Wczytaj więcej wyników

Ortopeda Warszawa - informacje

Te osoby, które nie zgłosiły się do specjalisty wskutek pierwotnego urazu i po dłuższym czasie odczuwają tego następstwa w postaci np. wtórnego urazu lub bólu, stanowią niestety większość wśród pacjentów gabinetów ortopedycznych. Dlatego osoby z przewlekłymi zespołami bólowymi czy mniejszymi, świeżymi urazami narządu ruchu powinny skorzystać z porady ortopedy, który wyda wstępną opinię i zleci dodatkową diagnostykę, np. badania RTG, tomografię komputerową lub wykonanie rezonansu magnetycznego w celu podjęcia terapii zachowawczej i uniknięcia w przyszłości przykrych następstw. 

Konsultacja u ortopedy w Warszawie

Reumatologia, ortopedia, rehabilitacja oraz medycyna sportowa to część zakresu działalności, jaką prowadzi Reuma Centrum, świadcząc kompleksową diagnostykę i nowoczesne terapie układu ruchu. Ortopeda, lek. med. Adrian Brychcy, który należy do zespołu medycznego, w swojej praktyce stosuje również nowe technologie medyczne w gojeniu tkanek, np. komórki macierzyste i czynniki wzrostowe oraz dostawowo wiskosuplementacje z użyciem kwasu hialuronowego. Realizuje ponadto leczenie przewlekłych zapaleń infekcyjnych kości oraz rekonstrukcje poinfekcyjnych ubytków kostnych.

Z konsultacji ortopedycznych skorzystamy także w Centrum Diagnostyki Obrazowej – Rex Medica Sport®, gdzie szerokie spektrum usług z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu dedykowane jest osobom wymagającym kompleksowej opieki z powodu urazów i zwyrodnień. Kadrę medyczną współtworzy prof. dr hab. n. med. Stanisław Pomianowski, który specjalizuje się w chorobach i urazach stawu łokciowego. Ortopeda i traumatolog, specjalista II stopnia, chirurg, realizuje zarówno niechirurgiczne, jak i małoinwazyjne leczenie z pełną diagnostyką.

Wady postawy oraz deformacje okresu dorastania, w tym również deformacje stóp i urazy związane z aktywnością sportową – to preferowany profil konsultacji dr n. med. Roberta Świerczyńskiego, specjalisty ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej. Wiodącym kierunkiem jego praktyki są schorzenia tkanek miękkich (naderwania mięśni, więzadeł, ścięgna Achillesa) oraz korekcja deformacji nabytych, m. in.: rekonstrukcje więzadłowe stawów kolanowego, skokowego oraz ich artroskopowa chirurgia. Dr Świerczyński przyjmuje w Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. 

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w leczeniu urazów w USA – porównanie kosztów

Terapia dostawowa z użyciem PRP dotychczas zarezerwowana tylko dla sportowców, dziś należy do standardowej oferty gabinetów ortopedycznych, a jej koszt w USA waha się od 500 $ do 2000 $ (1,900-7,600 zł), podaje Scientific American i nie jest objęty ubezpieczeniem. W Warszawie skorzystamy z takiej terapii w cenie średnio 2,500 zł.

Pacjenci szukali ortopeda także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Warszawa, Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.