Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG

Synonimy: biopsja węzłów chłonnych aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC), biopsja węzłów chłonnych pod kontrolą USG, badanie biopsyjne cienkoigłowe węzłów chłonnych pod kontrolą usg więcej »

Filtruj wyniki

Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG - informacje

Gabinet zabiegowy w Medic House Gabinet zabiegowy w Medic House

Biopsję, czyli pobranie materiału biologicznego zmienionej tkanki, przeznaczonej do badania, wykonuje się w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej. Jedna z jej odmian - biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych, przeprowadzana pod kontrolą USG - jest zabiegiem o wyjątkowo małej inwazyjności oraz dużej skuteczności, niezależnie od rodzaju i położenia zmiany. Procedura ta polega na nakłuciu cienką igłą (zazwyczaj ma ona średnicę od 0,4 mm do 0,7 mm) fragmentu, poddawanego badaniu. W jej przypadku nie ma potrzeby stosowania żadnych środków znieczulających. Zabieg, łącznie z lokalizacją chorej tkanki przy pomocy USG, trwa zaledwie kilka minut. 

Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych w Polsce

W Stargardzie Szczecińskim biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG może zostać przeprowadzona w Centrum Medycznym Consilius. Jest to wielospecjalistyczna placówka, w której przeprowadza się kompleksową diagnostykę, w tym pod kontem zmian nowotworowych. Specjaliści wykonują tam nie tylko biopsję cienkoigłową węzłów chłonnych, ale i ślinianek oraz tarczycy. Ponadto w pracowni diagnostycznej przeprowadzane jest samodzielnie USG, tomografia komputerowa i szczegółowa diagnostyka laboratoryjna.

Osobom, u których występuje podejrzenie choroby nowotworowej węzłów chłonnych, może pomóc patomorfolog, dr n. med. Magdalena Bogdańska, która także przeprowadza biopsję cienkoigłową węzłów chłonnych w Warszawie. W zakresie zainteresowań badawczych dr Bogdańskiej znajduje się gastroenterologia oraz patologie tarczycy. Jest ona członkiem Polskiej Grupy do Spraw Nowotworów Endokrynnych .W swojej praktyce zawodowej wykonuje biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną BACC pod kontrolą USG tarczycy, węzłów chłonnych, piersi oraz ślinianek. W swojej pracowni przeprowadza też mikroskopię z cyfrową analizą obrazu oraz cytochemię i mikroskopię wirtualną.

Aby poddać się małoinwazyjnej biopsji węzłów chłonnych można odwiedzić katowicki Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów. Ten Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ma w swojej ofercie diagnostykę wielu narządów wewnętrznych. Placówka oferuje kompleksowy zestaw badań pod kątem zmian nowotworowych: wykonywane są tam zarówno biopsje cienkoigłowe (piersi, węzłów chłonnych czy guza tkanek miękkich), jak i biopsje gruboigłowe (piersi, gruczołu krokowego, guzów tkanek miękkich, a także do trzech, czterech wycinków z węzłów chłonnych). Ponadto, dokonuje się tam również chirurgicznego zabiegu biopsji otwartej guza.

Ceny biopsji cienkoigłowa węzłów chłonnych w Polsce i Nowej Zelandii

Sala operacyjna w Centrum Medycyny Sportowej Sala operacyjna w Centrum Medycyny Sportowej

W pracowni rentgenowskiej Auckland X-Ray Services ceny biopsji cienkoigłowej węzłów chłonnych rozpoczynają się od 250 $ NZD (prawie 700 zł). Tymczasem w Stargardzie Szczecińskim za ten sam zabieg należy zapłacić około 200 zł.

Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 250 zł
  • Kraków od 300 zł
  • Gliwice od 150 zł
  • Katowice od 250 zł
  • Wrocław od 200 zł
  • Szczecin od 280 zł
  • Chorzów od 150 zł
  • Zabrze od 200 zł
  • Rumia od 220 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska