Leczenie zaćmy Warszawa

Synonimy: operacje zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:
Warszawaul. Słomińskiego 19 lok. 503

Centrum Operacji Zaćmy dr Jerzy Brzozowski

ocena 4.6 / 5 (17 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko" 
Warszawaul. Podleśna 61

Centrum Medyczne MAVIT

ocena 4.6 / 5 (10 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Co mi się podobało? Powiem w wielkim skrócie tak. Po dwóch operacjach mogłem wreszcie zobaczyć na własne oczy jak powinna wyglądać opieka nad chorymi potrzebującymi pomocy. CM MAVIT może i powinno służyć za wzór do naśladowania przez tego typu placówki i inne również, pod skrzydłami Ministerstwa Zdrowia i NFZ." 
Warszawaul. Gimnazjalna 1

Retina Szpital Okulistyczny

ocena 4.6 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Podejście pracowników do pacjentów, sprawna obsługa administracyjno-pilęgniarska, kompetencja dr Pawła Tesli. Innych lekarzy nie znam, ale podejrzewam, że Szpital Retina ma dobrą kadrę medyczną" 

Leczenie zaćmy Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML

Zaćma stanowi bezbolesne, ale bardzo poważne schorzenie wzroku, polegające na stopniowej utracie ostrości widzenia i zaburzeniach w ocenie odległości. Występuje w wielu odmianach: wrodzonej lub nabytej, starczej, pourazowej i wtórnej. Choć uważa się ją za chorobę ludzi starszych, coraz częściej z problemem zaćmy zmagają się także ludzie 30- i 40-letni. Obecnie zaćma zajmuje pierwsze miejsce w rankingu przyczyn ślepoty.

Zaćmę leczy się operacyjnie, poprzez zabieg fakoemulsyfikacji soczewki. Polega on na wykonaniu niewielkiego nacięcia, przez które lekarz rozbija i usuwa zmętniałe jądro i korę soczewki przy pomocy ultradźwięków. Następnie wszczepia się pacjentowi sztuczną soczewkę, dzięki czemu odzyskuje ostrość widzenia. Zabieg trwa kilkanaście minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i można go wykonywać niezależnie od stopnia obniżenia ostrości wzroku.

Najlepsze warszawskie placówki okulistyczne

W Warszawie znajduje się wiele doskonałych placówek, które w swojej ofercie mają zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy. Wśród nich warto wymienić Centrum Mikrochirurgii Oka Laser, gdzie zabiegi przeprowadza jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie okulistyki – prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik. Prof. Szaflik wprowadził na polski rynek zabieg fakoemulsyfikacji oraz jako pierwszy w kraju wykorzystał wewnątrzgałkowe soczewki toryczne i multifokalne. Wykonuje też łączone operacje zaćmy oraz jaskry. Specjalistami w zakresie operacyjnego leczenia jaskry w placówce są także prof. dr hab. n. med. Jacek P. Szaflik, dr n. med. Anna Kamińska oraz dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek.

Kolejną placówką, mającą w swojej ofercie zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy jest Centrum Okulistyczne Lexum, które swoje placówki posiada również we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. W ramach chirurgii zaćmy w klinice wykonywane są zabiegi fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki standardowej, torycznej, pseudoakomodacyjnej oraz pseudoakomodacyjnej torycznej, a także zabiegi wszczepu wtórnego soczewki w oku bezsoczewkowym. Chirurgią jaskry w placówce zajmuje się lek. med. Karol Korżel, doświadczony okulista i członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej.

Gdzie w Warszawie można przeprowadzić leczenie zaćmy?

Pacjenci z problemem zaćmy mogą udać się także do Szpitala Okulistycznego Retina, który na rynku usług okulistycznych funkcjonuje już od 2004 roku. W tym czasie w placówce przeprowadzono ponad 4000 operacji okulistycznych. Zabiegi chirurgii zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki, a także irydektomią w szpitalu wykonuje dr n. med. Agnieszka Nowosielska.

Warto polecić również NZOZ Okomed – placówkę, specjalizującą się w operacjach zaćmy i disgnostyce chorób oczu. Zabiegi operacyjnego usuwania zaćmy w placówce przeprowadzają dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, dr n. med. Michał Kamiński oraz dr n. med. Justyna Izdebska. Wszyscy lekarze, pracujący w klinice to okuliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, nierzadko mający na koncie spektakularne sukcesy zawodowe (m.in. dr Grabska-Liberek jako pierwsza w Polsce zastosowała metodę Epi-Lasik w laserowej korekcji wad refrakcji, a także wykorzystała pierścienie śródrogówkowe oraz technikę cross-linking w leczeniu stożka rogówki).

W stolicy leczeniem zaćmy zajmuje się również Centrum Medyczne Mavit, gdzie operacje tego typu przeprowadza zespół doświadczonych okulistów, wśród których warto wymienić prof. nadzw. dr hab. n. med. Marka Rękasa, dr n. med. Mariusza Kosatkę, dr n. med. Adama Klusia czy lek. med. Zbigniewa Dydę. W zabiegach zaćmy wykorzystywane są soczewki Acrysof Toric, ReStor i ReStor Toric, a także Acrysof Natural i IQ Natural. Pacjenci kliniki mogą się także poddać operacjom rekonstrukcyjnym zaćmy, takim jak implantacje wtórne.

Operacje leczenia zaćmy wykonywane są też w Centrum Medycznym Damiana. Zabiegi laseroterapii jaskry wykonuje dr Anna Zalwska-Żmijewska. O jakości przeprowadzanych w placówce zabiegów świadczy fakt, że posiada ona Certyfikat ISO 90001:2008 na zarządzanie jakością usług medycznych i diagnostycznych, a także certyfikat „Szpital bez bólu".

Także Centrum Medyczne MML ma w swojej ofercie zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy. Placówka oferuje swoim pacjentom fakoemulsyfikację z wszczepem soczewki zwijanej Acrysof Natural, jedno- lub wieloogniskowej soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego lub jedno- i wieloogniskowej torycznej asferycznej z filtrem światła niebieskiego, a zabiegi wykonywane są w ramach NFZ lub odpłatnie. Operacje leczenia zaćmy wykonują dr n. med. Jarosław Kuliński i dr n. med. Radosław Różycki.

Leczenie zaćmy w Polsce - doskonała jakość w rozsądnej cenie

Kadra w Retina Szpital Okulistyczny Kadra w Retina Szpital Okulistyczny

Zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy w Polsce są znacznie tańsze, niż w innych krajach europejskich czy Ameryce – usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki standardowej w warszawskiej klinice to zwykle koszt 3000-3500zł (3000zł trzeba zapłacić m.in. w Szpitalu Okulistycznym Retina), podczas gdy zagraniczne placówki żądają za zabieg znacznie wyższych kwot. W USA średni koszt zabiegu to 4500$ (Pacific Medical Centers Ambulatory Surgical Center operacja kosztuje 4300$, czyli w przeliczeniu ok. 13700 zł), a w Niemczech ceny zabiegu wahają się w granicach 1300-1750€ (5400-7300 zł). Nie dziwi więc coraz większe zainteresowanie warszawskimi klinikami, które zagranicznym pacjentom oferują doskonałą jakość w przystępnej cenie, a wycieczka do stolicy Polski to także świetna okazja do odpoczynku.

Leczenie zaćmy - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Kraków od 500 zł do 7 490 zł
 • Łódź od 199 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 7 300 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł do 7 700 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Toruń od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 7 700 zł
Pokaż więcej »

Usługa leczenie zaćmy w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska