Plastyka krocza i pochwy

Synonimy: operacja naprawcza krocza i pochwy, poprawa wyglądu krocza i pochwy, zabieg poprawiający wygląd krocza i pochwy więcej »

Filtruj wyniki

Plastyka krocza i pochwy - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Lekarskie Alfa Sprzęt medyczny w Centrum Lekarskie Alfa

Nie sposób zaprzeczyć, że ciąża i poród zmienia ciało kobiet. Często występuje u nich uczucie luzu w pochwie i pogorszenie jakości współżycia. W takich przypadkach może pomóc operacja z zakresu ginekologii plastycznej, na przykład perineoplastyka, dzięki której chirurdzy odtwarzają na nowo kształt krocza. Niekiedy lekarze łączą ją z waginoplastyką (plastyką pochwy) lub labioplastyką (plastyką warg sromowych), chirurgicznie poprawiając elastyczność miejsc intymnych.

Takie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a przy braku przeciwwskazań, na życzenie, w ogólnym. Czas operacji to ok. godzina, a po odpoczynku pacjentka może opuścić klinikę.

Chirurdzy operujący na wyjątkowo delikatnym obszarze

Specjaliści w dziedzinie chirurgii intymnej muszą nie tylko dobrze znać się na swojej pracy, ale także ustawicznie się dokształcać. Często wiedzę zdobywają tam, gdzie narodziła się kosmetoginekologia, czyli w Stanach.

Robi tak dr hab. n. med. Dariusz Szpurek, docent w Klinice Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest uznanym autorytetem w dziedzinie ginekologii operacyjnej. Odbył szkolenie z zakresu ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej w szpitalu Obagi Plastic Surgery And Dermatology Hospital w Riyadh w Arabii Saudyjskiej. Wykonuje laserowe odmładzanie pochwy (LVR) i laserowe modelowanie krocza i sromu (DLV) w Centrum Laserowej Ginekologii Estetycznej w Poznaniu. Owo szkolenie odbył u dr Davida Matlock'a z USA, dzięki czemu otrzymał certyfikat i stał się członkiem The Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America. W Centrum pracuje wraz z dr Samirem Ibrahimem (Mandala Beauty Clinic dr Samir Ibrahim), obaj są specjalistami certyfikowanymi przez organizację dr Matlock'a.

Dr med. Piotr Kolczewski (Kolmed, Szczecin) szkolił się w Oldenburgu, Rotterdamie, Berlinie i Toronto. W 1998 roku otworzył własną placówkę. Wciąż podwyższa kwalifikacje – w 2004 roku był asystentem i zastępcą ordynatora 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie, co pozwoliło mu zdobyć doświadczenie umożliwiające objęcie w 2010 roku stanowiska ordynatora Oddziału Ginekologii i Położnictwa tego ośrodka. Operacje pochwowe (NDVH) należą do jego głównych zawodowych zainteresowań.

W Gabinecie Chirurgii Plastycznej dr Joanny Kurmanow (Grodzisk Wielkopolski), absolwentki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kobiety mogą poddać się plastyce krocza i pochwy, a także mieć pewność, że zabieg przeprowadzi lekarz, który nie ustępuje wiedzą mistrzom zawodu. To specjalistka II stopnia z chirurgii plastycznej. Doskonaliła się na stażach i szkoleniach za granicą – w Danii, Francji i Wielkiej Brytanii. Przeszła również specjalistyczne kursy w Nowym Jorku i Amsterdamie, a od 15 lat pracuje na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcji Kliniki Chirurgii Urazowej poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje prace na temat chirurgii plastycznej przedstawiała na międzynarodowych zjazdach i sympozjach (Berlin, Poznań, Xian). Pracuje też w Klinice Zdrowia i Urody Art-Medica  w Poznaniu.

Operacje pochwy i krocza

Mieszkanki Krakowa lub kobiety, które zdecydują się tu przyjechać na zabieg, mogą wybrać klinikę Art-Medicina. Jej specjaliści mają dostęp do nowoczesnej aparatury medycznej, a sama placówka spełnia wszelkie europejskie standardy. Wśród lekarzy, do których można udać się na operację, jest dr Tomasz Tuleja, dr Zofia Tylkowska-Kaczor oraz dr Katarzyna Michalska.

W Poznaniu mieści się klinika Solumed, w której pracuje dr Adam Kruk. Celem wykonywanych przez niego operacji jest odnowienie struktur krocza u kobiet, u których doszło do uszkodzeń w wyniku trudnych porodów lub z powodu upływu czasu. Efektem zabiegu jest większa estetyka krocza i poprawa napięcia mięśni. Operacja pomaga zlikwidować problemy z infekcjami pęcherza moczowego. W ośrodku pracują także inni uzdolnieni lekarze, w tym dr Andrzej Bielecki i dr Roman Karasiewicz.

Takie zabiegi przeprowadza również dr n. med. Wojciech Wacławowicz, naczelny chirurg oddziału chirurgii plastycznej  EMC Instytutu Medycznego we Wrocławiu. Od 2005 roku można znaleźć go w kolejnej wrocławskiej klinice,  EuroMediCare.

Kobiece wycieczki

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Kobiety nie chcą już godzić się z konsekwencjami porodów naturalnych. Chcą być seksowne przez cały czas, choćby wymagało to ingerencji chirurga. Wybierają dobre kliniki, niejednokrotnie jadąc do nich z innego kraju – przykładowo, w polskich ośrodkach pojawiają się Brytyjki i Szwedki. Wybierają nasz kraj, ponieważ stawki lekarzy są niższe, a przy okazji łączą leczenie z przyjemnością, spędzając tu urlop.

Plastyka krocza i pochwy - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 3 000 zł do 9 000 zł
 • Kraków od 3 600 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 3 900 zł
 • Poznań od 4 000 zł do 7 000 zł
 • Lubin od 2 900 zł
 • Łódź od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Płock od 1 700 zł
 • Lubliniec od 2 000 zł
 • Piotrków Trybunalski od 3 000 zł do 3 500 zł
 • Jelenia Góra od 8 000 zł
 • Rybnik od 3 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka krocza i pochwy jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska