Usuwanie żylaków parą wodną SVS - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 7 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o usuwanie żylaków parą wodną SVS. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem SVS?

Przed usuwaniem żylaków parą wodną należy zgłosić się na konsultację z specjalistą flebologiem. Podczas konsultacji zostanie wykonane badanie USG. O dodatkowych badaniach, jeśli będzie takie wskazanie decyduje lekarz podczas konsultacji. Najczęściej wskazane badania jak zleca lekarz to: morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, glukoza, antygenu HBS, anty HCV, zaświadczenie o szczepieniu p/WZW, grupa krwi.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg SVS?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Czy zabieg leczenia zylaków metodą laserową SVS można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Kliniki.pl oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia żylaków parą wodną SVS?

Jest ich niewiele. Do najważniejszych należy: bardzo zły ogólny stan zdrowia czy np. duża niewydolność wątroby. Nie stosuje się też metody parowej u kobiet w ciąży. Przeszkodą, ale względną, są zaś zaburzenia krzepliwości krwi.

Ja jest róznica w metodzie zabiegu: laserowej, falami radiowymi, a parą wodną?

W odróżnieniu od innych metod wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków, takich jak laser czy RF (Celon, Vnus) metoda SVS umożliwia zamknięcie również krętych poszerzeń żylnych położonych bezpośrednio pod skórą.

Czy po zabiegu goraca parą wodną zostają blizny na skórze?

Po leczeniu żylaków parą wodną nie pozostają w zasadzie żadne ślady. Związane jest to z tym, że używany cewnik naczyniowy jest niewielkiej średnicy i może być on wprowadzony przez wenflon lub minimalne nacięcia skóry. Dla wielu Pacjentów istotne jest też występowanie ewentualnych dolegliwości bólowych w trakcie oraz po leczeniu. Zabiegi wykorzystujące parę wodną, dla zapewnienia Pacjentowi komfortu, wykonane są w znieczuleniu miejscowym, ból po terapii jest natomiast zjawiskiem rzadkim.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegu SVS?

Rekonwalescencja po zabiegu usuwania żylaków parą wodną jest znacznie krótsza niż po klasycznym zabiegu usuwania żylaków. Pacjent po zabiegu udaje się do domu, a następnego dnia odzyskuje normalną aktywność. Pończochy uciskowe należy nosić w dzień i w nocy przez pierwsze trzy dni. Po pierwszych trzech dniach pończochy uciskowe nie muszą być zakładane na noc, ale zalecane są nadal w ciągu dnia.<br />Zaleca się, aby Pacjent regularnie chodził, jeździł na rowerze i wykonywał inne zalecane ćwiczenia.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Więcej na podobny temat

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…