4,9 / 5

Ceny konsultacji i zabiegów

Konsultacje

Okulistyka

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Centrum Okulistyczne Optimum jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Centrum Okulistyczne Optimum

Centrum Okulistyczne Optimum specjalizuje się przede wszystkim w diagnostyce i leczeniu jaskry. Niezależnie od naszych szczególnych zainteresowań tą jednostką chorobową diagnozujemy i leczymy pełne spektrum schorzeń okulistycznych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Diagnozujemy jaskrę za pomocą najnowszych, dostępnych tylko w najbardziej zaawansowanych światowych klinikach, urządzeń – oftalmoskopu laserowego HRT3, laserowego polarymetru skaningowego GDx Pro, perymetru zdwojonej częstotliwości FDT Matrix, koherentnego spektralnego tomografu optycznego SOCT i wielu innych.

W Optimum można poddać się laseroterapii zarówno jaskry z otwartym kątem – za pomocą Selektywnej Trabekuloplastyki Laserowej (SLT), jak i jaskry z wąskim kątem (irydektomia laserowa). Obydwa zabiegi wykonywane są najnowszym laserem okulistycznym Lumenie Selecta  Duet. Zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym kroplami, są komfortowe i bezbolesne, trwają ok. 5 minut. Po zabiegu i godzinnym odpoczynku pacjent idzie do domu, a następnego dania może powrócić do normalnej aktywności.

Leczymy także zaćmę wtórną, powstającą po jakimś czasie u pacjentów już wcześniej zoperowanych, ze wszczepioną do oka sztuczną soczewką. Zabieg ten to tzw. tylna kapsulotomia laserowa, czyli nieinwazyjne oczyszczenie laserem zmętnień torebki tylnej, znajdujących się za implantem. Podobnie jak zabiegi w jaskrze, kapsulotomia jest bezbolesna, a po jej wykonaniu pacjent wraca do domu.

Prowadzimy diagnostykę chorób siatkówki – m.in. zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), retinopatii cukrzycowej i nadciśnieniowej, otworów i obrzęków w plamce żółtej, błon nasiatkówkowych, odwarstwień siatkówki i wielu innych. Do rozpoznawania tych schorzeń wykorzystujemy spektralny tomograf optyczny Topcon 2000 3D, fundusfotografię cyfrową, badanie ultrasonograficzne w prezentacji B i oftalmoskopię.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą świadczonych przez nas usług.