Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej

Synonimy: plastyka przegrody nosowej, korekcja skrzywionej przegrody nosa, prostowanie przegrody nosowej przez chirurga plastycznego więcej »

Filtruj wyniki
Wrocław  ul. Czechowicka 11

Centrum Medyczne Bieniek

ocena 4.7 / 5 (153 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Doktor Andrzej Bieniek, jak również anestezjolog fantastyczni, pełni profesjonalizmu, dbający o komfort pacjenta, pielęgniarki nad wyraz uprzejme, uśmiechnięte i dbające o samopoczucie." 
Częstochowa  ul. Meliorantów 3

Centrum Medyczne Suliga

ocena 4.7 / 5 (102 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Opieka super.Lekarz bardzo miły i sympatyczny człowiek.pielegniarki po zabiegu co chwile przychodzily i pytaly czy czegos nie potrzeba" 
Łódź  ul. Aleksandrowska 167

Este l'arte

ocena 4.5 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"podobaly mi sie opinie w internecie które czytałam na temat fachowości obu panów chirurgów. Panie anastezjolożki i pani pielęgniarka sympatyczne i pomocne, wprowadzały miłą atmosferę, podały coś antywymiotnego przy narkozie. Dziekuje." 
Bydgoszcz  ul. Nakielska 327

Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 4.6 / 5 (42 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Bardzo profesjonalnie i przyjazne miejsce ;)" 
Wczytaj więcej wyników

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej - informacje

Sala operacyjna w Klinika Dr Grzesiak Monika Jachna-Grzesiak Sala operacyjna w Klinika Dr Grzesiak Monika Jachna-Grzesiak

Skrzywienie przegrody nosowej jest częstym schorzeniem, o różnym przebiegu klinicznym. Część osób nie odczuwa objawów związanych z krzywą przegrodą, u części natomiast występują trudności w oddychaniu, nawracające infekcje lub bóle głowy. Jedynym skutecznym sposobem leczenia powyższych objawów jest zabieg chirurgiczny, którego celem jest wyprostowanie przegrody nosowej i poprawa przepływu powietrza przez jamę nosową.

Skrzywiona przegroda nosowa- tutaj znajdziesz specjalistę:

W Centrum Medycznym Angelius Provita w Katowicach, zabiegi septoplastyki przeprowadza specjalista otolaryngologii dr n. med. Tomasz Grzegorzek. Doskonali wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, takich jak "11 Kurs chirurgii czynnościowo – estetycznej nosa" Jena 2013, "12 Warsztaty Chirurgii Plastycznej Nosa" Kassel 2014 oraz "Międzynarodowy Kurs Chirurgii Rekonstrukcyjnej Nosa" Stuttgart 2015. Jest członkiem Niemieckiej Akademii Otolaryngologii i Chirurgii Głowy i Szyi oraz Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego.

Dolnośląskie Centrum Laryngologii to miejsce, w którym korekcję skrzywionej przegrody nosowej przeprowadza dr n. med. Krzysztof Preś. Specjalista otolaryngologii, zawodowo interesuje się głównie chirurgią nosa i zatok przynosowych oraz zabiegami endoskopowymi. Doświadczenie zdobywał pracując w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, uczestniczy w sympozjach naukowych, gdzie poszerza zakres wiedzy. Jest autorem licznych prac naukowych. Dolnośląskie Centrum Laryngologii zostało uhonorowane certyfikatem "Przyjazna Przychodnia", który potwierdza innowacyjność, rozwój i przestrzeganie praw pacjenta.

Będąc w Bydgoszczy, można udać się do Kliniki Wident, gdzie operacje laryngologiczne przeprowadza dr n. med. Krzysztof Dalke. Po ukończeniu specjalizacji w dziedzinie otolaryngologii, obronił tytuł doktora dzięki pracy "Drożność nosa u pacjentów przed i po operacji przegrody nosa w ocenie subiektywnej i badaniach obiektywnych". Uczestniczył w kursie "Leczenie operacyjne zniekształceń nosa z dostępu zewnętrznego" w Warszawie, prowadził szkolenie "Rhinoseptoplastyka i Septoplastyki– podstawy technik chirurgicznych" oraz "Chirurgiczne leczenie zaburzeń oddychania podczas snu – chrapanie i bezdech senny" dla lekarzy.

Ile kosztuje septoplastyka w Polsce, a ile za granicą?

dr Jakub Kratochwil w gabinecie dr Jakub Kratochwil w gabinecie

Cena zabiegu zależy w dużej mierze od jego rozległości. Zazwyczaj jednak koszt korekcji skrzywionej przegrody nosowej mieści się w przedziale od 3 500 do 11 000zł. W Spire Gatwick Park Hospital około 40km od centrum Londynu ceny septoplastyki rozpoczynają się od 2390£ (około 14 500zł). W związku z tym, że w Polsce zabiegi są tańsze, coraz więcej mieszkańców Europy Zachodniej decyduje się na przyjazd i leczenie w jednej z tutejszych klinik.

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 4 000 zł do 22 700 zł
  • Wrocław od 4 000 zł do 8 500 zł
  • Szczecin od 3 650 zł do 6 000 zł
  • Katowice od 6 150 zł
  • Łódź od 4 000 zł do 5 200 zł
  • Bydgoszcz od 2 700 zł do 3 500 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
  • Zielona Góra od 3 500 zł
  • Poznań od 4 000 zł
  • Rybnik od 8 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska