USG ortopedyczne Katowice i okolice

badania USG ortopedyczne, gadania ultrasonograficzne ortopedyczne, diagnostyka USG ortopedyczna

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą uSG ortopedyczne, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 15 innych klinik z okolicy Katowic. USG ortopedyczne można przeprowadzić m.in. w Klinika Galena w Bielsku-Białej (49 km od Katowic) w cenie 80 zł lub w Centrum medycyny, estetyki i stomatologii Lift Med w Rybniku (39 km od Katowic) gdzie cena za uSG ortopedyczne wynosi 150 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki:

USG ortopedyczne Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Silesia Med Gabinet zabiegowy w Silesia Med

USG ortopedyczne jest to badanie miejsc, które w szczególności narażone są na urazy mechaniczne lub przeciążeniowe, czyli stawów. Pozwala m.in. wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenia w obrębie aparatu więzadłowego oraz ścięgien. Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu umożliwia również odnalezienie trudnych do wykrycia ciał wolnych. USG jest badaniem bezinwazyjnym (nie ma przeciwwskazań do jego wykonania nawet u kobiet w ciąży) i może być powtarzane wielokrotnie. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Na badanie należy zabrać ze sobą wcześniejsze wyniki badań obrazowych (np. TK, MR, RTG).

Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu w Katowicach

Na badanie ultrasonograficzne ortopedyczne udać się można do Centrum Medycznego Graniczna. W placówce przeprowadzana jest cała gama procedur z zakresu badań ultrasonograficznych narządu ruchu: pacjenci poddać się w niej mogą badaniu USG stawu barkowego, kolanowego, łokciowego oraz stawu skokowego. W ośrodku wykonać można również USG nadgarstka i palców, ścięgna Achillesa oraz stopy. Oferta Centrum obejmuje ponadto diagnostykę ultrasonograficzną tkanek miękkich.

W Katowicach USG ortopedyczne jest również możliwe do przeprowadzenia w Ośrodku Diagnostyki Ultrasonografii Narządu Ruchu Angelius, gdziei udać się można na USG stawu kolanowego, skokowego, biodrowego i ramiennego oraz stawu łokciowego. W ośrodku przeprowadzić można również USG stopy oraz nadgarstka i ręki (diagnostyka m.in. jamy stawów nadgarstka, mięśni krótkich ręki, ścięgna mięśni długich prostowników wraz z ich pochewkami i troczkami na poziomie nadgarstka oraz śródręcza i palców). Oferta Ośrodka obejmuje diagnostykę podstawowych nerwów obwodowych oraz USG stawów biodrowych u niemowląt.

Badanie USG narządu ruchu wykonać może także lek. med. Jarosław Maczuch, specjalista radiolog. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu ŚUM w Katowicach, a doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. Dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Do badań USG ortopedycznych wykorzystuje nowoczesny aparat ultrasonograficzny Hitachi Aloka Prosound F37. Za jego pomocą przeprowadza USG stawu ramiennego, łokciowego, kolanowego oraz stawu skokowego. Udać się można do niego również na badanie USG stawów nadgarstka i palców ręki. Jego oferta obejmuje ponadto badanie ultrasonograficzne ścięgna Achillesa, stopy oraz mięśni uda i podudzia.

Cena USG narządu ruchu w Katowicach i w Londynie

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

W Katowicach za USG ortopedyczne zapłacić trzeba około 120 złotych, podczas gdy w klinice My Medyk Dental & Medical Centre w Londynie cena takiego badania wynosi 130 funtów brytyjskich, czyli około 700 złotych.

USG ortopedyczne - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Warszawa od 60 zł do 470 zł
 • Kraków od 86 zł do 390 zł
 • Wrocław od 100 zł do 200 zł
 • Łódź od 100 zł do 200 zł
 • Poznań od 120 zł do 350 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Tychy od 150 zł do 200 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 150 zł
 • Lublin od 150 zł do 280 zł
 • Szczecin od 130 zł do 180 zł
 • Białystok od 100 zł
USG ortopedyczne cena »
Autor: