Filtruj:

Onkolog kliniczny Warszawa - informacje

Planowaną diagnostyką oraz każdym rodzaj leczenia pacjentów onkologicznych, który nie wiąże się z wykonywaniem procedur chirurgicznych (m. in. chemioterapia, hormonoterapia lub radioterapia) zajmują się specjaliści onkologii klinicznej. Świadczenia obejmują pacjentów po operacji lub w przypadku gdy taki zabieg nie jest możliwy.

Kliniczna walka z rakiem

Oprócz klasycznego leczenia onkologicznego, Klinika Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie oferuje możliwość wysokospecjalistycznego i nowatorskiego leczenia celowanego molekularnie. Kierownikiem Kliniki  jest  prof. dr hab. n. med. Andrzej Deptała, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, hematologii i onkologii klinicznej, który specjalizuje się w leczeniu m. in. raka jelita grubego, raka trzustki oraz żołądka i połączenia przełykowo-żołądkowego. 

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kawecki, specjalista radioterapii II stopnia oraz onkologii klinicznej należy do medycznej kadry Leczniczej Onkologicznej Poradni Lekarzy POZ – Onkolmed. W zakresie swojej działalności przeprowadza konsultacje i leczenie nowotworów umiejscowionych w obrębie głowy i szyi oraz konsultacje dotyczące radioterapii. Konsultant Województwa Mazowieckiego w Dziedzinie Radioterapii Onkologicznej jest ponadto Prezesem Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. 

Leczenie systemowe nowotworów w zakresie m. in. chemioterapii, również wysokodawkowej wspomaganej przeszczepem komórek macierzystych, hormonoterapii oraz leczenia ukierunkowanego molekularnie, a ponadto porady i konsultacje specjalistyczne w zakresie onkologii klinicznej wraz z opieką psychologiczną to zakres działalności medyczno-usługowej należącej do Wojskowego Instytutu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego MON – Kliniki Onkologii. Kierownikiem jednostki jest prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, specjalista chorób wewnętrznych oraz chemioterapii onkologicznej, onkolog kliniczny.

Na Oddziale onkologicznym Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego prowadzone jest leczenie w zakresie m. in. nowotworów piersi i narządu rodnego, przewodu pokarmowego oraz nowotworów układu moczowo-płciowego. Leczenie onkologiczne, prowadzone w oparciu o kontrakty z NFZ, obejmuje kompleksową chemioterapię, programy lekowe oraz chemioterapię niestandardową. Zespół lekarzy to specjaliści II stopnia onkologii klinicznej, działający pod kierunkiem lek. med. Małgorzaty Chudzik, onkologa klinicznego, Ordynatora Oddziału.

W Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych Hematologii i Onkologii, rocznie hospitalizowanych jest ok. 5700 chorych i udzielanych ambulatoryjnie 8000 porad. To referencyjny ośrodek dla województwa mazowieckiego, którego Kierownikiem jest prof. dr hab. med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak, hematolog, onkolog kliniczny, transplantolog. W zakresie świadczeń, w Klinice wykonuje się m. in. immunofenotypową i molekularną diagnostykę ostrych i przewlekłych białaczek, pobieranie komórek krwiotwórczych do przeszczepienia ze szpiku, a także chemioterapię wszystkich rodzajów nowotworów chemiowrażliwych. 

Hipertremia całego ciała to innowacyjna metoda wspomagająca leczenie onkologiczne skojarzona z chemioterapią i radioterapią lub stosowana samodzielnie, jaką realizuje zespół  NZOZ Polskie Centrum Hipertermii Onkologicznej. Kwalifikacja oraz zabiegi, konsultacje onkologiczne i ginekologiczne świadczy członek kadry – specjalista hipertermii onkologicznej ogólnoustrojowej, dr n. med. Krzysztof Gawrychowski, onkolog kliniczny, ginekolog-onkolog, specjalista ginekologii i położnictwa. Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Onkologii Szpitala Medicover w Warszawie. 

Leczenie nowotworów w Izraelu – jakie koszty?

Wstępne badania, z diagnostyką włącznie, to zwykle koszt 4,000-5,000 $ (15,200-19,000 zł), w niektórych przypadkach cena może osiągnąć nawet 10,000 $ (38,000 zł) i jest wliczona w całkowity koszt leczenia raka, czytamy na stronie Coordinating Center Isramedic w Tel Avivie. Za badania przeprowadzane w ostatnim,  czwartym stadium raka, w trakcie chemioterapii lub immunoterapii w celu określenia dynamiki terapii zapłacimy 2,500-3,000 $ (9,500-11,400 zł).

Pacjenci szukali onkolog kliniczny także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.