USG Doppler tętnic nerkowych

Synonimy: badanie USG tętnic nerkowych, badanie dopplerowskie tętnic nerkowych, diagnostyka USG Doppler tętnic nerkowych więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

USG Doppler tętnic nerkowych - informacje

Kadra w Proclinic Kadra w Proclinic

Zjawisko Dopplera wykorzystywane w metodzie badań obrazowych – USG Doppler, pozwala na wykrycie nawet najdrobniejszych schorzeń tętnic i żył, które w konsekwencji mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca czy zatorowości płucnej. Metoda polega na obserwacji długości fali ultradźwiękowej, jaka odbija się od naczyń krwionośnych, a zmiany w charakterze i szybkości przepływu krwi pozwalają na ocenę stopnia i lokalizację ich zwężenia. Ma to miejsce także podczas wykonania USG Doppler tętnic nerkowych, a podstawowym wskazaniem tego rodzaju badania jest diagnostyka nadciśnienia tętniczego.

USG Doppler tętnic nerkowych – badania w Polsce

Badanie USG Doppler tętnic nerkowych w ocenie ewentualnego zwężenia należy do szerokiej oferty badań wykonywanych w Pracowni ultrasonograficznej SP ZOZ MSW w Lublinie. W ramach świadczeń dopplerowskich diagnozowane są tu również tętnice szyjne, tętnice kończyn, a także narządy miąższowe jamy brzusznej, w tym również nerki. Oprócz Pracowni USG, w strukturach Szpitala działa rozbudowana baza diagnostyki medycznej realizowanej m.in. w ramach  Pracowni Diagnostyki Holterowskiej, Działu Diagnostyki Laboratoryjnej, Pracowni Rentgenodiagnostyki Zabiegowej – Hemodynamiki oraz Rezonansu i Tomografii.

Nadciśnienie tętnicze oraz podejrzenie zwężenia tętnic nerkowych to wskazania do wykonania USG Doppler tętnic nerkowych, które przeprowadzić może także lek. med. Romuald Burdach, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. W ramach Indywidualnej Praktyki Lekarskiej wykonuje szeroki zakres badań USG, w tym wysokospecjalistyczne badania USG Doppler, oraz we współpracy z histopatologiem przeprowadza biopsje narządów pod kontrolą USG. Związany z zespołem chirurgów naczyniowych i radiologów interwencyjnych prof. Olgierda Rowińskiego, przeprowadza zabiegi wewnątrznaczyniowe.

Badania USG narządów wewnętrznych oraz nieinwazyjną metodę oceny prędkości i przepływu krwi przez żyły i tętnice – USG Doppler (w tym USG Doppler tętnic nerkowych) oferuje NZOZ Ośrodek Diagnostyki Medycznej w Gdyni. W przypadku diagnostyki tętnic nerkowych lub aorty brzusznej badanie wymaga przygotowania tak, jak do USG jamy brzusznej w przeciwieństwie do pozostałych badań tętnic i żył kończyn dolnych i górnych, objętych ofertą.

USG Doppler tętnic nerkowych w Polsce i w Green Bay (USA) – różnica cen

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W hrabstwie Brown w stanie Wisconsin cena badania USG Doppler tętnic nerkowych wynosi 735 $ (2 793 zł), podaje Bellin Health System. Różnica cen jest więc ogromna, biorąc pod uwagę, że w Polsce badanie takie można wykonać za 100 - 200 zł.  

USG Doppler tętnic nerkowych - ceny w różnych miastach

 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 140 zł do 300 zł
 • Kraków od 140 zł do 200 zł
 • Poznań od 150 zł
 • Częstochowa od 140 zł do 150 zł
 • Gliwice od 150 zł
 • Gdańsk od 150 zł
 • Wrocław od 150 zł
 • Bydgoszcz od 130 zł
 • Tarnów od 90 zł
 • Wejherowo od 150 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska