Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej z użyciem siatki

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej z użyciem siatki - informacje

Gabinet zabiegowy w Nasmed Gabinet zabiegowy w Nasmed

Przepuklina mosznowa powstaje, gdy worek przepuklinowy wraz z zawartością przemieszcza się przez kanał pachwinowy do moszny, co może powodować duży ból. Zabieg chirurgicznego usuwania takiej przepukliny polega na jednostronnym chirurgicznym zamknięciu wrót przepuklinowych oraz wzmocnieniu ściany kanału pachwinowego przy pomocy specjalnej syntetycznej siatki. Przeprowadza się go w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym, a po zabiegu niedozwolony jest jakikolwiek wysiłek fizyczny przez okres sześciu tygodni.

Zabiegi z użyciem siatki

Zabieg operacyjnego usunięcia jednostronnej przepukliny mosznowej z zastosowaniem siatki syntetycznej ma w swojej ofercie warszawski Szpital Medicover. Na Oddziale Chirurgii Ogólnej tej placówki przeprowadzane są zabiegi chirurgicznego usuwania przepukliny pępkowej, pachwinowej i mosznowej, a zabiegi tego typu przeprowadza zespół chirurgów z ogromnym doświadczeniem zawodowym, wśród których warto wymienić prof.dr hab. n. med. Edwarda Stanowskiego, dr hab. n med. Macieja Kielara oraz dr n. med. Jacka Waligórę. O jakości przeprowadzanych w szpitalu zabiegów świadczy fakt, iż posiada on prestiżowy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, został też uhonorowany certyfikatem „Szpital bez bólu".

Usunięcie przepukliny mosznowej z siatką ma w swojej ofercie także Prywatne Centrum Chirurgii w Toruniu, gdzie przeprowadzane są również zabiegi operacyjnego leczenia jedno- i dwustronnej przepukliny pachwinowej i udowej. Leczeniem przepuklin w placówce zajmują się dr n. med. Jacek Winczarkiewicz oraz dr Marek Borkiewicz, będący jednymi z pionierów chirurgii jednego dnia w polskich placówkach. Obaj należą do wielu prestiżowych towarzystw medycznych, w tym Polskiego Klubu Przepuklinowego, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, są też autorami i współautorami licznych prac naukowych, publikowanych w polskiej i zagranicznej prasie branżowej.

Przepuklina mosznowa - gdzie można poddać się zabiegowi

Kolejną placówką, mającą w swojej ofercie operacje przepukliny mosznowej z użyciem siatki jest Szpital Św Rafała w Krakowie. Zabiegi operacyjnego leczenia przepuklin przeprowadzają dr n. med. Roman Kuśnierczyk i dr n. med. Krzysztof Korneta. W placówce można poddać się operacyjnemu leczeniu różnych typów przepuklin metodą klasyczną i laparoskopową.

Warto polecić także Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie, gdzie zabiegi operacyjnego usuwania przepukliny mosznowej przeprowadza zespół wykwalifikowanych chirurgów, w tym dr hab. n. med. Maciej Michalik, dr n. med. Maciej Śmietański i dr n. med. Mieczysław Witzling. Oprócz przepuklin mosznowych wejherowscy chirurdzy usuwają także przepukliny pachwinowe, udowe i pępkowe.

Operacje przepukliny mosznowej z użyciem siatki syntetycznej przeprowadzane są także w katowickim Centrum Chirurgii Mazan. To nowoczesne centrum medyczne, wyposażone w nowoczesny blok operacyjny z dwiema salami, ma w swojej ofercie szeroki zakres operacji przepuklin, wykonywanych metodą klasyczną i laparoskopowo. Zabiegi chirurgii ogólnej w placówce przeprowadzają dr hab. n. med. Robert Król oraz dr n. med. Grzegorz Kowalski.

Zabiegi tego typu przeprowadza także dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, prof. UMK, przyjmujący pacjentów w bydgoskim Centrum Medycznym Bieńkowski. Dr Dąbrowiecki to doświadczony chirurg z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym, specjalista w zakresie operacyjnego leczenia przepuklin i autor bądź współautor ponad sześćdziesięciu prac naukowych, publikowanych w prestiżowych czasopismach medycznych.

Siatki w leczeniu przepukliny mosznowej stosowane są też w łódzkim Szpitalu Prywatnym Pulsmed, gdzie tego typu zabiegi przeprowadza dr Krzysztof Stanek. W placówce można poddać się także zabiegom laparoskopowym, istnieje także możliwość wszczepienia nowoczesnej, częściowo wchłanialnej siatki multifilamentowej Ultrapro.

Konkurencyjne ceny leczenia przepukliny w Polsce

Sala operacyjna w Nasmed Sala operacyjna w Nasmed

Operacja jednostronnego usunięcia przepukliny mosznowej z użyciem siatki to zabieg, którego ceny w Polsce są nieporównywalnie niższe niż w innych krajach europejskich czy w Ameryce. O ile w naszym kraju tego typu zabieg przeprowadzić można już za 2600zł (taka jest cena operacji w katowickim NZOZ Euroklinika), to w USA średni koszt zabiegu waha się między 4000-5000$, czyli 12 600-15 600zł (np. w Memorial Hospital w Mcpherson za operację trzeba zapłacić 4700$), a w Wielkiej Brytanii ceny są niewiele niższe (1500-2500£, co w przeliczeniu daje 6700-11 000zł). Z tego powodu obcokrajowcy chętnie odwiedzają polskie placówki, wykorzystując pobyt w Polsce także na zwiedzanie zabytków polskich miast.

Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w różnych miastach

  • Wrocław od 3 200 zł do 6 500 zł
  • Poznań od 3 500 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
  • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
  • Warszawa od 4 200 zł
  • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
  • Kraków od 3 500 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny mosznowej jednostronnej z użyciem siatki jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska