USG ślinianek

badanie USG ślinianek, badanie ultrasonograficzne ślinianek, diagnostyka USG ślinianek więcej »

Wczytaj więcej wyników

USG ślinianek - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Badanie ultrasonograficzne ślinianek wykonuje się głównie w przypadku ich powiększenia i bolesności. Za pomocą diagnostyki ultrasonograficznej można zbadać zarówno śliniaki przyuszne i podjęzykowe, jak i podżuchwowe. Pacjent kierowany jest na takie badanie także w przypadku zmiany ich konsystencji przy badaniu palpacyjnym, gdy następuje powiększenie się obwodu szyi, jej deformacja z wyczuwalnym guzem czy przy objawach niedoczynności i nadczynności gruczołu tarczycowego. W trakcie USG ślinianek lekarz może zbadać ich wielkość, obecność zmian patologicznych w ich miąższu (torbiele, guzki, zwapnienia), szerokość przewodów wyprowadzających a także istnienie i rozmiar węzłów chłonnych szyi.

Gdzie w Polsce można wykonać badanie ultrasonograficzne ślinianek

Badaniu ultrasonograficznemu gruczołu ślinowego można poddać się w Gabinecie Diagnostyki USG Mikmed Grzegorz Mikuła, mieszczącym się w Przemyślu. Gabinet ten wyposażony jest w nowoczesny aparat  ultrasonograficzny Mindray DC-3 z funkcją obrazowania kolorowego Dopplera. Za jego pomocą lekarz może tutaj nie tylko wykonać dokładne USG ślinianek, ale także USG węzłów chłonnych, USG tarczycy, USG szyi oraz jamy brzusznej czy USG tkanek miękkich.

Diagnostykę USG ślinianek przyusznych, podjęzykowych i podżuchwowych oferuje pacjentom ze Szczecina i okolic dr n. med. Violetta Posio, radiodiagnosta (specjalizacja I stopnia w 1998 i II stopnia w 2002 roku), która doświadczenie z tego zakresu zdobywała w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Oprócz badania USG ślinianek przeprowadza także ultrasonografię tarczycy, węzłów chłonnych i innych narządów szyi. W trakcie USG ślinianek przeprowadza również biopsję cienkoigłową guza ślinianki. Posługuje się aparatem ultrasonograficznym Voluson E8 Expert.

USG ślinianek jest oferowane również przez lek. med. Adama Nowaka, specjalistę radiodiagnostyki (II stopnia od 2000 roku), który przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie ultrasonograficznym w Bydgoszczy. W trakcie takich badań wykorzystuje zaawansowany technologicznie aparat ultrasonograficzny Hitachi HI VISION Avius. Lekarz ten doświadczenie z przeprowadzania USG nie tylko gruczołów ślinowych, ale także innych narządów i tkanek ciała, zdobywał podczas pracy w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz w Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

Jaka jest cena USG gruczołu ślinowego w polskich, a jaka w zagranicznych pracowniach ultrasonograficznych?

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

100 zł trzeba zapłacić w polskich centrach medycznych za wykonanie diagnostyki USG ślinianek. W Wielkiej Brytanii jest to kwota 90 funtów (504 zł) za takie USG w Tooting Medical Centre w Londynie, w znajdującej się tam Pracowni USG.

USG ślinianek - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 90 zł do 200 zł
 • Kraków od 100 zł do 220 zł
 • Łódź od 90 zł do 164 zł
 • Wrocław od 95 zł do 164 zł
 • Poznań od 100 zł do 164 zł
 • Częstochowa od 70 zł do 90 zł
 • Katowice od 100 zł do 164 zł
 • Białystok od 80 zł do 164 zł
 • Gdynia od 164 zł
 • Lubin od 100 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł
 • Lublin od 80 zł
USG ślinianek cena »