Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki

usunięcie przepukliny pachwinowej jednostronnej metodą laparoskopową, operacja laparoskopowa przepukliny pachwinowej z jednej strony więcej »

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki - informacje

Sala operacyjna w Chiroplastica Sala operacyjna w Chiroplastica

Przepuklina pachwinowa z początku nie daje żadnych objawów, gdyż jest to schorzenie, które rozwija sie powoli. Pacjent może zauważyć u siebie bóle w okolicy pachwinowej, ciężar w podbrzuszu, zaparcia lub wyczuwalny guzek, który z czasem staje się widoczny. Jednym z zabiegów chirurgicznych, leczących to schorzenie jest operacja laparoskopowa z wykorzystaniem siatki typowej lub lekkiej, która ma za zadanie zamknięcie wrót przepukliniwych.

Brzuch bez przepukliny pachwinowej

Centrum Medycznie Bieńkowski znajduące się w Bydgoszczy z zakresu chirurgii ogólnej przeprowadza zabiegi laparoskopowe leczące przepukliny z użyciem siatki z tworzywa sztucznego. Wśród tych przepuklin można wymienić przepuklinę nie tylko pachwinową jednostronną, ale także obustronną oraz przepuklinę w obrębie blizn pooperacyjnych. Operacje takie wykonuje tutaj dr n. med. Andrzej Palewicz, specjalista chirurgii ogólnej od 1998 roku i chirurgii klatki piersiowej od 1999 roku, kótry swoje doświadczenie zdobywał na Oddziale Chirurgii Ogólnej Nowego Szpitala w Świeciu. W swojej praktyce lekarskiej specjalizuje się m.in. w laparoskopowych operacjach przepuklin pachwinowych techniką TEP i TAPP.

Do Szpitala Silesia-Med do Miedźny może udać się pacjent, cierpiący na przepuklinę pachwinową. Tutaj wykonana zostanie laparoskopowa operacja tej przepukliny nie tylko jednostronnej, ale także obustronnej z użyciem siatki. Ponadto przepukliny tej można pozbyć się tutaj za pomocą klasycznego zabiegu chirurgicznego z siatką lub bez. Jednym z tych lekarzy jest prof. zw. dr hab. n. med. Jacek Starzewski, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1972 roku, który profesorem nauk medycznych został mianowany w 1996 roku.

Szpital Specjalistyczny w Brzezinach posiada Oddział Chirurgii Ogólnej, na którym można poddać się różnym operacjom laparoskopowym, w tym zabiegowi chirurgicznemu leczącemu przepuklinę pachwinową jednostronną z użyciem siatki oraz przepuklinę pachwinową dwustronną a także inne przepukliny brzuszne oraz operacje pęcherzyka żółciowego. Zespół medyczny tworzy tutaj m.in. dr Jarosław Buczyński, specjalista chirurgii ogólnej od 2007 roku, który szkolił się z zakresu chirurgii laparoskopowej za granicą w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Oddział Chirurgii Ogólnej znajdujący się w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej niedaleko Rzeszowa świadczy usługi z zakresu operacji przepuklin. W sposób laparoskopowy operowana jest tutaj przepuklina pachwinowa jednostronna z wszyciem siatki a także obustronna oraz przepuklina, udowa, pooperacyjna czy przepuklina kresy białej - wszystkie z wykorzystaniem siatki syntetycznej. Na takich zabiegach pacjent spotka się tutaj z dr. n. med. Januszem Skorupką, specjalistą chirurgii ogólnej (I stopnia od 1982 i II stopnia od 1986 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 2001 roku), który doświadczenie swoje zdobywał w Szpitalu Pro-Famila w Rzeszowie na Oddziale Chirurgii Ogólnej.

Krakowski Scanmed Szpital Św. Rafała oferuje m.in. operacje przepukliny pachwinowej jednostronnej i obustronnej. Specjaliści wybierają tutaj technikę operacyjną z zakresu zabiegu laparoskopowego oraz klasycznego z wykorzystaniem siatki syntetycznej. Można się poddać tutaj także operacji pęcherzyka żółciowego oraz wyrostka robaczkowego. Jednym z personelu medycznego jest dr n. med. Adam Wójcik, specjalista chirurgii ogólnej I i II stopnia (od 1987 i 1995 roku), który odbył wiele kursów zawodowych, m.in. kurs laparoskopii zabiegowej w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie w 1997 roku (w Ośrodku Zaawansowanych Technik Laparoskopowych).

Pacjenci cierpiący na przepuklinę pachwinową jednostronną mogą poddać się hernioplastyce laparoskopowej z użyciem siatki w Szpitalu w Lęborku. Ponadto w taki sposób leczone są także przepukliny pachwinowe obustronne oraz przepukliny nawrotowe. Pacjentami z tego zakresu zajmuje się dr Janusz Cholak, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1989 i II stopnia od 1996 roku, który pełni funkcję zastępcy ordynatora tego szpitala.

Ile kosztuje operacja laparoskopowa przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w Polsce a ile za granicą?

Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda

Za zabieg chirurgiczny leczący przepuklinę pachwinową jednostronną przy użyciu metody laparoskopowej z wszczepem siatki w polskich ośrodkach pacjent zapłaci kwotę od 5 tys. zł, w Wielkiej Brytanii natomiast wyda na to samo £3,585 w Spire Fylde Coast Hospital w Blackpool.

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 4 500 zł do 5 750 zł
 • Kraków od 4 500 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 5 000 zł do 5 600 zł
 • Wrocław od 5 600 zł do 6 000 zł
 • Częstochowa od 4 000 zł
 • Lublin od 4 500 zł
 • Katowice od 9 100 zł
 • Białystok od 5 100 zł
 • Lubin od 3 600 zł
 • Bydgoszcz od 5 500 zł
 • Jelenia Góra od 7 400 zł
 • Zabrze od 4 600 zł
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.