r

Usunięcie wrastającego paznokcia

usunięcie wrastającego elementu paznokcia, pielęgniarskie usunięcie wrastającego paznokcia

Wczytaj więcej wyników

Usunięcie wrastającego paznokcia - informacje

Gabinet zabiegowy w Bellazone Gabinet zabiegowy w Bellazone

Paznokcie służą do zabezpieczania zakończeń palców przed uszkodzeniami. Niestety zdarza się, że w wyniku noszenia niewłaściwego obuwia lub urazu paznokieć zaczyna wrastać w tkanki miękkie. Powoduje to silny ból i powstawanie rany. Taki paznokieć można usunąć chirurgicznie w całości, lub klinowo.

Szukasz miejsca, w którym można usunąć wrastający paznokieć?

Pod Poznaniem w Klinice Kolasiński zabiegi usunięcia wrastającego paznokcia wykonuje dr n. med. Małgorzata Kolenda. Posiada ona specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, obecnie wykonuje szereg zabiegów chirurgii plastycznej. Doświadczenie zdobywała na Oddziale Chirurgicznym Szpitala im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Jest założycielem i prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów i członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Anty-Aging.

Zabiegami chirurgii narządu paznokciowego zajmuje się również de n. med. Marcin Wiśniowski, który pracuje w Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica w Szczecinie. Dr Wiśniowski jest specjalistą chirurgii ogólnej, zakres swojej wiedzy poszerza pracując w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami. Uczestniczy w licznych kursach, m.in. „Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna oraz podstawy mikrochirurgii” we Wrocławiu w 2007r.

W Gorzowie Wielkopolskim problem z wrastającym paznokciem można rozwiązać w Klinice Chirurgii Jednego Dnia EZ. Zabieg wykona lek. med. Szymon Zachara, specjalista chirurgii ogólnej. Doskonali on swoją wiedzę na szkoleniach i kursach, m.in. „Sonograficzna identyfikacja nerwów obwodowych- alternatywa dla znieczuleń ogólnych”, Poznań 2013 oraz „Jubileuszowa Konferencja Naukowo- Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran” w 2014r w Zakopanem. Uczestniczył w Zaawansowanych Warsztatach z zakresu Naprawy Ubytków Tkanek Miękkich na Oddziale Chirurgii Ogólnej Specjalistycznego Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim w listopadzie 2009r. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Centrum Medyczne Euromed w Łodzi to miejsce, w którym wrastające paznokcie usuwa dr hab. n. med. Jacek Śmigielski. Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, Adiunkt Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Poszerzał swoją wiedzę podczas licznych zagranicznych staży, m.in. w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Medycznego w Lubece, w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Medycznego w Monachium i w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Medycznego w Magdeburgu. Jest członkiem wielu towarzystw, takich jak Towarzystwa Chirurgów Polskich, Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich i Sekcji Chirurgii Robotowej Towarzystwa Chirurgów Polskich.

W Rumii, około 10km od centrum Gdyni znajduje się Klinika Stomatologiczno- Medyczna Med Oral, w której przyjmuje lek. med. Elżbieta Bednarczyk, która jest specjalistą chirurgii ogólnej. Doświadczenie zdobywała pracując jako adiunkt na Oddziale Chirurgii w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, a następnie w roli chirurga w Wielospecjalistycznym Szpitalu z Przychodnią Clinica Medica w Gdyni. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

W znajdującym się na obrzeżach Warszawy Piasecznie chirurgią jednego dnia zajmuje się dr n. med. Radosław Samsel. Specjalista chirurg, pracował w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie, Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Szpitala Bielańskiego, a obecnie w Oddziale Chirurgii Kliniki Onkologii – Centrum Onkologii Instytutu ul. Wawelska 15. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Towarzystwa Chirurgów Polskich.

W jakim kraju wykonać zabieg, żeby nie przepłacić?

Gabinet zabiegowy w Intima Clinic Gabinet zabiegowy w Intima Clinic

Zabieg chirurgicznego usunięcia wrastającego paznokcia w Euromed w Łodzi to koszt 300zł. Za ten zabieg w North Wood Clinic w Londynie trzeba zapłacić 250₤ (prawie 1500zł). Znacząca różnica cen sprawia, że wielu Londyńczyków decyduje się na wykonanie zabiegu w Polsce, podczas wyjazdu wakacyjnego. Nic nie przyspieszy rekonwalescencji tak, jak oddychanie czystym górskim powietrzem i przebywanie na łonie natury w Polskich Tatrach.

Usunięcie wrastającego paznokcia - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 250 zł do 600 zł
 • Kraków od 70 zł do 500 zł
 • Wrocław od 200 zł do 1 600 zł
 • Łódź od 50 zł do 350 zł
 • Częstochowa od 150 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 500 zł
 • Toruń od 700 zł
 • Szczecin od 400 zł
 • Tychy od 350 zł
 • Lublin od 400 zł do 1 000 zł
 • Kielce od 500 zł
 • Gliwice od 300 zł
Usunięcie wrastającego paznokcia cena »

Usługa usunięcie wrastającego paznokcia jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Autor: