Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG

Synonimy: biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC), badanie biopsyjne cienkoigłowe tarczycy pod kontrolą USG

Filtruj wyniki

Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG - informacje

Gabinet zabiegowy w AkaiMed Gabinet zabiegowy w AkaiMed

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) pod kontrolą USG stanowi podstawę specjalistycznej diagnostyki tarczycy. Pozwala ona na rozpoznanie chorób zarówno o przebiegu łagodnym, jak i złośliwym. Przeprowadzana jest w celu oceny cytologicznej zmian ogniskowych oraz opróżnienia przestrzeni płynowych w tarczycy. Badanie polega na nakłuciu i pobraniu materiału komórkowego wykrytej zmiany w tarczycy (długą igłą punkcyjną o zewnętrznej średnicy 0,4-0,6 mm) pod kontrolą USG. Procedura, w przeciwieństwie do biopsji gruboigłowej, jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Całe badanie trwa kilka minut.

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) tarczycy w Polsce

W Płocku biopsję cienkoigłową tarczycy pod kontrolą USG wykonać może lek. med. Andrzej Siemaszko, specjalista chirurg ogólny. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Doświadczenie zdobywał na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Szukać można u niego pomocy w przypadku chorób narządów wewnętrznych, tarczycy i chorób piersi. Biopsję cienkoigłową wykonuje również w podejrzeniu raka piersi oraz raka sutka. Specjalizuje się również w diagnostyce ultrasonograficznej tarczycy, piersi, jamy brzusznej oraz diagnostyce dopplerowskiej.

W Siedlcach biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG jest możliwa do przeprowadzenia u dr n. med. Łukasza Koperskiego, specjalisty w zakresie patomorfologii. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się w biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej: zajmuje się pełną procedurą BACC obejmującą ocenę kliniczną, pobranie pod kontrolą USG materiału cytologicznego, wykonanie rozmazów, ocenę mikroskopową oraz sformułowanie wniosku diagnostycznego i raportu z badania. Samodzielnie wykonuje i ocenia ponad 1 000 biopsji rocznie. Jego oferta obejmuje również biopsję aspiracyjną cienkoigłową piersi, ślinianek, węzłów chłonnych oraz guzków w tkance podskórnej.

Na biopsję cienkoigłową tarczycy pod kontrolą USG we Wrocławiu udać się można do dr n. med. Tomasza Tomkalskiego, specjalisty endokrynologii i chorób wewnętrznych. Doświadczenie zdobywał jako zastępca Ordynatora Oddziału Endokrynologicznego Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Jego praca doktorska dotyczyła oceny równowagi autonomicznego układu nerwowego u pacjentów z chorobami tarczycy na podstawie analizy zmienności rytmu zatokowego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Specjalizuje się także w badaniu USG tarczycy (badanie przeprowadza za pomocą aparatu GE LOGIQ 3 PRO).

Cena biopsji cienkoigłowej tarczycy pod kontrolą USG w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

W Polsce za biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną tarczycy zapłacić trzeba około 200 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa. W Centros de Diagnóstico por la Imagen w Barcelonie wynosi ona 500 euro, czyli około 2 200 złotych.

Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 200 zł do 350 zł
  • Łódź od 200 zł
  • Radom od 120 zł
  • Szczecin od 280 zł
  • Lubin od 150 zł
  • Katowice od 250 zł
  • Kraków od 300 zł
  • Poznań od 325 zł
  • Gliwice od 200 zł
  • Nowy Sącz od 270 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska