Leczenie żylaków nóg Lublin

Drętwienie nóg to jeden z pierwszych objawów żylaków. Gdy dołączą do niego dodatkowo bolesne skurcze kończyn dolnych czy pękające naczynka, to znak, że pora wybrać się do tak zwanego lekarza od żył. Oto lista 5 klinik w Lublinie, w których można usunąć żylaki.

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Usuwanie żylaków nóg w Lublinie - informacje

Żylaki kończyn dolnych to schorzenie, które można leczyć na różne sposoby, m.in. chirurgicznie i laserowo. Do najpopularniejszych metod należy skleroterapia, stripping, miniflebektomia oraz EVLT. Lubelscy specjaliści wykorzystują różne metody.

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

Żylaki kończyn dolnych łatwe do wyleczenia

Centrum Medyczne Medicos zaprasza swoich pacjentów na leczenie żylaków kończyn dolnych różnymi metodami. Do ich likwidacji stosowane są tutaj techniki tj. metoda laserowa EVLT (EndoVenous Laser Treatment), metoda klasyczna operacyjna (tzw. stripping), oraz skleroterapia (metoda piankowej obliteracji Tessariego). Pacjentów leczy tutaj m.in. prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1995 roku i II stopnia od 2000 roku), naczyniowej (od 2003 roku) i angiologii (od 2003 roku), który swoje bogate doświadczenie wykorzystuje w praktyce, będąc kierownikiem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 mieści się Katedra i Klinika Chirurgii Naczyń i Angiologii, w której leczona jest m.in. przewlekła niewydolność żylna za pomocą metod chirurgicznych. Lekarze wykorzystują tutaj trzy rodzaje innowacji: poprawiona technika strippingu, mikrochirurgiczna flebektomia (metoda małoinwazyjna) oraz metoda przedoperacyjnego mappingu żył z wykorzystaniem badania duplex-scan. Jednym z kadry medycznej jest prof. dr hab. n. med. Jacek Wroński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1989 roku oraz II stopnia od 1993 roku), chirurgii naczyniowej (od 2003 roku) oraz angiologii (od 2004 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1998.

W Specjalistycznym Gabinecie Lekarsko-Kosmetycznym Laura znajduje się Poradnia Chirurgii Naczyń, gdzie pacjent może poddać się skleroterapii miejscowej w leczeniu chorób żył kończyn dolnych. Ponadto wykonywane jest tutaj także laserowe zamykanie naczynek czy pajączków rubinowych przy wykorzystaniu lasera diodowego Spider. Zabiegami takimi zajmuje się dr Renata Florek-Szymańska, specjalista chirurgii ogólnej (od 2013 roku) oraz chirurgii naczyniowej, która doświadczenie w swoich dziedzinach medycyny zdobywała na Oddziale Chirurgii Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Chirurgia naczyniowa w Lublinie

Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital

W Specjalistycznym Gabinecie Lekarskim Chorób Tętnic i Żył można umówić się m.in. za zabieg skleroterapii leczący żylaki kończyn dolnych. Ponadto, w wymagających tego przypadkach, pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego, leczącego to schorzenie, który jest wykonywany w Szpitalu Powiatowym w Bełżycach (27 km od Lublina). Lekarzem zajmującym się takimi zabiegami i operacjami jest dr Piotr Niedziela, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1989 roku i II stopnia od 1993 roku), specjalista chirurgii naczyniowej (od 2003 roku) i specjalista angiologii (od 2003 roku). Swoje bogate doświadczenie zdobywał m.in. w Klinice Chirurgii Naczyń w Lublinie (lata 1988-2008). 

W Centrum Medycznym Curate w Lubartowie (26 km od Lublina) działa Poradnia Chirurgii Naczyń, która oferuje leczenie przewlekłej niewydolności żylnej w żylakach kończyn dolnych oraz przy zespole pozakrzepowym, a także leczenie przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych. Jednym z lekarzy zajmującym się pacjentami z takimi schorzeniami jest dr n. med. Andrzej Wojtak, specjalista chirurgii ogólnej od 2010 roku oraz chirurgii naczyniowej od 2013 roku, który swoje doświadczenie medyczne zdobywał w Klinice Chirurgii Naczyń i Angiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Centrum Medyczne Sanitas posiada Poradnie Chirurgii Naczyniowej, gdzie przeprowadzane są badania USG żył Duplex Doppler kwalifikujące do odpowiedniego leczenia. W zależności od stopnia schorzenia pacjent zostaje poddany w Szpitalu Specjalistycznym CM Sanitas zabiegom z zakresu chirurgii naczyniowej: laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych EVLT lub wycięcie zmienionych chorobowo żył. Zabiegi takie wykonuje m.in. dr n. med. Jakub Kęsik, chirurg ogólny oraz chirurg naczyniowy, który umiejętności zawodowe zdobywa w Katedrze i Klinice Chirurgii Naczyń i Angiologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie.

Leczenie żylaków nóg - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 200 zł do 6 500 zł
 • Józefosław od 299 zł
 • Warszawa od 160 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 200 zł do 10 000 zł
 • Łódź od 90 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 50 zł do 6 500 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 11 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 7 500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 6 000 zł
 • Radom od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdynia od 450 zł do 1 040 zł
Leczenie żylaków nóg cena »

Usługa leczenie żylaków w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, flebologa, angiologa i chirurga naczyniowego.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.