Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej

plastyka przegrody nosowej, korekcja skrzywionej przegrody nosa, prostowanie przegrody nosowej przez chirurga plastycznego więcej »

Wczytaj więcej wyników

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej - informacje

Gabinet zabiegowy w Gabinet Chirurgii Kosmetycznej Gabinet zabiegowy w Gabinet Chirurgii Kosmetycznej

Skrzywienie przegrody nosowej jest częstym schorzeniem, o różnym przebiegu klinicznym. Część osób nie odczuwa objawów związanych z krzywą przegrodą, u części natomiast występują trudności w oddychaniu, nawracające infekcje lub bóle głowy. Jedynym skutecznym sposobem leczenia powyższych objawów jest zabieg chirurgiczny, którego celem jest wyprostowanie przegrody nosowej i poprawa przepływu powietrza przez jamę nosową.

Skrzywiona przegroda nosowa- tutaj znajdziesz specjalistę:

W Centrum Medycznym Angelius Provita w Katowicach, zabiegi septoplastyki przeprowadza specjalista otolaryngologii dr n. med. Tomasz Grzegorzek. Doskonali wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, takich jak "11 Kurs chirurgii czynnościowo – estetycznej nosa" Jena 2013, "12 Warsztaty Chirurgii Plastycznej Nosa" Kassel 2014 oraz "Międzynarodowy Kurs Chirurgii Rekonstrukcyjnej Nosa" Stuttgart 2015. Jest członkiem Niemieckiej Akademii Otolaryngologii i Chirurgii Głowy i Szyi oraz Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego.

Dolnośląskie Centrum Laryngologii to miejsce, w którym korekcję skrzywionej przegrody nosowej przeprowadza dr n. med. Krzysztof Preś. Specjalista otolaryngologii, zawodowo interesuje się głównie chirurgią nosa i zatok przynosowych oraz zabiegami endoskopowymi. Doświadczenie zdobywał pracując w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, uczestniczy w sympozjach naukowych, gdzie poszerza zakres wiedzy. Jest autorem licznych prac naukowych. Dolnośląskie Centrum Laryngologii zostało uhonorowane certyfikatem "Przyjazna Przychodnia", który potwierdza innowacyjność, rozwój i przestrzeganie praw pacjenta.

Będąc w Bydgoszczy, można udać się do Kliniki Wident, gdzie operacje laryngologiczne przeprowadza dr n. med. Krzysztof Dalke. Po ukończeniu specjalizacji w dziedzinie otolaryngologii, obronił tytuł doktora dzięki pracy "Drożność nosa u pacjentów przed i po operacji przegrody nosa w ocenie subiektywnej i badaniach obiektywnych". Uczestniczył w kursie "Leczenie operacyjne zniekształceń nosa z dostępu zewnętrznego" w Warszawie, prowadził szkolenie "Rhinoseptoplastyka i Septoplastyki– podstawy technik chirurgicznych" oraz "Chirurgiczne leczenie zaburzeń oddychania podczas snu – chrapanie i bezdech senny" dla lekarzy.

Ile kosztuje septoplastyka w Polsce, a ile za granicą?

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Cena zabiegu zależy w dużej mierze od jego rozległości. Zazwyczaj jednak koszt korekcji skrzywionej przegrody nosowej mieści się w przedziale od 3 500 do 11 000zł. W Spire Gatwick Park Hospital około 40km od centrum Londynu ceny septoplastyki rozpoczynają się od 2390£ (około 14 500zł). W związku z tym, że w Polsce zabiegi są tańsze, coraz więcej mieszkańców Europy Zachodniej decyduje się na przyjazd i leczenie w jednej z tutejszych klinik.

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 4 000 zł do 22 700 zł
  • Wrocław od 4 000 zł do 8 500 zł
  • Łódź od 4 000 zł do 5 200 zł
  • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
  • Bydgoszcz od 2 700 zł do 3 500 zł
  • Katowice od 6 150 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
  • Zielona Góra od 3 500 zł
  • Poznań od 4 000 zł do 6 000 zł
  • Nowy Targ od 12 000 zł do 16 000 zł
Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej cena »

Usługa operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Autor: