Leczenie zęba 3 kanałowego bez mikroskopu

Synonimy: leczenie endodontyczne 3 kanałów bez mikroskopu, leczenie kanałowe trzonowca bez mikroskopu, ząb 3 kanałowy endodoncja bez mikroskopu więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Leczenie zęba 3 kanałowego bez mikroskopu - informacje

Gabinet zabiegowy w A2 CLINIC Gabinet zabiegowy w A2 CLINIC

Głębokie ubytki próchnicowe, nieszczelne wypełnienia, zapalenie tkanek okołowierzchołkowych czy wielokrotne zabiegi, przeprowadzane na tym samym zębie, to podstawowe wskazania do leczenia kanałowego, które, zgodnie z nowoczesnymi standardami, coraz częściej wykorzystuje zaawansowane narzędzie jakim jest mikroskop stomatologiczny. Większość praktyk jednak nie rezygnuje z tradycyjnego leczenia, pomimo, iż w przeciwieństwie do nowoczesnej metody, która pozwala na leczenie jednowizytowe, tradycyjna endodoncja może okazać się mniej precyzyjna i wymaga 2-3 wizyt.

Tradycyjne leczenie endodontyczne w Polsce – gdzie wyleczyć można ząb 3 kanałowy?

Kompleksowe leczenie endodontyczsne dzieci i dorosłych w ramach Indywidualnej Praktyki Lekarskiej Art-Dent w Białej Podlaskiej oferuje lek. stom. Anna Rychter-Trochimiuk, specjalista stomatologii ogólnej I stopnia i specjalista II stopnia stomatologii dziecięcej. Prywatna praktyka obejmuje profilaktykę i leczenie próchnicy, a zakres stomatologii zachowawczej  stanowi również leczenie kanałowe. Procedurę leczenia kanałowego poprzedza diagnostyka, a po znieczuleniu, dewitalizacji zęba bądź ekstyrpacji, dalsze postępowanie polega na opracowaniu kanałów, ich wypełnieniu i odbudowie zęba. Oferta uwzględnia również powtórne leczenie kanałowe (rewizja).

Tradycyjne leczenie zęba 3 kanałowego bez mikroskopu oferuje Centrum Stomatologiczno-Lekarskie w Kole, gdzie ponadto pacjenci, chcący skrócić terapię, bądź posiadający trudne warunki anatomiczne, mogą skorzystać z nowoczesnej metody leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu stomatologicznego firmy Leica. Każdy rodzaj endodoncji w placówce poprzedza konsultacja, a kończy odbudowa zarówno z zastosowaniem wypełnienia, jak i protetyczna. Leczenie endodontyczne przeprowadzane jest tu zgodnie z certyfikatem i standardami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Leczeniem kanałowym zębów jedno-, dwu- i trzykanałowych, oraz ich wypełnieniem i odbudową zajmuje się również lek. stom. Katarzyna Justyna Czechowska, specjalista zdrowia publicznego, która pacjentów przyjmuje w Łomży. Całkowite leczenie endodontyczne w przypadku zębów niepowikłanych przeprowadza na jednej wizycie, w pozostałych przypadkach, po dewitalizacji realizuje standardowo – w ciągu 2-3 wizyt bądź kilku tygodni w sytuacji dużych zmian martwicznych.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zębów trzonowych w Polsce i w Dublinie (Irlandia)?

Gabinet zabiegowy w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy Gabinet zabiegowy w Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

Tradycyjna endodoncja zębów 3-4 kanałowych w klinice Crown Dental w Dublinie kosztuje 480 € (2 060 zł), co kilkakrotnie przewyższa ofertę polskich klinik, gdzie za leczenie kanałowe trzonowców bez użycia mikroskopu zapłacić trzeba ok. 400 - 800 zł.

 

Leczenie zęba 3 kanałowego bez mikroskopu - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 280 zł do 1 250 zł
 • Kraków od 180 zł do 1 500 zł
 • Łódź od 150 zł do 800 zł
 • Poznań od 400 zł do 600 zł
 • Wrocław od 399 zł do 700 zł
 • Gdańsk od 350 zł do 900 zł
 • Szczecin od 300 zł do 1 200 zł
 • Bydgoszcz od 550 zł do 600 zł
 • Lublin od 240 zł do 510 zł
 • Gliwice od 600 zł do 900 zł
 • Katowice od 490 zł do 700 zł
 • Olsztyn od 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zęba 3 kanałowego bez mikroskopu jest najczęściej wykonywana przez endodonty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska