Grzybica paznokci - usuwanie laserem

laserowe leczenie grzybicy paznokci, usuwanie grzybicy paznokci laserem, leczenie grzybicy paznokci za pomocą lasera (zabieg lasergenesis) więcej »

Wczytaj więcej wyników

Grzybica paznokci - usuwanie laserem - informacje

Gabinet zabiegowy w Bellazone Gabinet zabiegowy w Bellazone

Grzybica paznokci to zaraźliwa infekcja wywołana przez grzyby. Powoduje odbarwienie płytki paznokciowej, a nieleczona może doprowadzić do jej ukruszenia i odpadania. Naskórek pod zakażonym paznokciem staje się zrogowaciały, a samo schorzenie stanowi potencjalne źródło zarażenia dla otoczenia osoby dotkniętej problemem grzybicy (inaczej mikozy).

Jednym ze sposobów leczenia schorzenia jest laseroterapia z użyciem systemu Nd:YAG. Zabieg z użyciem lasera jest krótki i bezbolesny – w jego trakcie pacjenci odczuwają łagodne ciepło. Polega na naświetlaniu płytki paznokcia wiązką lasera, która niszczy komórki grzybów. Lekarze zalecają poddanie się serii kilku zabiegów w odstępie 2-3 dni.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica skórna (w tym grzybica paznokci) to uprzykrzająca normalne funkcjonowanie przypadłość, którą łatwo się zarazić, a trudno jej pozbyć. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom pacjentów, kolejni lekarze poszerzają zakres oferowanych usług o laserowe leczenie tej przypadłości. Jednym z nich jest dr n. med. Wiesław Jundziłł, chirurg ogólny i angiolog z CM Stadmedica w Bydgoszczy. Placówka to rodzinna firma, funkcjonująca od 1987 roku – dziś jest ośrodkiem nowoczesnym, świetnie wyposażonym, z wykwalifikowanym personelem medycznym. Stosowanym systemem jest laser Nd:YAG firmy Fotona.

W Białymstoku laseroterapię grzybicy paznokci oferuje gabinet Noviline. Właścicielem placówki jest specjalista chirurgii dr Magdalena Nowicka, zaś członkami jej personelu medycznego m.in. dr n. med. Marta Skrodzka oraz mgr Justyna Litwiniuk. Pacjentom cierpiącym na grzybicę zalecają poddanie się serii 5 zabiegów w odstępach 3-4 dniowych. Podczas leczenia naświetlają zakażoną płytkę paznokcia oraz tkanki okalające wiązką lasera neodymowo-yagowego firmy Fotona Spectro SP. Długość jego fali świetlnej wynosi 1064nm, a zabieg z jego wykorzystaniem jest prosty i usuwa infekcję grzybiczą, minimalizując ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Osoby pragnące poddać się terapii leczenia grzybicy paznokci z zastosowaniem tego typu lasera mogą wziąć pod uwagę ofertę Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Arkadia w Opolu. Placówką kieruje dwoje lekarzy: dr Izabela Dzik oraz dr Jacek Żurek. Oboje to specjaliści II stopnia z chirurgii ogólnej, obejmujący stanowiska starszych asystentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu.

Laserowym leczeniem grzybicy paznokcie zajmuje się także dr Dorota Piekarska-Myślińska z Gabinetu Medycyny Estetycznej w Łęcznej. Jest lekarzem medycyny estetycznej – absolwentką studiów podyplomowych w zakresie medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prócz tego ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie.

Gabinety oferujące laseroterapię grzybicy paznokci

Klinika Medycyny Estetycznej Vesuna w Krakowie oferuje pacjentom laserowe leczenie mikozy paznokci z użyciem lasera Fotona Nd:YAG. Zalecanym schematem terapeutycznym jest seria 4 zabiegów w odstępach 7-dniowych. Członkowie zespołu medycznego proponują także przeprowadzanie jednego zabiegu miesięcznie przez kolejne 3 miesiące w celu ugruntowania efektu leczniczego. Przeprowadzaniem terapii grzybicy paznokci w gabinetach Vesuna zajmuje się lekarz medycyny estetycznej oraz dermatologii dr Agnieszka Drożniak.

Kolejną kliniką, w której wykorzystuje się laseroterapię przy leczeniu grzybicy  paznokci, jest Centrum Flebomedica w Olsztynie. Stosowanym systemem również jest laser Nd:YAG  firmy Fotona, a przeprowadzaniem zabiegów zajmuje się dr Krzysztof Pomorski, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. To specjalista II° w zakresie chirurgii ogólnej, który doskonalił umiejętności w kilku renomowanych ośrodkach, w tym na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

Jeszcze jedną placówką, o której warto wspomnieć, jest Przychodnia Specjalistyczna High-Med (Warszawa Bemowo). Do zespołu medycznego ośrodka należy m.in. lek. med. Dorota Bystrzanowska, dermatolog, oraz lek. med. Agnieszka Adamowska, dermatolog-wenerolog.

Nowoczesne systemy laserowe w polskich klinikach

Kadra w MedicaLaser Kadra w MedicaLaser

Coraz więcej polskich placówek posiada system laserowy Nd:YAG, dzięki któremu może oferować pacjentom leczenie grzybicy paznokci przy jego użyciu. Ponieważ przypadłość jest powszechna, z tej możliwości korzysta coraz więcej osób – część z nich przyjeżdża na zabiegi z zagranicy, łącząc terapię z wypoczynkiem. Przyciąga ich wysoka jakość usług oferowanych przez naszych lekarzy, a także niższa cena leczenia. W białostockim ośrodku Noviline jeden zabieg laseroterapii przy grzybicy paznokci kosztuje 200 zł, podczas gdy np. w USA cena tego typu leczenia jest dużo wyższa (według danych portalu online.wsj.com najniższe stawki wynoszą $750). Polskie kliniki odwiedzają nie tylko Amerykanie, ale i Brytyjczycy, Szwedzi czy Niemcy. Po terapii mogą poświęcić się zwiedzaniu atrakcji i urlopowi w jednym z naszych pięknych miast.

Grzybica paznokci - usuwanie laserem - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 150 zł do 500 zł
 • Warszawa od 100 zł do 2 135 zł
 • Kraków od 250 zł do 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 150 zł
 • Katowice od 250 zł do 300 zł
 • Częstochowa od 100 zł
 • Białystok od 100 zł do 900 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 150 zł
 • Rzeszów od 100 zł
 • Gdańsk od 150 zł
 • Radom od 400 zł
 • Lubin od 100 zł
Grzybica paznokci - usuwanie laserem cena »

Usługa grzybica paznokci - usuwanie laserem jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.