Operacja palca strzelającego

Synonimy: leczenie palca strzelającego, tendovaginitis stenosans, palec trzaskający operacja, operacja palca przeskakującego więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Operacja palca strzelającego - informacje

Sala operacyjna w Horizon Medical Center Sala operacyjna w Horizon Medical Center

Palec trzaskający lub strzelający jest zwykle następstwem procesu zapalnego, jaki toczy się w obrębie pochewek włóknistych i troczków, gdzie są obecne ścięgna zginaczy palców ręki. Dolegliwości mogą dotyczyć wszystkich palców oraz w okolicy promieniowej na nadgarstku, a typowe objawy to trudności związane z wyprostowaniem palców oraz towarzyszące temu bolesne przeskakiwanie. W zaawansowanej fazie choroby zanika czynna możliwość prostowania palców. Chirurgiczne uwolnienie ścięgien na drodze plastyki pochewki ścięgnistej stanowi skuteczną metodą leczenia, dając statystycznie bardzo dobre wyniki.

Chirurgia ręki – zapalenie pochewek ścięgnistych 

Jedną z najszerszych ofert diagnostyczno-terapeutycznych wśród placówek tego typu w województwie pomorskim posiada Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka w Gdyni, jakie powstało w 1992 r. Opieka zdrowotna, specjalistka,  rehabilitacja lecznicza oraz chirurgia jednego dnia to podstawowy zakres usług, których jakość potwierdza certyfikat zgodności z normą PN-EN ISO 9001:2009. Palce młotkowate, palec strzelający czy zespół cieśni nadgarstka i łokcia to tylko niektóre procedury jakie świadczy Ortopedia, a zabiegi przeprowadzane są w ramach kontraktu NFZ.

Zlokalizowany na poznańskich Garbarach Gabinet Medicest to prywatna, wysokospecjalistyczna placówka, gdzie możemy skorzystać z usług medycznych w zakresie medycyny estetycznej, diagnostyki USG i ortopedii. W ramach Gabinetu Ortopedycznego i Chirurgii Ręki swoje usługi świadczy dr n. med. Przemysław Nawrot, specjalista ortopedii i traumatologii, który specjalizuje się w diagnostyce USG nerwów kończyny górnej, a zakres jego działalności obejmuje m. in. leczenie neuropatii uciskowych w obrębie kończyny górnej oraz palec „trzaskający” i „łokieć tenisisty”.

W Bełchatowie, w Centrum Artroskopii i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Stawów Artromedical Konrada Malinowskiego, nadgarstek i ręka stanowią panel zabiegowy dla kończyny górnej w zakresie artroskopowego leczenia m. in. stawu CMC kciuka, choroby de Quervein czy nacięcia pochewki ścięgnistej na ręce w przebiegu palca "trzaskającego". Zabiegi mogą być finansowane przez NFZ lub realizowane  prywatnie na Oddziale operacyjnym Artromedical w Piotrkowie Trybunalskim lub w MegaMed.

Operacyjne uwolnienie ścięgna mięśnia zginacza palców – palec trzaskający należy do zakresu chirurgii ręki i nadgarstka, objętych cennikiem w ramach Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny Nowe Techniki Medyczne w Rudnej Małej. Leczenie operacyjne kończyn górnych obejmuje ponadto rekonstrukcję funkcji ręki pierwotnej i pourazowej czy rekonstrukcję wtórną prostowników/zginaczy palców ręki. Ordynatorem Oddziału jest lek. med. Walery Sienkiel, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. 

Lek. med. Adam Bargieł, specjalista ortopedii i traumatologii ruchu oraz Kierownik Oddziału Ortopedycznego we Włoszczowie, od 1990 r. związany jest prywatną placówką NZOZ Nowe Życie tamże. W ramach Poradni Ortopedycznej, zakres świadczeń obejmuje diagnostykę i leczenie schorzeń narządu ruchu, a oferta dotyczy również kończyny górnej i związanych z nią entezopatii (łokieć tenisisty, łokieć golfisty), zespołu ciasnoty kanału nadgarstka czy palca strzelającego/zatrzaskującego. W ramach swojej praktyki wykonuje również zabiegi chirurgii urazowej.

Palec strzelający lub zatrzaskujący zwykle pojawia się u osób po 50. r. życia, zaburzając ruchy zginania i prostowania palców, z reguły obejmując kciuk lub palec serdeczny. Konsultacje w tym zakresie i zabiegi przeprowadza lek. med. Łukasz Michalak, ortopeda w zakresie oferty Kliniki DermaMed Estetica we Wrocławiu. Jak tłumaczy, początkowo niewielkie zmiany, z czasem mogą przerodzić się w uciążliwy przykurcz palca, który wymaga leczenia operacyjnego, jakie realizuje w ramach placówki.

Koszt operacji kciuka „trzaskającego” w Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Zakleszczające zapalenie ścięgna należy do procedury  St Luke’s Surgery Pinfold Health Centre w Walsall, gdzie leczenie w ramach NHS jest bezpłatne, prywatnie natomiast, za iniekcję stosowaną w leczeniu zachowawczym zapłacimy 55 £ (308 zł) i 200 £ (1,120 zł) za zabieg chirurgiczny.  

Operacja palca strzelającego - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 1 000 zł do 4 000 zł
 • Warszawa od 1 500 zł do 3 000 zł
 • Wrocław od 1 200 zł do 1 600 zł
 • Poznań od 1 500 zł do 3 200 zł
 • Katowice od 1 200 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł
 • Bydgoszcz od 2 000 zł do 2 500 zł
 • Szczecin od 3 500 zł
 • Częstochowa od 1 200 zł
 • Toruń od 1 000 zł do 4 990 zł
 • Łódź od 1 500 zł
 • Kowale od 2 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja palca strzelającego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska