dr n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

 • Konsultacja chirurgiczna130 zł
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości130 zł
 • Pokaż więcej (17)
Opinie pacjentów:

"dr n. med. Grzegorz Kowalski jest świetnym lekarzem, bardzo kompetentnym i wiarygodnym, ma wspaniały kontakt z pacjentami. Bardzo dziękuję Panu Doktorowi!!" - Inessa S

"Bardzo przystępnie opisał przebieg zabiegu i profesjonalnie podszedł do operacji. Dużo informacji przed i po operacji. Możliwość kontaktu i zadawania pytań przez telefon." - Julia

Placówki, w których przyjmuje:

lek. Zbigniew Łucki

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

Opinie pacjentów:

"Bardzo dobry i doświadczony lekarz. Jest miły I bardzo dostępny. Stwarza wrażenie człowieka przy którym pacjent czuje się komfortowo i w dobrych rekach." - Ewa (Bielsko-Biała)

Placówki, w których przyjmuje:

lek. Jerzy Wilgus

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

 • Konsultacja chirurgiczna100 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej150 zł
 • Konsultacja neurochirurgiczna200 zł
 • Konsultacja ortopedyczna100 zł
 • USG węzłów chłonnych150 zł
 • Pokaż więcej (241)
Placówki, w których przyjmuje:

dr n. med. Artur Sandelewski

chirurg ogólny, lekarz medycyny estetycznej

 • Konsultacja chirurgiczna100 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej150 zł
 • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej100 zł
 • Konsultacja neurologiczna150 zł
 • Konsultacja proktologiczna200 zł
 • Pokaż więcej (233)
Opinie pacjentów:

"Pan dr to ciepły, przemiły i życzliwy człowiek, ale przede wszystkim doskonały fachowiec. Polecam serdecznie!!" - Danuta G.

"Bardzo kompetentny specjalista, który ma świetne podejście do pacjenta. Konkretnie opisuje przebieg zabiegu jak również jak postępować po." - Beti

Placówki, w których przyjmuje:

Sprawdź chirurgów ogólnych w pobliżu Katowic:

lek. Sybilla Piekarska

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

Placówki, w których przyjmuje:

lek. Marek Klar

chirurg ogólny, chirurg onkolog

 • Konsultacja chirurgiczna100 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej100 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym100 zł
 • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej100 zł
 • Konsultacja proktologiczna100 zł
 • Pokaż więcej (67)
Placówki, w których przyjmuje:
Wczytaj więcej wyników

Dobry chirurg ogólny w Katowicach

Autor:

Chirurdzy z Katowic cieszą się wśród pacjentów dużym uznaniem, regularnie poszerzają wiedzę na kursach i szkoleniach, co wpływa na jakość świadczonych przez nich usług chirurgicznych. Wykonują operacje układu trawiennego, przewodu pokarmowego oraz usuwają zmiany w tkance skórnej i podskórnej. Każdy zabieg jest poprzedzony dokładnym wywiadem z pacjentem na temat stanu jego zdrowia i licznymi badaniami diagnostycznymi. Pacjenci przy wypisie otrzymują listę zaleceń lekarza na temat trybu życia w pierwszych tygodniach po zabiegu.

Lekarze chirurdzy w Katowicach

Chirurg ogólny dr n.med. Grzegorz Kowalski, który należy do Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, leczy skrają otyłość wykonując zabieg rękawowej resekcji żołądka, tzw. sleeve gastrectomy oraz mniej restrykcyjną operacją założenia opaski żołądkowej. Lekarz specjalizuje się w technice laparoskopowej, którą stosuje przy cholecystektomii czyli usunięciu złogów w woreczku żółciowym. Dr Kowalski współpracuje w Klinice Chirurgii Mazan z chirurgami naczyniowymi. W placówce laparoskopowo operuje się jeszcze przepukliny brzuszne i pachwinowe oraz guzy w okolicach nadnerczy.

Katowicki chirurg dr n.med. Kazimierz Swoboda z Kliniki 2000, który przez 8 lat pracował jako asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej, wykonuje operacje laparoskopowe metodą SILS czyli pojedynczego nacięcia a nie trzech, jak w przypadku klasycznej laparoskopii. Lekarz usuwa guzy sutka u kobiet, a u mężczyzn z problemem stulejki operuje napletek. Chirurdzy z katowickiej Kliniki 2000 leczą chirurgicznie żylaki kończyn dolnych podczas saphenectomii metodą Babcocka.

W klinice jednego dnia Traf-med zabiegi chirurgiczne wykonuje chirurg prof. Paweł Lampe, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego. Chirurdzy z Traf-med zajmują się między innymi chirurgią dziecięcą, w szczególności operacyjną korekcją wad wrodzonych. Prof. Paweł Lampe przeprowadza wziernikowanie odbytu i odbytnicy u pacjentów z krwawieniami z odbytu, tzw. rektoskopia, podczas której można pobrać wycinek śluzówki do badania histopatologicznego w kierunku nowotworów jelit.

Chirurg dr n.med. Marcin Leidgens z prywatnego szpitala Angelius przeprowadza operacje przepukliny pachwinowej z wszyciem siatki, tzw. metoda Lichtensteina. Pacjenci cenią chirurga za dokładne badanie podmiotowe i przedmiotowe podczas konsultacji chirurgicznej w poradni. Chirurdzy z Angelius uczestniczą w wielkiej kampanii "Clean Care is Safer Care" (Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka), kładącej nacisk na higienę rąk w szpitalach, co pomaga minimalizować ryzyko zakażeń szpitalnych u pacjentów po zabiegach chirurgicznych. Placówka posiada również certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia, świadczący o wysokiej jakości usług z zakresu lecznictwa szpitalnego. 

Na wizyty do katowickich chirurgów z Centrum Medycznego Signum mogą zapisać się pacjenci z drobnymi zmianami skórnymi typu brodawki. Chirurg dr hab.n.med. Robert Król, który posiada jeszcze specjalizację z chirurgii naczyniowej oraz z transplantologii, wycina kaszaki i tłuszczaki. Chirurdzy z Signum usuwają pojedyncze kłęby żylaków po wcześniejszej diagnostyce USG Doppler naczyń krwionośnych.

Do grona chirurgów z Katowic należy jeszcze prof. Jacek Starzewski, który jest także proktologiem. Lekarz przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie lekarskim Medipol. Prof. Starzewski zajmuje się tam kwalifikacją pacjentów do chirurgicznego leczenia chorób jelita grubego. Chirurg zaleca też badania diagnostyczne przed zabiegami operacyjnymi, m.in. USG przezodbytnicze. Lekarze z Medipol leczą również choroby naczyniowe.

Ceny zabiegów u specjalistów chirurgii w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Zaletą zabiegów chirurgicznych w polskich klinikach jest ich mniejszy koszt w porównaniu do zagranicznych szpitali. Przykładowo w miejscowości Kingston upon Thames  w Anglii  znajduje się szpital The New Victoria Hospital, w którym operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego kosztuje 4,725 funtów. W przeliczeniu na polską walutę cena cholecystektomii w angielskim szpitalu wynosi ponad 25 000 zł. Rozbieżność w cenach zabiegów chirurgicznych w Polsce i w Wielkiej Brytanii sprawia, że w naszych klinikach gości coraz więcej turystów medycznych. Katowice są wizytówką Śląska, można tu podziwiać m.in. architekturę katowickiego Spodka i odwiedzić Muzeum Hansa Klossa. Turyści zwiedzają też katowickie pałace: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu.

Pacjenci szukali chirurga ogólnego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.