Kłykciny kończyste - usuwanie laserem

Synonimy: leczenie laserem brodawek narządów płciowych, laserowe usuwanie brodawek wenerycznych, laserowe usuwanie brodawek płciowych więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Kłykciny kończyste - usuwanie laserem - informacje

Gabinet zabiegowy w Renew Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Renew Medycyna Estetyczna

Około 1-2% osób aktywnych seksualnie choruje na kłykciny. Brodawki narządów płciowych (verrucae genitales, condylomata acuminata), wywołane przez ludzki wirus brodawczaka HPV przekazywany najczęściej podczas stosunków płciowych, umiejscowione są na zewnętrznych narządach płciowych lub w okolicy odbytu, czasami w kanale odbytu. Chociaż kłykciny mogą być skutecznie usunięte laserem, wywołujący je wirus pozostaje w organizmie i jest przyczyną częstych nawrotów.

Laseroterapia brodawek płciowych – w trosce o zdrowie intymne

W Poznaniu, w Gabinecie Chirurgii Laserowej usunięcie kłykcin laserem chirurgicznym w niektórych przypadkach, jak np. zmiany w kanale odbytu, łączy się z kriochirurgią, używając do tego specjalnej sondy podłączonej do aparatu kriochirurgicznego. Leczenie laserem daje ok. 85-90 % skuteczności i nie powoduje powikłań oraz blizn, jak np. podczas stosowania koagulacji diatermią chirurgiczną lub wycinania skalpelem. Zabiegi konsultuje oraz wykonuje lek. med. Piotr Gross, specjalista chirurg, certyfikowany w zakresie laserów w medycynie.

Perliste grudki prącia, grudki (prosaki) Fordyce’a oraz kłykciny kończyste w zakresie zmian na narządach płciowych leczą specjaliści Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica w Szczecinie. W przypadku brodawek płciowych, oprócz farmakologii zewnętrznej oraz zamrażania płynnym azotem, metodą leczenia jaką stosuje placówka jest odparowanie laserem CO2. Terapia wymaga powtórzenia i abstynencji seksualnej. W zabiegach laserowych specjalizuje się dr n. med. Sylwia-Farfał-Kałucka, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Technologię CO2 ze skanerem w leczeniu zmian skórnych w postaci brodawek hiperkeratotycznych (zrogowaciałych) stosuje również Klinika Epi-Centrum w Warszawie. Zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym, polegają na odparowaniu zmienionej przez wirus skóry wiązką lasera i założeniem opatrunku. Przy nawrotowych, dużych brodawkach, włącza się dodatkowe leczenie farmakologiczne. Dermatochirurgią  oraz chirurgicznym usuwaniem zmian skórnych, zajmuje się lek. med. Dariusz Dziwura, certyfikowany w zabiegach laserem CO2, od 1998 r. współwłaściciel sieci klinik Epi-Centrum.

Wyniki badań klinicznych oraz praktyka lekarska, jak sugerują specjaliści Centrum Medycznego Dermiq, również zlokalizowanego w Warszawie, wskazują na laseroterapię jako najskuteczniejszą metodę leczenia kłykcin kończystych zaraz obok terapii imikwimodem. Inne metody, jakie stosuje placówka to krioterapia i elektrokoagulacja, jednak żadna z nich nie jest w 100% tak skuteczna. Niekiedy, jak podkreślają, konieczna jest współpraca z innymi specjalistami m.in. ginekologiem/położnikiem czy proktologiem. W zabiegach laseroterapii specjalizuje się dr n. med. Justyna Sicińska, specjalista dermatolog–wenerolog.

Opryszczki, kłykciny kończyste narządów płciowych i odbytu usuniemy również w Wieliczce, w Gabinetach Lekarskich „Vitars” Marek Woźniak, a stosowany w zabiegach dermatochirurgicznych laser operacyjny CO2 obsługuje chirurg, lek. med. Marek Woźniak, który ponadto diagnozuje i leczy choroby z zakresu chirurgii miękkiej oraz proktologii. Gabinety zlokalizowane są niespełna 15 km od Rynku Głównego w Krakowie, w zabytkowej kamienicy, przy ul. Brata Alojzego Kosiby 5, w kierunku Klasztoru oo. Franciszkanów.  

Condylomata acuminata leczy również lek. med. Ewa Puchała w Gabinecie Ginekologiczno-Położniczym w Katowicach i jak podkreśla, bardzo istotne jest to, aby w leczeniu uczestniczył również partner/partnerka zarażonej osoby. Stosując energię lasera CO2 w terapii kłykcin kończystych, potwierdza skuteczność metody w usuwaniu tego rodzaju zmian ze skóry. Specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa oraz z seksuologii, lek. med. Puchała, świadczy ponadto usługi z zakresu ginekologii, leczenia niepłodności oraz diagnostyki USG.

Ile kosztuje usunięcie zmian skórnych narządów płciowych w Polsce i w Carlsbad (USA)?

Gabinet zabiegowy w Renew Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Renew Medycyna Estetyczna

W Kalifornii, u dr Phillipa Milgrama w Head to Toe Laser Center, zabiegi laserowego usunięcia brodawek płciowych zaczynają się od 299 $ (1,076 zł), a ostateczna cena zależy od ich ilości i dokładnej lokalizacji. 

Kłykciny kończyste - usuwanie laserem - ceny w różnych miastach

  • Tarnowo Podgórne od 50 zł do 300 zł
  • Łódź od 100 zł do 2 000 zł
  • Warszawa od 350 zł do 2 000 zł
  • Wrocław od 120 zł do 1 200 zł
  • Katowice od 400 zł do 1 050 zł
  • Kielce od 150 zł do 500 zł
  • Tychy od 300 zł
  • Kraków od 800 zł do 1 500 zł
  • Szczecin od 200 zł
  • Bydgoszcz od 200 zł do 1 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa kłykciny kończyste - usuwanie laserem jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska