Ortopeda Wrocław - informacje

Choroby narządów ruchu (z wyjątkiem czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzenie mięśni, nerwów i naczyń rozpoznaje i leczy ortopeda. Dotyczy to zmian wrodzonych oraz nabytych wskutek rozwoju lub urazu, a konsultacja zwykle obejmuje badanie USG (ortopedyczne) stawów, skierowanie na ambulatoryjną terapię rehabilitacyjną bądź kwalifikacje do chirurgicznego leczenia urazów, ostrzyknięcia lub założenia opatrunku gipsowego.

Porada u ortopedy we Wrocławiu

Chirurgia urazowa, w tym artroskopia stawu kolanowego, operacje ręki lub stopy to zakres świadczeń specjalisty ortopedy-traumatologa, chirurga urazowego, lek. med. Jacka Poryckiego, związanego z Poradnią ortopedyczną Centrum Medycznego Artemed. W ramach jej działalności, ortopeda świadczy kompleksowe konsultacje lekarskie wraz z badaniem USG narządu ruchu, rozpoznanie i leczenie zachowawcze jego zaburzeń czynnościowych, z kwalifikacją do zabiegów operacyjnych włącznie. Członek Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, w ramach Akademii Chirurgii Ortopedycznej zdobył m. in. certyfikat w zakresie artroskopii barku.

Współtwórcą i współzałożycielem Ortoclinic jest prof. dr hab. Szymon Dragan, specjalista II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a ponadto współautor patentów wynalazczych m. in. panewki endoprotezy stawu biodrowego. W ramach indywidualnej praktyki lekarskiej, w  zakresie placówki, oprócz konsultacji i terapii czynnikami wzrostu, wykonuje ultrasonografię diagnostyczną i zabiegową (punkcje i iniekcje pod kontrolą USG). Listę jego usług uzupełnia leczenie operacyjne m. in. endoprotezoplastyka stawów, artroskopie oraz operacje korekcyjne (paluchy koślawe, biodro „przeskakujące”).

Badania USG narządu ruchu, konsultacje i kwalifikacje do leczenia nieoperacyjnego m. in. dysplazji stawów biodrowych u noworodków czy wrodzonych i nabytych wad kończyn dzieci i dorosłych, w ramach swojego Gabinetu Ortopedyczno-Urazowego i Chirurgii Ręki przeprowadza dr n. med. Mariusz Pytlasiński, specjalista II stopnia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Praktyka ortopedy obejmuje ponadto leczenie operacyjne, w tym zespoły uciskowe nerwów (zespół kanału nadgarstka) czy zaburzeń wrodzonych i nabytych (ścięgno Achillesa). Zabiegi przeprowadza w Ośrodku Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej przy ul. Rajskiej we Wrocławiu.

Koszt konsultacji ortopedycznej w Wrocławiu a w Birmingham

W BMI Edgbaston Hospital, a cena wstępnej konsultacji ortopedycznej u dr Dereka McMinn wynosi 225 £ (1,305 zł). Wizyta wymaga zdjęcia RTG stawu, za co zapłacimy 154,5 £ (896 zł) w przypadku biodra oraz 196,5 £ (1,139 zł) – za kolano. Przy średniej cenie konsultacji 200 zł i 50 zł za RTG, ceny w Wielkiej Brytanii stanowią wielokrotność oferty z Wrocławia. 

Pacjenci szukali ortopeda także w miastach pobliżu Wrocławia, takich jak: Brzeg.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.