USG ortopedyczne Katowice

badania USG ortopedyczne, gadania ultrasonograficzne ortopedyczne, diagnostyka USG ortopedyczna

Filtruj wyniki:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG ortopedyczne Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

USG ortopedyczne jest to badanie miejsc, które w szczególności narażone są na urazy mechaniczne lub przeciążeniowe, czyli stawów. Pozwala m.in. wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenia w obrębie aparatu więzadłowego oraz ścięgien. Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu umożliwia również odnalezienie trudnych do wykrycia ciał wolnych. USG jest badaniem bezinwazyjnym (nie ma przeciwwskazań do jego wykonania nawet u kobiet w ciąży) i może być powtarzane wielokrotnie. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Na badanie należy zabrać ze sobą wcześniejsze wyniki badań obrazowych (np. TK, MR, RTG).

Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu w Katowicach

Na badanie ultrasonograficzne ortopedyczne udać się można do Centrum Medycznego Graniczna. W placówce przeprowadzana jest cała gama procedur z zakresu badań ultrasonograficznych narządu ruchu: pacjenci poddać się w niej mogą badaniu USG stawu barkowego, kolanowego, łokciowego oraz stawu skokowego. W ośrodku wykonać można również USG nadgarstka i palców, ścięgna Achillesa oraz stopy. Oferta Centrum obejmuje ponadto diagnostykę ultrasonograficzną tkanek miękkich.

W Katowicach USG ortopedyczne jest również możliwe do przeprowadzenia w Ośrodku Diagnostyki Ultrasonografii Narządu Ruchu Angelius, gdziei udać się można na USG stawu kolanowego, skokowego, biodrowego i ramiennego oraz stawu łokciowego. W ośrodku przeprowadzić można również USG stopy oraz nadgarstka i ręki (diagnostyka m.in. jamy stawów nadgarstka, mięśni krótkich ręki, ścięgna mięśni długich prostowników wraz z ich pochewkami i troczkami na poziomie nadgarstka oraz śródręcza i palców). Oferta Ośrodka obejmuje diagnostykę podstawowych nerwów obwodowych oraz USG stawów biodrowych u niemowląt.

Badanie USG narządu ruchu wykonać może także lek. med. Jarosław Maczuch, specjalista radiolog. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu ŚUM w Katowicach, a doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. Dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Do badań USG ortopedycznych wykorzystuje nowoczesny aparat ultrasonograficzny Hitachi Aloka Prosound F37. Za jego pomocą przeprowadza USG stawu ramiennego, łokciowego, kolanowego oraz stawu skokowego. Udać się można do niego również na badanie USG stawów nadgarstka i palców ręki. Jego oferta obejmuje ponadto badanie ultrasonograficzne ścięgna Achillesa, stopy oraz mięśni uda i podudzia.

Cena USG narządu ruchu w Katowicach i w Londynie

Sala operacyjna w Klinika Galena Sala operacyjna w Klinika Galena

W Katowicach za USG ortopedyczne zapłacić trzeba około 120 złotych, podczas gdy w klinice My Medyk Dental & Medical Centre w Londynie cena takiego badania wynosi 130 funtów brytyjskich, czyli około 700 złotych.

USG ortopedyczne - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 194 zł do 231 zł
 • Warszawa od 60 zł do 470 zł
 • Kraków od 100 zł do 390 zł
 • Łódź od 80 zł do 231 zł
 • Wrocław od 100 zł do 231 zł
 • Poznań od 130 zł do 350 zł
 • Białystok od 80 zł do 231 zł
 • Tychy od 150 zł do 200 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Rzeszów od 194 zł do 231 zł
 • Lubin od 170 zł do 265 zł
 • Radom od 150 zł do 250 zł
USG ortopedyczne cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg ortopedyczne w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno oraz Jastrzębie-Zdrój.