USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych Warszawa

badanie dopplerowskie tętnic szyjnych, badanie USG doppler tętnic szyjnych, diagnostyka USG tętnic szyjnych

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych Warszawa - informacje

Kadra w FabSkin Kadra w FabSkin

Badanie USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych wykonuje się w przypadku bólów i zawrotów głowy, szumów w uszach oraz zaburzeń pamięci. Zalecane jest również u osób po przebytym udarze, z urazami szyjnymi oraz z zaburzeniami równowagi. Pomaga m.in. w prognozowaniu powstawania blaszki miażdżycowej, która powoduje zwężenie tętnic (zwiększone ryzyko udaru mózgu). Badanie przeprowadza się w pozycji na plecach z odgięciem głowy do tyłu i trwa około 10-15 minut.

Diagnostyka USG tętnic szyjnych w stolicy – gdzie można wykonać badanie

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych w Warszawie przeprowadzić może dr n. med. Andrzej Eberhardt, specjalista z zakresu chirurgii naczyniowej. Ukończył Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii ze specjalizacją badanie USG tętnic i żył. Przeprowadza operacje różnego rodzaju zmian w obrębie naczyń krwionośno-tętniczych i żylnych. Badanie USG tętnic szyjnych  wykonuje za pomocą aparatu Esaote MyLab 50, którego modułowa architektura pozwala dostosować się do różnych zastosowań klinicznych. Wykonuje także USG Doppler żył kończyn dolnych i górnych, tętnic kończyn górnych i dolnych oraz USG aorty brzusznej.

Diagnostykę USG tętnic szyjnych w stolicy przeprowadzić może również dr n. med. Barbara Tymińska, specjalistka chorób wewnętrznych i medycyny nuklearnej. Jest wykładowcą wielu szkoleń oraz sympozjów o tematyce ultrasonograficznej. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie badań USG. Badania wykonuje za pomocą aparatu Alpinion E-CUBE 7 (badania radiologiczne, naczyniowe, układu mięśniowo szkieletowego, położnicze oraz ginekologiczne) oraz aparatu Alpionon E-CUBE 15, który charakteryzuje się dużą czułością trybów obrazowania dopplerowskiego. Przeprowadza również USG Dopplera tętnic i żył kończyn dolnych i górnych, tętnic nerkowych oraz układu wrotnego.

W swojej ofercie badanie USG Doppler tętnic szyjnych ma również dr n. med. Bohdan Solonynko, chirurg naczyniowy. Doświadczenie z zakresu wykonywania badań USG Dopplera zdobywał w pracowni Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego specjalizował się w badaniach USG Dopplera. Ukończył szkolenie w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii w zakresie ultrasonografii dopplerowskiej, oraz staż w Pracowni Naczyniowej II Zakładu Radiologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z obszaru obwodowych zabiegów wewnątrznaczyniowych i ultrasonografii dopplerowskiej. Badania przeprowadza za pomocą aparatu Philips ClearVue 550.

Cena badania USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych w Warszawie i w Dearborn

Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

Za badanie dopplerowskie tętnic szyjnych w Warszawie zapłacić trzeba około 120 złotych. W Beaumont Hospital w Dearborn (USA) cena takiej usługi wynosi 446 dolarów amerykańskich, czyli ponad 1 700 złotych.

USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 150 zł do 200 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Kraków od 120 zł do 225 zł
 • Łódź od 100 zł do 225 zł
 • Poznań od 150 zł do 225 zł
 • Częstochowa od 120 zł do 220 zł
 • Białystok od 100 zł do 225 zł
 • Gdańsk od 200 zł do 225 zł
 • Katowice od 150 zł do 225 zł
 • Radom od 150 zł
 • Gliwice od 140 zł do 150 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
USG Doppler tętnic szyjnych / kręgowych cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler tętnic szyjnych / kręgowych w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.