Leczenia chrapania i bezdechu sennego Warszawa

leczenie zespołu obturacyjnych bezdechów sennych, leczenie chrapania, redukcja chrapania więcej »

KONSULTACJE ONLINEWarszawa, ul. Bagno 2

Centrum Medyczne MML

4,3 / 5  (468 opinii)  rozwiń
 • Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem 4 800 zł
 • Badanie polisomnograficzne od 700 zł
 • Leczenie chrapania / bezdechu sennego implantami Pillar od 4 100 zł
 • Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą koblacji od 2 500 zł
 • Konsultacja laryngologiczna (przedzabiegowa)  od 170 zł
Zadzwoń:  22 667pokaż numerCzynny terazJesteśmy teraz dostępni - zadzwoń

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Platany Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Platany

Chrapanie nie jest wyłącznie przyczyną zakłócania snu dotkniętej tą dolegliwością osoby oraz jej bliskich – to wyraźna oznaka problemów zdrowotnych. Wiąże się z obturacyjnym bezdechem sennym (OBS), który może z czasem doprowadzić do nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu czy choroby wieńcowej. Na szczęście osoby mające problem z prawidłowym snem mają dziś wiele możliwości terapii. Mogą poddać się leczeniu nieinwazyjną metodą koblacji z użyciem tzw. noża plazmowego, czyli operacji plastycznej gardła, języczka i podniebienia miękkiego. Dzięki zabiegowi podniebienie podnosi się i usztywnia, dodatkowo języczek ulega skróceniu, co ułatwia oddychanie w czasie snu. Operację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Inną metodą stosowaną u pacjentów z bezdechem sennym jest procedura z użyciem lasera diodowego oraz zabieg techniką Celon. To metoda wykorzystująca termoterapię bipolarną, stanowiąca małoinwazyjny zabieg wykonywany ambulatoryjnie. Obszar zabiegowy jest poddawany działaniu bipolarnej elektrody wywołującej koagulację niskotemperaturową falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. OBS leczy się też przy pomocy implantów wszczepianych w podniebienie miękkie (technika Pillar). Również ten zabieg przeprowadza się ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Metody leczenia chrapania wciąż są udoskonalane, ponieważ przybywa osób, które chcą pozbyć się tego problemu.

Pionierzy technik leczenia OBS

Ci, którzy cierpią na chroniczne zmęczenie wywołane niewyspaniem (conocnymi wybudzeniami z powodu chrapania), powinni udać się na konsultację do otolaryngologa. Dobrym pomysłem będzie wybranie jednej z licznych placówek w Warszawie. To właśnie w stolicy mieści się pierwsze w Polsce Snoring Center - Centrum Leczenia Chrapania. Klinika jest jedynym ośrodkiem w kraju, który stosuje technikę harmoniczną w laryngologii (metoda stanowi uzupełnienie techniki Celon/RF). Założycielem placówki jest dr n. med. Michał Michalik, specjalista otolaryngologii oraz właściciel Centrum Medycznego MML. Jest wybitnym lekarzem i pionierem wielu metod leczenia chrapania – prócz techniki harmonicznej wprowadził koblację i radiochirurgię. Wdrożył także zabieg korygujący podniebienie miękkie i gardło przy użyciu implantów. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce przeprowadza małoinwazyjne zabiegi płukania zatok techniką Hydrodebrider. W 2010 roku otrzymał wyróżnienia od dwóch prestiżowych stowarzyszeń leczenia zaburzeń snu – International Surgical & Sleep Society oraz American Academy of Sleep Medicine. Do jego zespołu medycznego należy prof. dr hab. med. Wiesław Konopka, Kierownik Kliniki Otolaryngologii ICZMP w Łodzi, a także dr n. med. Dariusz Kalinowski, adiunkt w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie. MML to jedyna placówka w Polsce, która wykonuje nowatorski zabieg Repose THS. Metoda jest stosowana u pacjentów o typie bezdechów śródsennych i polega na kotwiczeniu małoinwazyjnym.

Kolejnym specjalistą zajmującym się pomocą osobom chorym na OBS jest dr n. med. Wojciech Jernajczyk, psychiatra i neurofizjolog kliniczny obejmujący stanowisko Kierownika Zakładu Neurofizjologii Klinicznej i Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Przeszedł szereg szkoleń i kursów w zakresie medycyny snu w renomowanych zachodnich placówkach, m.in. w Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii. Należy do licznych stowarzyszeń medycznych, wśród których można wymienić Polskie Towarzystwo Badań nad Snem oraz European Sleep Research Society. Leczy zaburzenia snu w wieku podeszłym, zaburzenia rytmu okołodobowego, a także bezsenność i hipersomnie. Do pracowników Instytutu należy również lek. med. Aleksandra Wierzbicka, neurolog i neurofizjolog kliniczny specjalizujący się w leczeniu m.in. narkolepsji, parasomnii i zespołu niespokojnych nóg.

Wykwalifikowanym zespołem lekarzy może się poszczycić również ośrodek Mille Medica. Kadra medyczna kierowana przez prof. Andrzeja Kukwę posiada największe w Polsce doświadczenie w leczeniu osób cierpiących na chrapanie i bezdechy. Prof. dr hab. med. specjalista otolaryngolog Andrzej Kukwa jest Kierownikiem Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad 20 lat zajmuje się chirurgią rekonstrukcyjną w zakresie drożności górnych dróg oddechowych, a także diagnostyką i leczeniem operacyjnym pacjentów z chrapaniem i bezdechami. Do jego zespołu należy dr n. med. Anna Ścińska-Bieńkowska oraz lek. med. Elżbieta Jeżewska – specjalistki otolaryngologii przeprowadzające zabiegi radiochirurgii.

Warszawa – leczenie chrapania

Kolejną stołeczną placówką, w której pacjenci dotknięci OBS i problemem chrapania znajdą pomoc, jest SnoremeD – ośrodek znajdujący się w dzielnicy Ursynów. Mieści się w budynku Kliniki Beautymed Krzysztof Miracki, a lekarze placówki jako pierwsi w Polsce stosują laserowe leczenie chrapania przy użyciu lasera Erb-Yag „NightLase” firmy Fotona. Zabiegi plastyki podniebienia miękkiego, języczka i łuków podniebiennych wykonuje m.in. dr Krzysztof Miracki, otolaryngolog.

WMC Poradnia Specjalistyczna oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę chrapania i zespołu bezdechu sennego obejmującą tomografię komputerową szyi i głowy, badanie ApneaGraph oraz polisomnografię. W zależności od przyczyny chrapania zespół kliniki wykonuje operacje usztywniające podniebienie miękkie przy pomocy implantów Pillar firmy Medtronic, uwulopalatoplastykę bądź zabieg korekcyjny przegrody nosowej lub zatok przynosowych. Leczeniem pacjentów zajmuje się m.in. lek. med. Anna Wakarow, audiolog i foniatra, oraz dr n. med. Andrzej Senderski, foniatra, audiolog i laryngolog.

Chorzy na OBS mogą także udać się na konsultację do Poradni Diagnostyki i Leczenia Obturacyjnego Bezdechu Sennego NZOZ Oxymed. Problemem chrapania i bezdechów sennych zajmuje się również kadra medyczna Katedry i Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Chorzy mają możliwość poddania się badaniu polisomnograficznemu, a ci, u których zostanie rozpoznany zespół bezdechu sennego, są kierowani na specjalistyczne badania oraz na leczenie operacyjne. Konsultacje przed badaniem prowadzą: prof. dr hab. Jarosław Wysocki oraz lek. Grzegorz Januszek.

Szansa na spokojny sen bez chrapania

Gabinet zabiegowy w Optimum Klinika Głowy i Szyi Gabinet zabiegowy w Optimum Klinika Głowy i Szyi

Nasilone chrapanie i bezdech senny to poważne problemy wymagające leczenia. W poszukiwaniu dobrego specjalisty chorzy niejednokrotnie przekraczają granice państw i poddają się zabiegom w renomowanych klinikach. Polskie placówki często odwiedzają pacjenci z Niemiec, USA i Szwecji, ponieważ nasi lekarze cieszą się dobrą opinią, a ich ceny są dużo niższe. Przykładowo, amerykańska klinika Bala Institute of Oral & Facial Surgery oferuje leczenie chrapania będące połączeniem laseroterapii i RF za $3,500, zaś ceny zabiegu RF w warszawskim Szpitalu Medicover zaczynają się od 1,7 tys. zł. Turyści medyczni nie tylko pozędą się w stolicy męczącej dolegliwości, ale i spędzą w niej udany urlop wypoczynkowy pośród zabytków Starówki.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 200 zł do 15 200 zł
 • Kraków od 280 zł do 4 000 zł
 • Białystok od 800 zł do 2 300 zł
 • Katowice od 1 500 zł
 • Łódź od 500 zł do 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 600 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 600 zł
 • Szczecin od 350 zł do 600 zł
 • Wrocław od 1 200 zł do 1 499 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Poznań od 1 500 zł
 • Lubin od 300 zł do 3 900 zł
Leczenia chrapania i bezdechu sennego cena »

Usługa leczenia chrapania i bezdechu sennego w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.