USG Doppler tętnic nerkowych

badanie USG tętnic nerkowych, badanie dopplerowskie tętnic nerkowych, diagnostyka USG Doppler tętnic nerkowych więcej »

Wczytaj więcej wyników

USG Doppler tętnic nerkowych - informacje

Gabinet zabiegowy w KOLMED Gabinet zabiegowy w KOLMED

Zjawisko Dopplera wykorzystywane w metodzie badań obrazowych – USG Doppler, pozwala na wykrycie nawet najdrobniejszych schorzeń tętnic i żył, które w konsekwencji mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca czy zatorowości płucnej. Metoda polega na obserwacji długości fali ultradźwiękowej, jaka odbija się od naczyń krwionośnych, a zmiany w charakterze i szybkości przepływu krwi pozwalają na ocenę stopnia i lokalizację ich zwężenia. Ma to miejsce także podczas wykonania USG Doppler tętnic nerkowych, a podstawowym wskazaniem tego rodzaju badania jest diagnostyka nadciśnienia tętniczego.

USG Doppler tętnic nerkowych – badania w Polsce

Badanie USG Doppler tętnic nerkowych w ocenie ewentualnego zwężenia należy do szerokiej oferty badań wykonywanych w Pracowni ultrasonograficznej SP ZOZ MSW w Lublinie. W ramach świadczeń dopplerowskich diagnozowane są tu również tętnice szyjne, tętnice kończyn, a także narządy miąższowe jamy brzusznej, w tym również nerki. Oprócz Pracowni USG, w strukturach Szpitala działa rozbudowana baza diagnostyki medycznej realizowanej m.in. w ramach  Pracowni Diagnostyki Holterowskiej, Działu Diagnostyki Laboratoryjnej, Pracowni Rentgenodiagnostyki Zabiegowej – Hemodynamiki oraz Rezonansu i Tomografii.

Nadciśnienie tętnicze oraz podejrzenie zwężenia tętnic nerkowych to wskazania do wykonania USG Doppler tętnic nerkowych, które przeprowadzić może także lek. med. Romuald Burdach, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. W ramach Indywidualnej Praktyki Lekarskiej wykonuje szeroki zakres badań USG, w tym wysokospecjalistyczne badania USG Doppler, oraz we współpracy z histopatologiem przeprowadza biopsje narządów pod kontrolą USG. Związany z zespołem chirurgów naczyniowych i radiologów interwencyjnych prof. Olgierda Rowińskiego, przeprowadza zabiegi wewnątrznaczyniowe.

Badania USG narządów wewnętrznych oraz nieinwazyjną metodę oceny prędkości i przepływu krwi przez żyły i tętnice – USG Doppler (w tym USG Doppler tętnic nerkowych) oferuje NZOZ Ośrodek Diagnostyki Medycznej w Gdyni. W przypadku diagnostyki tętnic nerkowych lub aorty brzusznej badanie wymaga przygotowania tak, jak do USG jamy brzusznej w przeciwieństwie do pozostałych badań tętnic i żył kończyn dolnych i górnych, objętych ofertą.

USG Doppler tętnic nerkowych w Polsce i w Green Bay (USA) – różnica cen

Gabinet zabiegowy w KOLMED Gabinet zabiegowy w KOLMED

W hrabstwie Brown w stanie Wisconsin cena badania USG Doppler tętnic nerkowych wynosi 735 $ (2 793 zł), podaje Bellin Health System. Różnica cen jest więc ogromna, biorąc pod uwagę, że w Polsce badanie takie można wykonać za 100 - 200 zł.  

USG Doppler tętnic nerkowych - ceny w różnych miastach

  • Żelice od 150 zł
  • Warszawa od 140 zł do 250 zł
  • Kraków od 140 zł
  • Wrocław od 150 zł do 200 zł
  • Częstochowa od 140 zł
  • Poznań od 150 zł
  • Bydgoszcz od 150 zł
  • Gliwice od 150 zł
  • Lublin od 150 zł
  • Gdańsk od 150 zł
USG Doppler tętnic nerkowych cena »
Autor: