Plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych

Synonimy: operacja plastyczna powiek dolnych i górnych, operacyjna poprawa powiek dolnych i górnych

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych - informacje

Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic

Blefaroplastyka w zakresie procedur anty-aging, jest zabiegiem niemal tak popularnym, jak face lift oraz uniesienie czoła i brwi. Wykonywana jest głównie ze wskazań funkcjonalnych i estetycznych, najczęściej rozwiązując problem ptozy (opadanie powiek), przepuklin tłuszczowych oraz zmęczonej twarzy.

Odzyskać młodość spojrzenia

W Sopockiej Fabryce Urody korekcję chirurgiczną powiek górnych i dolnych przeprowadza dr n. med. Janusz Zdzitowiecki, certyfikowany m.in. w nowoczesnych metodach leczenia ubytków tkanek miękkich i korekcji defektów estetycznych skóry. Procedura przewiduje cięcie w naturalnych fałdach, równoległych do brzegów powiek górnych oraz pod rzęsami, w przypadku powiek dolnych wraz z redukcją przepuklin tłuszczu okołogałkowego. W zakresie pooperacyjnej opieki, klinika dysponuje systemem ochładzania tkanek firmy Hilotop. Wykonanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym, wymaga pozostania pacjenta w klinice przez następną dobę.

Usuwanie nadmiaru skóry powiek dolnych i górnych wykonują lekarze Medesta – Dermatologia i Medycyna Estetyczna dr n. med. Danuta Dąbrowska i Partnerzy w Elblągu. Operacja powiek może być przeprowadzona jako oddzielna procedura lub też w połączeniu z podniesieniem twarzy (face-lift) bądź brwi. Nacięcia wykonywane są skalpelem, głębsze warstwy tkanek natomiast laserem CO2 lub skalpelem w sposób klasyczny. Klinika powstała w 2014 r. jako kontynuacja wcześniejszej działalności medycznej dr n.med. Danuty Dąbrowskiej i w swojej praktyce koncentruje się na usługach z zakresu dermatologii, chirurgii i medycyny estetycznej.  

Młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd dzięki blefaroplastyce oferują Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Dermed w Łodzi. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar tkanek tłuszczowych, fragmentów mięśni oraz pomarszczonej, opadającej skóry górnych powiek. Eliminuje się również worki pod oczami oraz napina skórę dolnej powieki. Zabiegi poprzedza specjalistyczna konsultacja. Placówka współpracuje z Humana Medica Omeda z Białegostoku, a zabiegi w zakresie chirurgii plastycznej wykonuje dr n. med. Dorota Żukowska.

Lift powiek górnych jest z reguły krótszą procedurą od plastyki powiek dolnych i trwa zwykle godzinę. Wykonywany w znieczuleniu miejscowym, wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji, a szwy usuwa się w 5 dobie od zabiegu. Zgodnie z zaleceniami lekarzy z Instytutu DermaMed we Wrocławiu, do pracy można powrócić po 7-10 dniach. W zakresie chirurgii powiek, w Instytucie usuwane są również zmiany skóry powiek w postaci kępek żółtych. Założycielem Instytutu jest prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, Vice-Przewodniczący Polskiego Programu Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej.

Długotrwały efekt odmłodzenia, jaki osiągniemy dzięki plastyce powiek górnych i dolnych to również efekt pracy specjalistów z Kliniki Medimel w Bezrzeczu-Szczecin. Dermochalazja powiek (nadmiar skóry) oraz mocno rozbudowana część mięśnia okrężnego oka są tylko niektórymi wskazaniami do zabiegu, jaki wykonuje lek. med. Katarzyna Ostrowska-Clark, specjalista chirurg, członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, która praktykę prowadzi od 2001 r.Uzupełnieniem wykonywanej w klinice blefaroplastyki jest kantoplastyka.

Korekcje powiek w Krakowie, w zakresie Kliniki Chirurgii Plastycznej Estetika-Nova, wykonuje specjalista chirurgii plastycznej lek. med. Marek Ciesiński, członek m.in. Towarzystwa Mikrochirurgii, certyfikowany w zakresie chirurgii piersi i twarzy. Standardowa procedura przewiduje nacięcie skóry na powiece górnej nad brzegiem rzęsowym w załamku powieki górnej, tak by całkowicie skryć w naturalnym fałdzie późniejszą bliznę. Nacięcie w dolnej powiece natomiast, schowane jest tuż pod linią rzęs. Lek. med. Ciesiński współpracuje ponadto z Kliniką Alma-Medica w Zabierzowie. 

Dolna i górna blefaroplastyka – porównanie cen w Polsce i w Newport Beach (USA)

Sala operacyjna w Chirurgia Plastyczna i Medycyna Estetyczna Barańscy Sala operacyjna w Chirurgia Plastyczna i Medycyna Estetyczna Barańscy

U dr med. Todda C. Millera, chirurga plastycznego z Miller Cosmetics, odsysanie tłuszczu z górnych powiek to koszt 2,500 $ (9,000 zł) oraz 3000 $ (10,800 zł) - z dolnych powiek. 4,250 $ (15,300 zł) zapłacimy za tę samą procedurę wykonaną na obydwu powiekach. Powyższe kwoty są niewiele wyższe od oferty krajowej. 

Plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 6 200 zł do 11 000 zł
 • Wrocław od 5 800 zł do 7 500 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 8 500 zł
 • Szczecin od 6 500 zł do 9 000 zł
 • Częstochowa od 7 000 zł do 8 000 zł
 • Lubin od 4 000 zł do 6 500 zł
 • Katowice od 6 250 zł
 • Gdańsk od 9 450 zł
 • Gdynia od 5 900 zł do 6 500 zł
 • Rzeszów od 4 000 zł do 6 000 zł
 • Białystok od 6 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, okulisty i chirurga plastycznego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska