Leczenie żylaków nóg Gorzów Wlkp.

flebologia, żylaki kończyn dolnych, operacje żylakow kończyn dolnych

Usuwanie żylaków nóg w Gorzowie Wlkp. - informacje

Sala operacyjna w Klinika Chirurgii Jednego Dnia Sala operacyjna w Klinika Chirurgii Jednego Dnia "EZ"

Środowisko, wiek, styl życia, również czynniki dziedziczne nie stanowią bezpośredniego ryzyka rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej, ale mają na to potencjalny wpływ. Problem pojawia się gdy zastawki, w które zaopatrzone są wszystkie żyły kończyn dolnych przestają prawidłowo funkcjonować, a krew zamiast się cofać i płynąć w kierunku serca, spływa w dół, wywołując tzw. refluks żylny. Zmniejszenie przepływu krwi powoduje niewydolność żylną, a jeśli ten stan staje się przewlekły, żyły trwale się poszerzają, tworząc żylaki. Leczenie żylaków, które obejmuje szereg metod o różnym stopniu inwazyjności (m.i.n skleroterapia, laseroterapia, stripping), przeprowadza specjalista chirurgii naczyniowej.

Nowoczesne leczenie przewlekłej niewydolności żylnej w Gorzowie Wielkopolskim

Dużych żylaków kończyn dolnych, które dotąd leczono wyłącznie operacyjnie, pozbyć się można w NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej Grzegorza i Natalii Wilczyńskich dzięki metodzie laserowej, która równie skutecznie leczy tzw. pajączki naczyniowe oraz teleangiektazje. Niewydolne żyły na nogach w placówce można usunąć również dzięki skleroterpii, która wykonywana jest pod kontrolą USG, mikroobliteracji oraz miniflebektomii, z drobnych nacięć skóry, bez konieczności zakładania szwów i bez blizn. Procedury wymagają powtórzeń, a schemat terapii ustalany jest podczas wizyty konsultacyjnej.

Zespół Chirurgii Jednego Dnia EZ to wspólna inicjatywa lekarzy: Tomasza Eberta, specjalisty II stopnia chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej oraz Szymona Zachary, specjalisty II stopnia chirurgii ogólnej. W swojej praktyce zajmują się zachowawczym (kompresoterapia), jak i operacyjnym leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej oraz jej powikłań w postaci owrzodzeń, stosując metody inwazyjne (stripping, skleroterapia, flebektomia) i małoinwazyjne (laserowe operacje żylaków, metoda CELON (RFITT)). O metodzie decyduje lekarz na podstawie zaawansowania schorzenia i badania USG Doppler.

Chirurgiczne leczenie żylaków kończyn dolnych w zakresie Chirurgii Naczyniowej metodą miniflebektomii oraz strippingu długiego niewydolnego naczynia wykonuje zespół lekarski Centrum Chirurgii i Stomatologii Jaworuccy. Niewydolne żyły leczone są tam również nieoperacyjnie, za pomocą krótkiego, 15-minutowego zabiegu skleroterapii piankowej. Zabiegi przeprowadzane są ambulatoryjnie, w ramach nowoczesnej  sali zabiegowej, w trybie chirurgii jednego dnia.

Różnica cen laserowego leczenia żylaków w Gorzowie Wielkopolskim i w Kanadzie

Kadra w Klinika Chirurgii Jednego Dnia Kadra w Klinika Chirurgii Jednego Dnia "EZ"

Rekomendowana w magazynie Canadian Living nowoczesna metoda ablacji laserowej (EVLT), kosztuje w Kanadzie około 2 500 $ (7 000 zł) za jedną nogę i 5 000 $ (14 000 zł) za obydwie. W Gorzowie Wielkopolskim za ten sam zabieg zapłacimy średnio o połowę mniej.

Leczenie żylaków nóg - ceny w Gorzowie Wlkp. na tle innych miast

 • Gorzów Wlkp. od 250 zł do 1 200 zł
 • Józefosław od 299 zł
 • Warszawa od 160 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 200 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 200 zł do 10 000 zł
 • Łódź od 90 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 50 zł do 6 500 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 7 500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 200 zł do 6 500 zł
 • Radom od 300 zł
 • Gdynia od 450 zł do 1 040 zł
Leczenie żylaków nóg cena »

Usługa leczenie żylaków w Gorzowie Wlkp. jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.