onkologii Sanivitas w Bytomiu oferuje wykonanie zabiegu przez dr Mariusza Deskę. Jest on specjalistą chirurgii ogólnej, od wielu lat pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń dotyczących ultrasonografii brzucha, piersi i naczyń krwionośnych. Oprócz biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej przeprowadza również bardziej rozległe biopsje mammotomiczne.

Ile kosztuje biopsja?

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

W Klinice Korona w Warszawie wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej wynosi 300 zł. W cenę jest wliczony koszt opisu zmiany przez patomorfologa. W The London Breast Cinic w Londynie taka sama procedura kosztuje 600₤, czyli w przeliczeniu około 3500zł. Różnica w cenie jest tak duża, że pacjent decydując się na zabieg w Polsce może za zaoszczędzone pieniądze opłacić lot i kilkudniowy pobyt w hotelu. Zróżnicowany krajobraz naszego kraju każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie.

Biopsja cienkoigłowa piersi - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 200 zł do 350 zł
 • Kraków od 180 zł do 300 zł
 • Łódź od 200 zł do 300 zł
 • Częstochowa od 140 zł do 200 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Wrocław od 200 zł
 • Szczecin od 250 zł
 • Gliwice od 150 zł
 • Bielsko-Biała od 150 zł
 • Piaseczno od 200 zł
 • Zakopane od 220 zł
Biopsja cienkoigłowa piersi cena »
Autor: