Biopsje Białystok

badania biopsyjne, pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem, badanie biopsyjne więcej »

Biopsje Białystok - informacje

Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda

Biopsja jest badaniem diagnostycznym, które polega na wycięciu próbki żywej tkanki w obszarze zmienionym i poddaniu jej analizie histopatologicznej. Zdarza się, że wycięty fragment sięga marginesu zdrowej tkanki, wówczas biopsja jest jednocześnie zabiegiem terapeutycznym.

Diagnostyka zabiegowa

W poradni chirurgii onkologicznej Centrum Medycznego Medrex, przeprowadzane są  konsultacje pacjentów ze stwierdzonymi zmianami nowotworowymi oraz zabiegi mające na celu ich usunięcie. Poprzedzają je badania podmiotowe, lekarskie oraz diagnostyczno-lecznicze, w zakresie których wykonywana jest także biopsja skóry/ tkanki podskórnej, badania histopatologiczne oraz dermatoskopowe. Pozostałe zabiegi obejmują miejscowe wycięcie nowotworów skóry. Zakres usług Centrum, koncentruje się na leczeniu dermatologicznym, chirurgii plastycznej oraz laseroterapii.

Centrum Medycyny Oddechowej to nowoczesna placówka medyczna o profilu pulmonologicznym, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób płuc, w tym również raka płuca, a procedura z nim związana obejmuje radiologię, badanie bronchofiberoskopowe połączone z USG oraz kilka technik biopsji: kleszczykową, przezoskrzelową aspirację cienkoigłową i przezoskrzelową biopsję płuca. Wszystkie służą do uzyskania materiału do badań histologicznych i cytologicznych. Pracownia endoskopowa wyposażona jest w zintegrowany system audiowizualny firmy Olympus, z możliwością obsługi stołu operacyjnego, ramienia C oraz USG bronchoskopów.

Chirurgicznym leczeniem nowotworów zajmuje się również Centrum Zdrowia Medycyna, a operacje poprzedza kompleksowa diagnostyka. W ramach profilaktyki chorób piersi jest to mammografia, USG piersi oraz biopsja cienkoigłowa BACC, biopsja gruboigłowa oraz biopsja otwarta, która polega na usunięciu całego guzka z marginesem otaczających go tkanek. Jak sugerują specjaliści, u kobiet powyżej 30. roku życia z obecnością podejrzanego guza, dąży się do jego usunięcia. Zabiegi konsultuje i przeprowadza chirurg onkolog, dr n. med. Marek Kiluk. 

Centrum Medyczne Dojlidy świadczy usługi z zakresu medycyny rodzinnej oraz poradni specjalistycznych. Oferta dysponuje diagnostyką obrazową USG, która w zakresie badań profilaktycznych obejmuje piersi, jamę brzuszną i tarczycę oraz biopsję wykonywaną pod kontrolą ultradźwięków. Pobieranie materiału tkankowego odbywa się także w ramach Poradni Onkologicznej, gdzie wykonywane są: biopsja aspiracyjna cienko i gruboigłowe pod kontrolą USG, a także mammografia i badania markerów nowotworowych. Usługi są świadczone w ramach kontraktu z NFZ.

Poradnie specjalistyczne oraz szpital o profilu chirurgiczno–ortopedycznym wchodzą w skład Centrum Medycznego Humana Medica Omeda – niepublicznej placówki, która swoją działalność rozpoczęła w 2006 r. Diagnostyka oferuje badania USG, badania endoskopowe oraz biopsje cienkoigłowe, które wykonuje prof. Janusz Dzięcioł. W zakresie diagnostyki histopatologicznej, placówka współpracuje z Ośrodkiem Diagnostyki Patomorfologicznej w Białymstoku, podobnie w przypadku radiologii i analiz medycznych. Centrum jest laureatem rankingu „Skrzydła Biznesu” 2014.

7 nowocześnie wyposażonych gabinetów, sale zabiegowe, część chirurgiczna oraz punkt pobrań z pracownią USG to nowoczesne Centrum Medicover, które zlokalizowane jest przy ul. Waszyngtona 30, w pobliżu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Placówka specjalizuje się w chirurgii plastycznej i w medycynie estetycznej. Oprócz konsultacji medycznych, świadczy pełen zakres diagnostyki, w tym biopsje, cytologię oraz drobne zabiegi chirurgiczne. W zespole chirurgów pracuje m.in. dr n. med. Jerzy Głowiński.

Ile zapłacimy za biopsję w Białymstoku i w Madison (USA)? 

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

W stolicy stanu Wisconsin, oferta University Health Services dotyczy diagnostyki zmian przedrakowych szyjki macicy i wg cennika za biopsję oraz kolposkopię zapłacimy 164 $ (541 zł) i 217 $ (716 zł) za procedurę pętli elektrochirurgicznym wycinaniem (LEEP). Pozostałe biopsje, dermatologiczne w zakresie zmian skórnych są w tej samej cenie i kosztują 164 $ (541 zł). Zabieg poprzedza konsultacja, której cena, w zależności od czasu trwania, kształtuje się w granicach 45–100 $ (148–330 zł).

 

 

Biopsje - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 197 zł do 300 zł
 • Warszawa od 250 zł do 1800 zł
 • Kraków od 140 zł do 3300 zł
 • Wrocław od 190 zł do 2100 zł
 • Łódź od 100 zł do 3500 zł
 • Poznań od 100 zł do 5000 zł
 • Katowice od 197 zł do 2000 zł
 • Gliwice od 150 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 1500 zł do 2200 zł
 • Kielce od 400 zł do 550 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 650 zł
 • Gdynia od 197 zł do 1500 zł
Biopsje cena »