Plastyka brzucha

Synonimy: abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha, lifting chirurgiczny brzucha, tummy tuck,

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz plastyka brzucha? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Plastyka brzucha - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Plastyka brzucha to zabieg chirurgi plastycznej, który polega na usunięciu skóry i tkanki tłuszczowej z brzucha, tzw. fałd skórno-tłuszczowy. Na abdominoplastykę bardzo często decydują się kobiety po ciąży, które nie są zadowolone z wyglądu brzucha z luźną i obwisłą skórą oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Popularny jest też u pacjentów, którzy wygrali walkę z otyłością, lecz nieestetyczny wygląd brzucha po utracie wielu kilogramów przeszkadza im w akceptacji swojego ciała. Operację plastyczną brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.  Po zabiegu należy stosować się do zaleceń chirurga. Rekonwalescencja może trwać nawet miesiąc.

Plastyka brzucha w polskich klinikach

Lifting chirurgiczny brzucha w Krakowie jest wykonywany przez chirurga plastycznego dr Marka Ciesińskiego - uczestnika Międzynarodowego Sympozjum Chirurgii Estetycznej w Polanicy Zdroju. Lekarz operuje pacjentów w prywatnej klinice chirurgii plastycznej Estetika Nova. Jego współpracownikiem jest chirurg plastyk dr Małgorzata Keller-Skomska, która wykonuje w Estetika Nova takie zabiegi jak plastyka piersi i korekta obwisłej szyi. Lekarz należy do Polskiego Towarzystwa Mikrochirurgii.

Abdominoplastyka to popularny zabieg także u mężczyzn. Panowie z Warszawy mogą skorzystać z oferty kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej IQ Medica. Pracuje tu chirurg plastyczny dr n. med. Piotr Osuch, który był gościem w TVP2, gdzie wypowiadał się na temat chirurgicznej korekcji brzucha po ciąży. Lekarze z IQ Medica przeprowadzają też liposukcję brzucha  Vibrolipo , tzw. liposukcja N.I.L (Nutational Infrasonic Liposculpture).

Chirurdzy z Poznania wykonują zabieg usunięcia nadmiaru skóry z brzucha w Klinice Promienistej. U niektórych pacjentów dodatkowo przeprowadzana jest plastyka mięśni prostych brzucha. Klinika Promienista zajęła pierwsze miejsce w rankingu prywatnych szpitali czasopisma Wprost. Pracuje tu chirurg dr n. med. Maciej Biczysko - zajmujący się zabiegami z zakresu chirurgii bariatrycznej. Plastyka brzucha wykonywana jest u pacjentów po operacyjnym leczeniu otyłości.

Plastyka powłok brzucha we Wrocławiu jest możliwa w szpitalu specjalistycznym EuroMediCare, gdzie zabiegi chirurgii plastycznej brzucha wykonywane są przez dr Wojciecha Wacławowicza - uczestnika I Międzynarodowego Kongresu Europejskiej Akademii Nauk Chirurgicznych w Gdańsku. Na oddziale chirurgii plastycznej w EMC dr Wacławowicz przeprowadza m.in. operacyjne modelowanie sylwetki i korekcja blizny po cesarskim cięciu. Pacjenci otyli z otłuszczonym brzuchem przed korektą fałdów brzusznych powinni zredukować masę ciała, np. metodą BIB System.

Pacjenci ze Szczecina mogą skonsultować się z chirurgiem plastycznym dr Beatą Marszałek, która należy do Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych w Norwegii. Dr Marszałek pracuje w szczecińskiej klinice chirurgii plastycznej Mediklinika, gdzie wspólnie z chirurgiem plastykiem dr Michałem Piotrowiakiem wykonuje takie zabiegi jak mała plastyka brzucha i pełna plastyka brzucha z liposukcją talii. Popularnym zabiegiem jest też redukcja tkanki tłuszczowej brzucha metodą Sidneya Colemana czy poprawiające jędrność tej części ciała iniekcje kwasu polimlekowego, tzw. Sculptra.

Na lifting chirurgiczny brzucha można zapisać się również w Łodzi do chirurga plastycznego dr n. med. Doroty Żukowskiej, która konsultuje pacjentów w prywatnym gabinecie chirurgii plastycznej i w specjalistycznym gabinecie lekarskim Dermed. Dr Żukowska podczas korekty skóry brzucha poprawia również wygląd pępka. Lekarz zajmuje się też przepuklinami pępkowymi i przepuklinami kresy białej.

Abdominoplastyka w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Pacjenci z wielkiej Brytanii, którzy chcieliby wykonać lifting chirurgiczny brzucha, muszą liczyć się z bardzo wysokim kosztem operacji. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na operacyjną poprawę wyglądu brzucha w polskich klinikach. Na tle brytyjskich klinik, gdzie koszt całościowej abdominoplastyki to 9040 funtów  (47 700 zł) według cennika angielskiego szpitala Bournemouth Hospital, a mini-abdominolastyki 4890 funtów (25 800 zł), zabiegi wykonywane przez naszych chirurgów plastycznych są atrakcyjne dla turystów medycznych. Pacjenci zagraniczni mogą w trakcie rekonwalescencji wypocząć w Polsce. W każdym mieście są zabytki warte zwiedzania, np. Wawel w Krakowie, a także sukiennice. Przy okazji można posłuchać hejnału. Warszawa natomiast znana jest z Zamku Królewskiego i Starówki. Również Poznań oferuje piękne uliczki z zabytkową zabudową oraz Palmiarnię. We Wrocławiu można wybrać się na spacer ulicą Podwale.

Plastyka brzucha - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 8 000 zł do 20 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Kraków od 10 000 zł do 15 000 zł
 • Poznań od 8 000 zł do 15 000 zł
 • Bydgoszcz od 7 900 zł do 16 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 14 000 zł
 • Szczecin od 8 800 zł do 14 400 zł
 • Gdańsk od 13 700 zł do 17 350 zł
 • Lubin od 8 000 zł do 13 000 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 12 000 zł
 • Zielona Góra od 10 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.