Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Chirurg ogólny Katowice - informacje

Chirurdzy z Katowic cieszą się wśród pacjentów dużym uznaniem, regularnie poszerzają wiedzę na kursach i szkoleniach, co wpływa na jakość świadczonych przez nich usług chirurgicznych. Wykonują operacje układu trawiennego, przewodu pokarmowego oraz usuwają zmiany w tkance skórnej i podskórnej. Każdy zabieg jest poprzedzony dokładnym wywiadem z pacjentem na temat stanu jego zdrowia i licznymi badaniami diagnostycznymi. Pacjenci przy wypisie otrzymują listę zaleceń lekarza na temat trybu życia w pierwszych tygodniach po zabiegu.

Lekarze chirurdzy w Katowicach

Chirurg ogólny dr n.med. Grzegorz Kowalski, który należy do Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, leczy skrają otyłość wykonując zabieg rękawowej resekcji żołądka, tzw. sleeve gastrectomy oraz mniej restrykcyjną operacją założenia opaski żołądkowej. Lekarz specjalizuje się w technice laparoskopowej, którą stosuje przy cholecystektomii czyli usunięciu złogów w woreczku żółciowym. Dr Kowalski współpracuje w Klinice Chirurgii Mazan z chirurgami naczyniowymi. W placówce laparoskopowo operuje się jeszcze przepukliny brzuszne i pachwinowe oraz guzy w okolicach nadnerczy.

Katowicki chirurg dr n.med. Kazimierz Swoboda z Kliniki 2000, który przez 8 lat pracował jako asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej, wykonuje operacje laparoskopowe metodą SILS czyli pojedynczego nacięcia a nie trzech, jak w przypadku klasycznej laparoskopii. Lekarz usuwa guzy sutka u kobiet, a u mężczyzn z problemem stulejki operuje napletek. Chirurdzy z katowickiej Kliniki 2000 leczą chirurgicznie żylaki kończyn dolnych podczas saphenectomii metodą Babcocka.

W klinice jednego dnia Traf-med zabiegi chirurgiczne wykonuje chirurg prof. Paweł Lampe, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego. Chirurdzy z Traf-med zajmują się między innymi chirurgią dziecięcą, w szczególności operacyjną korekcją wad wrodzonych. Prof. Paweł Lampe przeprowadza wziernikowanie odbytu i odbytnicy u pacjentów z krwawieniami z odbytu, tzw. rektoskopia, podczas której można pobrać wycinek śluzówki do badania histopatologicznego w kierunku nowotworów jelit.

Chirurg dr n.med. Marcin Leidgens z prywatnego szpitala Angelius przeprowadza operacje przepukliny pachwinowej z wszyciem siatki, tzw. metoda Lichtensteina. Pacjenci cenią chirurga za dokładne badanie podmiotowe i przedmiotowe podczas konsultacji chirurgicznej w poradni. Chirurdzy z Angelius uczestniczą w wielkiej kampanii "Clean Care is Safer Care" (Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka), kładącej nacisk na higienę rąk w szpitalach, co pomaga minimalizować ryzyko zakażeń szpitalnych u pacjentów po zabiegach chirurgicznych. Placówka posiada również certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia, świadczący o wysokiej jakości usług z zakresu lecznictwa szpitalnego. 

Na wizyty do katowickich chirurgów z Centrum Medycznego Signum mogą zapisać się pacjenci z drobnymi zmianami skórnymi typu brodawki. Chirurg dr hab.n.med. Robert Król, który posiada jeszcze specjalizację z chirurgii naczyniowej oraz z transplantologii, wycina kaszaki i tłuszczaki. Chirurdzy z Signum usuwają pojedyncze kłęby żylaków po wcześniejszej diagnostyce USG Doppler naczyń krwionośnych.

Do grona chirurgów z Katowic należy jeszcze prof. Jacek Starzewski, który jest także proktologiem. Lekarz przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie lekarskim Medipol. Prof. Starzewski zajmuje się tam kwalifikacją pacjentów do chirurgicznego leczenia chorób jelita grubego. Chirurg zaleca też badania diagnostyczne przed zabiegami operacyjnymi, m.in. USG przezodbytnicze. Lekarze z Medipol leczą również choroby naczyniowe.

Ceny zabiegów u specjalistów chirurgii w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Zaletą zabiegów chirurgicznych w polskich klinikach jest ich mniejszy koszt w porównaniu do zagranicznych szpitali. Przykładowo w miejscowości Kingston upon Thames  w Anglii  znajduje się szpital The New Victoria Hospital, w którym operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego kosztuje 4,725 funtów. W przeliczeniu na polską walutę cena cholecystektomii w angielskim szpitalu wynosi ponad 25 000 zł. Rozbieżność w cenach zabiegów chirurgicznych w Polsce i w Wielkiej Brytanii sprawia, że w naszych klinikach gości coraz więcej turystów medycznych. Katowice są wizytówką Śląska, można tu podziwiać m.in. architekturę katowickiego Spodka i odwiedzić Muzeum Hansa Klossa. Turyści zwiedzają też katowickie pałace: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu.

Pacjenci szukali chirurg ogólny także w miastach pobliżu Katowic, takich jak: Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój lub Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.